7


  • Учителю
  • Математика пәні бойынша Санды 6-ға көбейту кестесі тақырыбындағы сабақ (3-сынып)

Математика пәні бойынша Санды 6-ға көбейту кестесі тақырыбындағы сабақ (3-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Математика

Күні:15.11.2015ж 3"Д"сынып Бекітемін:--------------------------

Мақсаты

Санды 6-ға көбейту кестесін меңгерте, есептеу тәсілдерін қалыптастыру



Көбейту кестесін біледі.

Өрнек қүру және мәндерін табу жолдарын түсінеді.

Периметр табу үшін түрлі тәсілді қолданады.



Оқыту нәтижесі

Сілтеме

Математика әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық,логикалық есептер жинағы.

Керек жабдықтар

Сызба ,деңгейлік тапсырма,домино,карточкалар.

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқу үшін бағалау,оқыту үшін бағалау

Мотивациялық кезең

5мин

Топтастыру

"Домино"ойыны















Үйгі тапсырма

"Бинго"ойыны

Парақша тарату









Тапсырманы тексеру,өрнектің дұрыс құрылуы,оқылуы,мәнінің дұрыстығын тексеру.

5*а өрнегігнің мәнін тап.а-9,8,7,6,

В:4 ,в-36,32,28,24,20.



2,3,4,5-тің көбейту кестелерін құрастыру арқылы ойынды жалғау.













Тапсырманы оқып дұрыс тапсырманы бинго ұтысы арқылы марапаттау.

5*9-45

5*8-40

5*7-35

36:4-9 32:4-8

28:4-7 20:4-5



Марапаттау



















Қол шапалақтау



Ынтымақтастық атмосферасы

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!



Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін!

Операциялық кезең

35мин



Жаңа сабақ ашу

Мысал келтіру



Қызығушылықты ояту



Тақтадан слайд арқылы мынадай тапсрмалар беру.

Есіңе сақта бірге айту.

1-тапсырма.Ауызша.





Көбейтіндінің орнын ауыстыру арқылы біз санды 6-ға көбейту кестесін өтеміз. Оқушылар өздері жаңа сабақты ашу.

6*2-12 2*6-12

6*3-18 3*6-18

6*4-24 4*6-24







Мағынаны тану.

"Постер қорғау"









2-тапсрма.













А" 1-топ .Шартын құру.

2-топ.Шешуін және жауабын жазу.

Б" 3-топ.Шартын құру.

4-топ шешуін және жаубын жазу.

Сергіту сәті

Видео роликтен қимыл-қозғалыс арқылы орындау.

Оқушылар сергіп алады

Деңгейлік тапсырма



"Эстафета"маршрут картамен жұмыс

3-4 тапсырма .Өрнек құр және мәнін тап.

Сынып қабырғасына түсті белгілерге тапсрмалар орналастырып,оқушы қолына маршрут картасы арқылы ретімен тапсырманы топтағы балалар кезектесіп орындау.



Бірінші тапсырманы орындап келіп келесі балаға картаны ұсыну.Тапсрманы ауызша шапшаң компаненттерді айтып орындау.

8*6-48 6*8-48 48:6-8 48:8-6

6*6-36 36:6-6

70*6-420 6*70-420 420:6-70 420:70-6

90*6-540 540:90-6 6*90-540 540:6-90





Рефлексиялық кезең

5мин





Парақшаларға сабаққа қатысына байланысты өздерін белгілеу







Үй тапсырмасы

Оқулықтан 6 тапсрма

Күнделіктеріне жазады

Бағалау

Оқушылар алдымен бір- бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды.

Сабақтан кейінгі рефлексия

Не сәтті өтті?

Неліктен?

Не сәтсіз өтті?

Неліктен?

Сабақта кездескен қиындықтар

























«Домино»ойыны арқылы топтасқанымыз балалардың көбейту кестесін меңгергендерін байқатты.

Деңгейлік тапсырманы оқушылар шапшаң шешті оларға жеке жұмыс жүргізгендікті байқатып қалыптасып қалғандарын көрсетті.

Сабақты «БЛУБ»ағашы арқылы бағалау сәтсіз болды.Әр оқушы өзін жоғары,артық бағалады.

Оқушылардың уақытпен санаспайтындықтары

кедергі келтірді.Бірін-бірінің тапсырмасын тыңдамай берілген жұмысты талдау қиынға соқты.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал