7


  • Учителю
  • Конспект по чтению на тему:Мұхаң да футбол ойнаған(4класс)

Конспект по чтению на тему:Мұхаң да футбол ойнаған(4класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні



Сыныбы

4 сынып

Тақырыбы

Мұхаң да футбол ойнаған.С.Тұрсынов.

Мақсаты

Мәтіннің басты кейіпкері Мұқтар Әуезов туралы мағлұмат бере отырып, спорттың кез - келген түрі денсаулыққа пайдалы екендігін ұқтыру.Тақырыпты меңгеру барысында көркем сөздермен жұмыс жасау арқылы сөйлеу тілдерін дамытып, салыстыру, зерттеу әрекеттері арқылы алған білімдерін қорытындылауға үйрету.







Күтілетін нәтиже

- өзгені алдамау керектігін түсінеді.





-мәтіндіталқылайды.

-өз ойын еркін жеткізеді;

-мәтіннің негізгі идеясын табады.

-жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге , танымдық дағдылары арқылы басқа да ақпарат көздерін дамыта отырып топпен жұмыс жасау барысында шығармашылық, ізденіс дағдысы, қабілеті артады;

- ұжымда, шағын топта, жұпта жұмыс жасай отырып, бірін-бірі тыңдауды, сыйлауды үйренеді.



Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Әдебиет оқулығы,4-сынып. Алматы: Алматыкітап 2015.

З.Муфтибекова,Б.А.Тұрғынбаева









Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1-әрекет Психологиялық ахуал





2-әрекет Үй тапсырмасы









Негізгі бөлім Мағынаны тану

3-әрекет Топқа бөлу











1мин











7мин





















2 мин



Психологиялық ахуал

Сыныптағы ынтымақтастық атмосферасын құру. Шаттық шеңберінде тұрып, сәлемдесу арқылы ұйымдастыру



Өткен сабақты пысықтау.

2 топқа тапсырма беріледі.

1. «Гәкку сахнаға қалай келген?» мәтінің негізгі идеясы, қысқаша мазмұны

2.Ән өнерінің ғажайып күшін автор қалай суреттеген?

3. «Өнер көзі - халықта» дегенді қалай түсінесің?





Бағалау.





Топқа бөлу.





Оқушылар қонақтармен амандасады.









Оқушылар тапсырмалар бойынша жауап береді.

















Бағдаршам әдісі бойынша бағаланады.

4-әрекет



























5-әрекет





6-әрекет





































































































7-әрекет





8-әрекет





10-әрекет

2 мин



























5мин





8мин

























































































2 мин



2 мин





1 мин

Болжау стратегиясы

Қандай спорттық ойындарды білеміз?



-Сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін?

-біз бүгін «Мұхаң да футбол ойнаған» мәтінімен танысамыз.

.



Мәтінмен жұмыс

мәтінді оқу;

Іштерінен оқып, мағынасын ұғу.

Әр топтан 1 оқушыға оқытамын.

Сөздік жұмыс



Мұхтар Әуезов туралы мәлімет беріледі.

Мұхтар Омарханұлы Әуезов (1897-1961) - Қазақтың ұлы жазушысы, қоғам қайраткері, ғұлама ғалым, академик. Ол қазіргі Шығыс Қазақстан облысының Абай ауданы жерінде дүниеге келген. Көптеген әңгімелері, пьесалары бар. «Абай жолы» роман-эпопеясы үшінеңес Одағы кезінде Мемлекеттік сыйлық алған.









Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

әннің ырғағында қимыл-қозғалыс.



Әр түрлі нұсқалар берілуі мүмкін.























Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды.

Оқулықпен жұмыc.

Мәтінді оқу; мағынасын ұғу.



Түсініксіз сөздерді айтады.













Оқушылар оқиды.



































































Оқушылар аулада футбол ойынын ұйымдастыру үшін қандай қиындықтар кездесетінін талқылау арқылы сабақтың тақырыбын ашады.Дәптерлерін ашып, жаңа сабақтың тақырыбын жазып, өлеңдегі сипаттау шумағын тауып жазады.

Сергіту сәті қимыл-қозғалыс.

11-әрекет

3 мин











Таныстырылым.Дәріс



Бір-біріне сұрақтар қояды,талқылайды.













.

Қорытынды

Ой толғаныс

12-әрекет







5 мин































4 мин



1.Қазақ жерінде футбол ойыны тарихының басталуын мәтіндегі дерекке сүйеніп анықта.

2. сол замандағы «Жарыс тобының» басты жетістігі неде деп ойлайсың?

3.Шебер футбол ойыншысы қандай болу керек?

4. Қазақстандағы футбол командалары, олардың жетістіктері туралы не білесің?















қорытынды жасайды және пайда болған мәселелер мен сұрақтарды анықтайды.



Үйге тапсырма 13-әрекет

1мин

Мәтінді оқу

Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады, сұрақтары болса қояды

Бағалау

11-әрекет





14-әрекет. Кері байланыс жасату.



1 мин







1 мин

Бағдаршам әдісімен бағалау. Парақшамен бағалау.





Кері байланыс жасату.

- Бәрі де түсінікті. -Мен есте сақтады -Сұрақтар пайда болды -Түсінбедім

Бағалау терезесіне жазады.





Оқушылар өзара және өзін бағалайды







Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикер арқылы бағалау терезесіне кері байланыс жасайды.

























































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал