7


  • Учителю
  • Математика пәні бойынша ашық сабақ 4 санын қосу мен азайту (1-сынып)

Математика пәні бойынша ашық сабақ 4 санын қосу мен азайту (1-сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 20.01.2016 Бекітемін:

Сабақтың тақырыбы: 4 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: а) 4 сандарының қосу және азайтудың кестелік жағдайлары туралы білімдерін бекіту.Қалдықты табуға және есепті шығаруға үйрету.

ә)Ойлау, есте-сақтау қабілеттерін дамыту, өз беттерімен жұмыс істей білуге дағдыландыру.

б) Геометриялық фигураларды танып білуге, ұйымшылдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, доптар, мысалдар тізбегі, ауызша есептер

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі

а) Психологиялық дайындық

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Құрметпенен сәлем бердік біз!

(сабақтың мақсатын хабарлау)

ІІ.Қызығушылығын ояту

1.Ауызша есептер

(оқушылар өрнектерді оқып, мәнін табады.Оқушыларды 4 топқа бөліп, ауызша есептерді жеке-жеке оқыту)

2.Жұмбақ есептерді шешу.

Маратта бар екі іні, Он асықтың алтауын,

Мұратта бар екі іні. Досың сұрап алады.

Қоссақ екі мен екіні Айтшы сонда нешеуі

Неше болады шешуі? (2+2=4) Өз қолыңда қалады? (10-6=4)

Алма ағашта бес алма Егер «Т»-дан бастасам,

Қандай тәтті жесе алма Математикалық санмын

Жеп қойсам оның біреуін «Т»-ны алып тастасам,

Қалады сонда неше алма? (5-1=4) Тілсіз жаумын (төрт, өрт)

Ақеркеде 3 қызыл және 1 жасыл шар бар.Ақеркеде барлығы неше шар бар? (3+1=4)

-Қандай санға байланысты жұмбақ шештік? (4 санына байланысты)

ІІІ. Мағынаны тану

-Бүгінгі сабағымызда 4 санын қосу және азайту тәсілдеріне байланысты тапсырмалар, есептер шығарамыз, орындаймыз.

І.Оқулықпен жұмыс

1) №1 тапсырма

Сайқымазақтар амалдар мен сандар жазылған доптар мен жаттығу жасайды.Сол жаттығуды жасауға біздер де көмектесеуіміз керек.

-Доптардан ең үлкен, ең кіші сандарды табу.Қосымша доптардан өрнек құрастыру.

№2 тапсырма Есеп

Шартын оқу, талдау, қысқаша белгілеп, шығару.

Аулада 9 бала ойнап жүр еді.4 бала түскі тамақ ішуге кетті.Аулада неше бала қалды?

Аулада жүргені - 9 бала

Кеткені - 4 бала

Қалғаны - ?

Шешуі: 9-4=5

Жауабы: Аулада 5 бала қалды.

2) №5 Оқулықтағы №5 тапсырманы орындаймыз.

Суреттер қандай фигуралардан тұрады.

1 сурет - күн (дөңгелек, сәуле, түзу)

2 сурет - гүл (дөңгелек, үшбұрыш, төртбұрыш, сәуле)

3 сурет - шырша (үшбұрыш, төртбұрыш)

4 сурет - саңырауқұлақ (үшбұрыш, төртбұрыш)

Қосымша фигуралардан бейне құрастыру

І топ - машина

ІІ топ - балапан

ІІІ топ - үй

ІV топ - қайық

3) №3 Топ басшыларына беру

І топ ІІ топ ІІІ топ ІV топ

9>9-1 3<3+4 6>6-4 7<7+3

8-2<4+3 7+2=10-1 6-3<8-3 9-2>8-2

Орындарында отырған оқушылар дәптердегі №3 тапсырманы орындайды.Бояудың орнына белгі қойып отыру

5+2=7 3+4=7

7-4=3 1+2=3

8-2=6 8-2=6

3+1=4 8-4=4

4) Сурет бойынша өрнек құрастыру, мәнін табу.Дәптерге орындау.Қосынды айырма құрау.

5-2=3 5+1=6 3+1=4

ІV.Толғаныс

1.Мысалдар тізбегін орындату

4 -3 +1

Қандай санның қосу және азайту кестесімен таныстық? 4

Ендеше 4 санынынң қосу кестесін есімізге түсірейік

Ненің бейнесі шықты? Күннің

-Күн өзінің сәулесін шашып, жылуын барлық әлемге таратады.

-Сіздердің болашақ өмірлерің күннің сәулесі сияқты жарқырай берсін.

-Білімдерің күннің шашағындай жайылып, тола берсін!

V.Мадақтау

Бүгінгі сабақта жақсы қатысқан оқушыларды мадақтау

ІV. Бағалау









































































Жармыш орта мектебі





















Тақырыбы:

Математика пәні бойынша ашық сабақ 4 санын қосу мен азайту (1-сынып)

(ашық сабақ)









Сыныбы: 1 «Ә»

Өткізген: Абдолла Н





































2015-2016 оқу жылы



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал