- Учителю
- Әдебиеттік оқу пәні 'Кімнің мекені жақсы?' (2 класс)
Әдебиеттік оқу пәні 'Кімнің мекені жақсы?' (2 класс)
Бекітемін: | ||
Пәні | Әдебиеттік оқу | |
Сыныбы | 2 " Б" | |
Күні: | 23. 11.2015 | |
Тақырыбы: | Кімнің мекені жақсы? | |
Мақсаты: | Мәтіннің мазмұнын ашу. Әр жәндіктер мен жануарлардың өз мекендерін қалай жақсы көретінін түсіндіру. | |
Күтілетін нәтиже | Мәтіннін мазмұнын ашады. Әр жәндіктер мен жануарлардың өз мекендерін қалай жақсы көретіндерін түсінеді. | |
Әдісі: | Түсіндіру, сұрақ-жауап, топтық | |
Көрнекілігі:
| Электрондық оқулық, сюжетті суреттер, оқулық | |
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті |
І.Кіріспе. Ұйымдастыру бөлімі.
Үй тапсырмасын тексеру. | Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз. Жаңа білім алуға Алға қадам жасаймыз.
М.Мақатаев Отан туралы өлеңді жатқа айту | Хормен қайталайды. |
ІІ.Тұсаукесер. Қызығушылығын ояту. | Жұмбақты шеш Екі басы жұдырықтай, Ортасы қылдырықтай.
Кімнің мекені жақсы ? Автор туралы мағлұмат беру «Кімнің ішкені жақсы» «Шәркей» т.б. кітабы бар. | Құмырсқа |
ІІІ. Негізгі бөлім. Мағынаны тану.
| І топ 1-ші бөлім 1-ші топқа сұрақ 2-ші топқа сұрақ - Балалар бұдан әрі не болды? - деп ойлайсындар - Сонымен, балалар ең бір жақсы мекен, жайлы қоныс қай жер екен? 2. Әркімнің өз жері - Мысыр шаһары |
|
ҮІ.Қорытындылау. Бағалау.
Үйге тапсырма
| «Туған жер» туралы сөйлем құрау. Белсенділік танытқан оқушыларды бағалау Мәтінді оқып, түсінік айту, «Туған жер» тақырыбында сурет салу | Сөйлем құрайды. Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. |