7


  • Учителю
  • Урок Сложение и вычитание многозначных чисел

Урок Сложение и вычитание многозначных чисел

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема. Додавання і віднімання багатоцифрових чисел.



Мета: Формувати життєвонеобхідні компетентності : предметну (ознайомити з прийомами письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел; закріплювати вміння розв'язувати задачі, рівняння на вивчений матеріал);

когнітивну (розвивати логічне мислення, увагу, уяву та фантазію);

культурологічну ( виховувати естетичні почуття, бережливе ставлення до природи); здоров'язберігаючу компетентність.



Обладнання: картки із завданнями, презентація



Перебіг уроку



I Організація учнів до уроку

Станьте, діти, всі рівненько,

Усміхніться всі гарненько.

Щоб урок минув немарно

Працювати треба гарно.

Щоб почути у кінці.

Що у нашім дружнім класі

Діти просто молодці!

II Мотивація навчальної діяльності учнів.

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні у нас з вами цікавий урок. Ми будемо вивчати новий матеріал : додавання і віднімання багатоцифрових чисел,і закріплювати раніше вивчений. Запрошую вас у далеке і цікаве плавання Математичним океаном.(Слайд2)

Під час плавання ви будете збирати маленькі перлинки знань (це будуть ваші бали за виконані завдання)у перлинницю. А в кінці плавання, якщо виконаємо усі завдання, обміняємо їх на «Перлину успіху». Згодні?

Пропоную ознайомитися з картою, за якою проходитиме наш маршрут (Слайд3)

Наш корабель зупинятиметься у трьох великих портах: Обчислень, Задач, Рівнянь. На нашому шляху будуть зустрічатися острови, підводні рифи, гори-айсберги.

(Словникова робота: Підводні рифи -це підводні скали.

Айсберг - це льодова гора, що плаває у океані, морі)

І кінцева мета плавання - бухта Дванадцяток. Де підведемо підсумок нашої роботи.

Я сідаю за пульт управління. Приготувались (Слайд)

Корабель піднімає вітрила. Дме потужний вітер. Наш курс - Порт Обчислень.

Але увага! По курсу - айсберг. (Слайд).На льодовій горі його міститься обчислювальний центр. Він пропонує нам свої завдання. Їх треба виконати, щоб оминути айсберг.



III Усні обчислювання( Слайд)

1. Яке число сховалось?

* + 14 = 50 (36)

250 +* = 700 (450)

*+ 340 = 1000 (660)



2Урок Сложение и вычитание многозначных чисел. На картках. Розв'яжи приклади , з'єднай послідовно відповіді, отримай фігуру. (Слайд)

81+9=90

65-23=42

28+17=45

Урок Сложение и вычитание многозначных чисел170-130=40

Урок Сложение и вычитание многозначных чисел13*5+25=90

Урок Сложение и вычитание многозначных чисел540+20=560

330+125=455

9600:10=960

РУрок Сложение и вычитание многозначных чиселоботу завершуємо. Підняли всі очі. Яку фігуру отримали?

(Самоперевірка.) Заробили першу перлинку. Молодці!



IV Вивчення нового матеріалу ( Слайд)

Наш корабель продовжує курс і прибуває до порту Обчислень.(Слайд)

Тут ми навчимося додавати і віднімати багатоцифрові числа.

Але спочатку згадаємо, як додавати і віднімати трицифрові числа. ( Слайд)

Перше завдання на картках.

1. Знайти письмово суми і різниці чисел.

483 483 763 763

255 255 128 128

738 228 891 635

Обмінялися роботами і перевірили завдання сусіда по парті,( Слайд)

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселПоставили бал.(Все правильно -11, кожен стовбчик 3бали)

( Взаємоперевірка) Заробили другу перлинку. Молодці!

  • Поясніть, як треба записувати числа при письмовому додаванні й відніманні.( Слайд)

2. Правило( Читають хором, по одному)

3. Робота з підручником

с.51 №318(1) (на дошці з поясненням)

45 374 5 478

8 406 2 349

5 3780 3 129

  • Хто не зрозумів, як виконувати дії з багатоцифровими числами? Тоді наступне завдання.



4.Самостійна робота (диференційовано)(слайд)

Завдання світлофорика: Обчислити значення виразів.

Засвітили вогники світлофориків.

а+в, в-а

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселЯкщо а=2 458, в=6796,

(9 254,4 338)

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселЯкщо а=24 850, в=48 961

(73 811, 24 111)

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселЯкщо а=349 961, в= 589 971

(939 932, 440 010)

(Самоперевірка роботи)(Слайд)

  • У кого такі відповіді?



