7


  • Учителю
  • Қысқа мерзімді жоспар: М.Шаханов Дала өлкесінің заңы 3- сынып

Қысқа мерзімді жоспар: М.Шаханов Дала өлкесінің заңы 3- сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні

16.11.2015 жыл

3-сынып

Сабақ тақырыбы:

М. Шаханов ""Дала өлкесінің заңы

Сілтеме

3-сынып "Әдебиеттік оқу" оқулығы

Мақсаты:

М. Шаханов туралы мәлімет бере отырып, өлеңнің негізгі идеясын меңгерту.

Күтілетін нәтиже:

А. Өлеңнің мазмұнын біліп түсінеді.

В. Достық қарым-қатынастың маңызын ұғып, бойларына жақсы қасиеттерді игереді.

С. Өлеңдегі ізгі қасиеттерді тани біліп, өлең мазмұнын өмірмен байланыстыра алады.

Уақыты

Сабақ

кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

І. Кіріспе













ІІ. Тұсаукесер

































ІІІ.

Негізгі бөлім





























































ІҮ. Қорытынды









Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сыныппен сәлемдесіп, сөздер арқылы топтарға бөлу.

Сабақта жоқ оқушыларды белгілеу.







"Тыңдап отырған үштік"

арқылы үй тапсырмасын тексеру

- Балалар, үштікте отырып бөлім бөліммен үй тапсырмасын айтып түсіндірейік.



Ынталандыру мақсатында үй тапсырмасына шапалақ ұру.

- Балалар, топтасқан кезде таңдаған сөздерге назар аударайықшы.

- Кәне, бұл сөздерге ортақ сөз тауып көрейік.



адалдық түсіністік



сыйластық Достық көмектесу



ізгілік жанашырлық



Ойлан. Жұптас. Бөліс

М. Шаханов туралы мәлімет беріледі.

Топта өлеңді оқып, мағынасын ашып, талдау. Әр топтың оқиғаны баяндап түсіндіруін "Бағдаршам" арқылы бағалау ұсынылады.

Сөздік:

Өлке - адамның туған жері және өсіп-өнген аймағы.

Заң - орындалуға тиісті ережелер жинағы. Адамдардың балаларды қорғауы.







Венн диаграммасы

Адал және амал достықтың ұқсастығы мен айырмашылығын айтып, тақтадағы флипчартқа жазу ұсынылады.



Адал Амал

достық достық





Кестені толтыр!

Өлеңнің аты

Өлеңнің авторы

Кейіпкерлерді ата

Қай кезең суреттелген?

Өлең немен аяқталды?

Өлең нені үйретті?



"Бас бармақпен" бағалау ұсынылады.





"Бес жолды өлең"

Әрқайсысына "Достық" сөзіне өлең құру тапсырылады.



Мақалыңды айт!

Достыққа қатысты мақал-мәтел айту.





Кері байланыс

Кері байланыс парағын толтыру ұсынылады.





Рефлексия

Смайликтер арқылы өз-өздерін бағалау.



Үй тапсырмасы

76-77 беттер, өлеңді мәнерлеп, түсініп оқып, өлеңнің соңғы шумағын жаттау.



Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!!!

Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар топқа бөлініп, топтық ережені еске түсіреді.



Оқушылар үштікте отырып, бір-бірлеріне үй тапсырмасын бөлім бойынша кезекпе- кезек айтып түсіндіреді.



Сөздердің жиынтығы "Достық" ұғымын құрып, жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді.





Топтаса отырып өлеңді оқып, оның мағынасын бір-бірлеріне түсіндіріп, талдап, кейін топтың бір мүшесі қара сөзбен оқиғаны баяндап береді.





Екі достықтың ұқсастығы мен айырмашылығын айтып, тапсырманы тақтада орындайды.







Әрқайсысы жеке жұмыстанады.



Өз жұмыстарын "Бас бармақпен" бағалайды.













Өлең құрап, оны оқиды.













Мақалдар айтып, мағынасын түсіндіреді.





Кері байланыс парағын толтырады.



Өз-өздерін бағалап көрсетеді.



Үйге тапсырма алады.











.













 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал