7


  • Учителю
  • 4-сыныпқа арналған математика пәнінен 203х3, 2006:3 түріндегі көбейту және бөлу

4-сыныпқа арналған математика пәнінен 203х3, 2006:3 түріндегі көбейту және бөлу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Математика





Тақырыбы: 203• 6, 2003: 6 түріндегі көбейту

Мақсаты: 1. Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтуді

меңгерту, өз бетінше есеп шығаруға дағдыландыру;

2. Тапсырмаларды орындау арқылы ой-өрістерін дамыту;

3. Оқушыларды ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: ақылды тақта,

Әдісі: сто элементтері, ойындар

Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы.

I. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық

Мұғалім: Оқушылар хормен

Әрбір адам - туысым, досым, жұрағат!

Әрбір сабақ - үйрену, ұғу, ұлағат!

Әрбір ісің - тірлік, тірек, адалдық!

Әрбір сөзің - шындық, бірлік, адалдық.

Олай болса, балалар, бүгінгі сабағымызды бастаймыз, әрбір ісімізге

мұқият болайық. Сәттілік тілеймін.

Оқушыларды 4 топқа бөліп отырғызу.

I топ: «Талап»

II топ: «Білім»

III топ: «Зерек»

Математикалық диктант.

«Талап» тобы: «Білім»тобы:

8 млн. 5 мыңд. 7 бірл. ( 8005007) 21 мыңд. 175 бірл. ( 21175)

5 млн. 3 мыңд. 18 бірл. (5003018) 5 мыңд. 6 бірл. ( 5006)

«Зерек» тобы:

821 мыңд. 34 бірл. ( 821034) 9 млн. 45 бірл. ( 9000045)

Сергіту сәті

II. Жаңа білімді игеру

203 2003 20003

6 6 6

1218 12018 120018

III. Жаңа білімді бекіту

Оқулықпен жұмыс

№ 2 Жазбаша есепте «Кім жылдам?» ойыны

«Талап» тобы «Білім»тобы «Зерек»тобы

2008 * 6 = 12048 10507 * 5 = 52535 42073 * 4 =168 292

22005 * 3 = 66015 7006 * 6 = 42036 13006 * 8 = 104 048

№ 3. Есептерді шығар.

а) Бірдей 3 жүк вагонымен 144 т картоп тасуға болады. 240 т картопты тасу

үшін, осындай қанша вагон қажет болады? 480 тонна картопты тасу үшін ше?

1. 144 : 3= 48 (т) -1 вагон

2. 240 : 48 = 5 (в)

3. 480 : 48 = 10 ( в)

ә) 5 көйлек тігу үшін 15 м мата қажет болды. 60 м матадан осындай қанша көйлек тігуге болады?

1. 15 : 5 = 3 (м) - 1көйлек

2. 60 : 3 = 20 (к) Жауабы: 20 көйлек

№ 4. Әріптердің берілген сандық мәндері бойынша өрнектердің мәндерін тап.

IY. Жаңа білімді пысықтау

Жұмбақ

Айқасқан екі таяқ,

Тұрады жоқты сұрап. ( х)

№ 5 Теңдеулерді шеш. «Бәйге»

«Талап» тобы «Білім» тобы «Зерек»тобы:

305 * 3 - х = 809 10 000 - а = 4 008 * 2 10 007 * 2 -d = 10 000

915-х=809 10 000-а= 8016 20 014 -d = 10 000

х = 915 - 809 а = 10 000 - 8 016 d = 20 014 -10 000

х = 106 а = 1 984 d =10 014

305 *3 -106 = 809 10 000 - 1 894 = 4 008* 2 10 007*2- d = 10 000



Үлгірімі жақсы оқушылармен жұмыс

Санда барлығы разрядтың қанша бірлігі бар?

7 526 432 975 842 548 359



Үлгірімі төмен оқушымен жұмыс

Разрядтық қосылғыштарға жікте: 945, 254, 874, 52



Y. Үйге тапсырма: 62 бет. № 6

YI. Қорытынды:

Бағалау:





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал