7


  • Учителю
  • Математика сабағы 'Қайталау. 3 Санын қосу және азайту'

Математика сабағы 'Қайталау. 3 Санын қосу және азайту'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы:Өзіндік жұмыс

Мақсаты:Оқушылардың білім деңгейін анықтау, өз бетімен орындауға үйрету.

I.Ұйымдастыру сәті.

І нұсқа ІІ нұсқа

1.Салыстыр:

8 - (5 - 3) * (8 - 5) - 3 7 - (4 - 2) * (7 - 4) - 2

(6 - 1) + 2 * 6 - (1 + 2) (9 - 3) + 2 * 8 - (3 + 2)

4 + (3 - 2) * (4 + 3) - 2 (3 + 6) - 4 * 3 + (6 - 4)

1 сағ 30 мин * 1 сағ 3 мин 8 тәул. * 1 апта

1 ғасыр * 90 жыл + 9 жыл 90 жыл + 7 жыл * 1 ғасыр

9 тәул. * 1 апта 1 сағ 7 мин * 1 сағ 10 мин.

2 дм 3 см * 24 см 6 дм 4 см * 62 см

4 м 6 дм * 3 м 9 дм 5 м 2 дм * 4 м 9 дм

2.Амалды орында:

34 + 5 73 + 20 23 + 6 45 + 20

68 - 5 96 - 4 69 - 4 78 - 60

73 - 70 80 + 5 38 - 30 50 + 6


3.Өрнектерді жаз және мәнін тап:


4 пен 32-нің қосындысына 2-ні қос. 70 пен 9-дың қосындысынан 5-ті азайт.

6 мен 41-дің қосындысынан 3-ті азайт. 40 пен 8-дің қосындысына 1-ді қос.

56 мен 6-ның айырмасына 20-ны қос. 79 бен 9-дың айырмасынан 40-ты азайт.

78 бен 8-дің айырмасынан 20-ны азайт. 48 бен 8-дің айырмасына 50-ді қос.

4. Есепті шығар:

Дүкендегі 85 метр матаның Назым 12 кг сәбіз және 7 кг қызылща 20 метрі сатылды. Қанша метр сатып алды. Барлығы неше кг көкөніс сатып мата қалды? алды?


Сабақтың тақырыбы: Қайталау. Өзіндік жұмыс.

Сабақтың мақсаты: 3 санын қосу және азайтуды пысықтау.

Білімділік: екі амалдан тұратын өрнектерді шығаруға машықтандыру.

Тәрбиелік: Оқушылардың білімге деген құштарлығын арттыру арқылы еңбекке баулу, адамгершілікке тәрбиелеу.

Дамытушылық: танымдық ойындар ойнату арқылы қабілеттерін жетілдіру, есептеу

дағдылары арқылы білімдерін қалыптастыру.

Типі: Өзіндік жұмыс.

Сабақ әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ - жауап,талдау,жинақтау,іздендіру, көрнекілік әдістері.

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын тексеру. № 6 беті 59

Оқулықпен жұмыс.

№1 Есептерді оқу. Салыстыру.

а) Әкелінді - 33л

Берілді - 20 л және 10 л

Қалды - ? л сүт

Шешуі: 33 - (20 +10 ) = 3

Жауабы: 3л сүт қалды

ә) Әкелінген еді - 33л

Берілді - 20 л

Қалды - ? л сүт

Шешуі: 33 - 20 = 13

Жауабы: 13 л қалды

№2 Теңдеулерді шешу.

Х+ 3=11 11-х=3 х - 3 =8

Х=11 -3 х=11-3 х=8 + 3

Х=8 х= 8 х=11

8+3=11 11-8=3 11-3 =8

11=11 3=3 8=8

3+х=12 12 -х =3 х -3 =9

Х=12 -3 х= 12-3 х= 9+3

Х=9 х=9 х=12

3+9=12 12 - 9= 3 12 - 3 = 9

12=12 3=3 9=9

№4 Шығар. Есептерді салыстыр.

а)Бар еді - 40л

Пайдаланылды - 20л

Үстемелеп құйылды - 5л

Болды - ? л

Шешуі: (40- 20)+5= 25

Жауабы: 25 л су болды


ә)Бар еді - 40л су

Жұмсалды - 20 л су

Қалды - ? л су

Шешуі: 40 - 20 = 20

Жауабы: 20 л су қалды

№5. Теңдіктер құру

9+3= 12 12 - 3 = 9

№6 Өз бетімен жұмыс. Өрнектеп көрсету.

19 см =1дм 9 см 2дм 4 см= 24 см

87 см=8 дм 7см 6дм 1см=61 см

1м= 100 см 2м = 20 дм

Үйге тапсырма: №3 . Өрнекті жазу және оның мәнін табу.

Қорытындылау. Сұрақ - жауап.

Бағалау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал