- Учителю
- Дүниетану Бөлме өсімдіктер
Дүниетану Бөлме өсімдіктер
Сыныбы 1 | Күні | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Бөлме өсімдіктері | |||||||||||
Мақсаты | Оқушыларға бөлме өсімдіктері туралы түсінік беру . | |||||||||||
Күтілетін нәтижелер | А. Бөлме өсімдіктерін атай алады. В. Сурет арқылы бөлме өсімдіктеріне сипаттама бере алады. С. Бөлме өсімдіктерінің адам өміріне пайдасы жайлы айтып, оларды күтіп баптауды біледі . | |||||||||||
Керекті жабдықтар | Бөлме өсімдіктерінің суреттері, оқулық, карындаштар. Интерактивті тақта.
| |||||||||||
Сабақ барысы: | ||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||||||
Кіріспе
| 5 минут
| Психологиялық дайындық. «Гүл сыйлау» тренингі | Балалар гүлді тілектер айтып бір-біріне ұсынады. | |||||||||
Тұсаукесер | 8 минут | Сөзжұмбақ шешу 7 | 6 | 4 | 3 | 8 | 5 | 2 |
5+2= ө 2+1= м 4-2=к
3+3= с 10-2= д
5-1= і 3+2=і
-Олай болса бүгінгі сабақта өсімдіктермен танысамыз, табыс критерийлерін құрастырайық
1.Өсімдіктерді атап, жаза аламын
2.сұрақтарға жауап беріп, өсімдік суретін сала аламын
3.Өсімдіктердің пайдасын айтып, оларды күту жолдарын айта аламын
Балалар есептерді шеше отырып сөзжұмбақты табады.
Өсімдік не үшін керек деген сұраққа ойланып жауап береді.
Табыс критерийлерін құрастырайық
1.Өсімдіктерді атап, жаза аламын
2.сұрақтарға жауап беріп, өсімдік суретін сала аламын
3.Өсімдіктердің пайдасын айтып, оларды күту жолдарын айта аламын
Негізгі бөлім
Оқулықпен жұмыс
білімді өз бетерінше игеру үшін оқулықтағы мәтінді өздіктерінен оқу тапсырылады.
мәтінді талдау сұрақтары.
Өсімдік қандай топқа бөлінеді?
Олардың барлығы да пайдалы ма?
Оларды неліктен өсіреміз?
өсімдікті қалай күту керек?
«Топтастыру» әдісі
Өсімдік
пайдасы
Дәптермен жұмыс
өздері қалаған өсімдіктіңтің суретін салып, атауын жазады.
.
Оқулықпен жұмыстанады
мәтінмен танысады.
балалар сұрақтарға жауап береді
балалар ойланып, өсімдіктердің адам өміріне пайдасын айтады.
Балалар дәптерге өздері қалаған өсімдіктің суретін салып, атауын жазады
Қорытынды
Егер өсімдік болмаса не болар еді??
«Ыстық орындық» әдісі
бойынша сабақ барысында түсініп жаттағанын айтып беру.
Рефлексия. БҮҮ әдісі бойынша жаздыру. Үй тапсырмасын беру. Сабақты аяқтау.
Бір оқушы тақтаға шығып өзінің сөйлемін айтқанда, сыныптастары материалды қаншалықты меңгергендігіне наразылық білдіру үшін бірқатар сұрақ қояды.
Үй тапсырмасын жазып алады. БҮҮ әдісі бойынша алған әсерлерін жазады.