V Фізхвилинка (Слайд)

« Серебряшка»



VI Закріплення вивченого

  • Продовжуємо нашу мандрівку. ( Слайд)

  • Наш курс - порт Задач. Але що це там вдалині? ( Слайд)

Це ж острів Цікавих задач. Ось тут під мушлею знайшла цікаві задачі. Давайте спробуємо їх розв'язати.



1.Усні задачі

* Лось чує нюхом мисливця на відстані 500м, а на слух удвічі далі.

На якій відстані лось чує вухом мисливця? (500*2=1000м)



*Бегемот з'їдає за добу 40 кг трави, а корова може з'їсти стільки трави, скільки два бегемоти. Скільки трави з'їсть за добу корова?(40*2=80кг)



*Ідучи з лісу, туристи залишили вогнище. Виникла пожежа, яку погасили через 8 годин. Скільки км лісу знищила пожежа, якщо вогонь рухався із швидкістю 4км/год? (4*8=32км)



- Які правила пожежної безпеки порушили учні?

-Ми повинні пам'ятати, що ліс - джерело здоров'я. Тому потрібно бережно ставитися у лісі до кожної травинки, кущика, дерева. Маленька іскринка може знищити ліс, який ріс багато років. Тому бережіть ліс!



Покидаємо острів Цікавих задач .( Слайд)







Наступна зупинка - порт Задач.

На кожному кораблі обов'язково є кок, який годує екіпаж обідами. І без картоплі йому не обійтися. Розв'яжемо задачу про картоплю.

2. С.51 Задача320

Аналіз задачі.

-Про що говориться в задачі?

- Що запитується в задачі?

- Що означає число 7 250? ( 3 240)?

- Які головні слова ви виділите у задачі?

-Хто вже знає як розв'язати задачу?( Слайд)

Працюємо із світлофориками.(Диференційовано.) За це завдання отримуємо перлинку -бал)



Урок Сложение и вычитание многозначных чиселРозв'язати задачу самостійно. Додатково №321 склавши вираз.

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселРозв'язати задачу самостійно, опираючись на скорочений запис.

Було - ?

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселУрок Сложение и вычитание многозначных чисел Вивезли - 725 кг

Урок Сложение и вычитание многозначных чисел Залишилося - ?, на 3 240 кг менше,

Урок Сложение и вычитание многозначных чиселЗа складеним планом під керівництвом вчителя.

1) Скільки кілограмів картоплі залишилося?

2) Скільки кілограмів картоплі було?

На задачу 5 хвилин, то ж розраховуйте свої сили.

Засвітили світлофорики.

(Урок Сложение и вычитание многозначных чисел Колективна перевірка) Оцінили свою роботу і

отримали третю перлику-бал Молодці!



-Далі наш курс на порт Рівнянь. (Слайд)

Але на шляху у нас Рифи Невідомих.( Слайд)



3. Усне розв'язування рівнянь (Елементи кольорової терапії)

На слайді відповіді, по периметру класу -рівняння.

Щоб оминути рифи, треба до відповіді дібрати відповідне рівняння, вказати «імена» невідомих і як їх звільнити.

Х - 13 = 27 (х=40)

Х + 8 = 22 (х=14)

21 - х = 15 (х=6)

Благополучно обминули рифи.

4. А ось і порт Рівнянь.(Слайд)

Яке ж завдання нас чекає у порту? Давайте подивимося. (Слайд)





Самостійна робота. С 51 № 319

1 варіант №319 (1рівняння)

2 варіант № 319 (2 рівняння)

( Самоперевірка)( Слайд)

ОУрок Сложение и вычитание многозначных чиселсь ще одну перлинку знань ми отримали Молодці!

VII Підсумок уроку

Ось і кінцевий маршрут - Бухта Дванадцяток.( слайд)

Порахуйте, який бал отримали. Записали результат на велику перлинку.

-Усміхніться , хто задаволений своєю роботою на уроці.

Море усмішок. Тож прийшов час отримати « Перлину Успіху»( Слайд)

-Яка гарна, велика ,сяюча перлина. Такі ж гарні і ваші знання.

  • Як ви вважаєте. Чи вдалася нам подорож?

  • Що вам найбільше сподобалось під час подорожі?

  • Якими новими знаннями ви поповнили свій «багаж знань»?

VIII Домашнє завдання (Слайд)

С.52 №322, №323 (скласти обернену задачу) (Слайд)



Що ж урок минув не марно,

Працювали ви всі гарно.

То скажу вам у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти просто молодці!













































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал