7


  • Учителю
  • Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Садуакасова Б.ЕПәні:Дүниетану

Класы:3 класс

Тақырыбы:

</ Жабайы және мәдени өсімдіктер





Мақсаты:

Оқушыларға жабайы және мәдени өсімдіктер туралы түсінік беру.



-Ынтымақтастықты қалыптастыру, топта бір-бірін тыңдауға үйрету .

-Сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамыту.







Күтілетін нәтиже:

Сабақ барысында оқушылар топта бірін-бірі тыңдай білуге үйреніп,жабайы және мәдени өсімдіктер туралы түсінік алып,сын тұрғысынан ойлап,сұрақ қойып,өз бетінше жұмыстануға үйренеді.









Түйінді идеялар:

(кілтті сөздер)

Өсімдік-жанға шипа,дертке дауа.





Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы:

Бағалау

Ресурстар

1.Кіріспе.

3 мин

























2 мин

1.Ынтымақтастықтық орта қалыптастыру

«Көршіңді мадақта» тренингі.

Мақсаты: Қарым-қатынас жасау дағдыларын бақылау, көңіл бөлу,зейін қою қасиеттерін дамыту,өз сөзімен басқа баланың жақсы қасиеттерін айтуға үйрету.Мынадай сөздерден бастайды.«Барлығымызға да өзімізді басқалардың мақтағаны ұнайды.Біз бүгін мақтаншақтар ойынын ойнаймыз. Тек өзімізді мақтамаймыз,бұл жерде қасымыздағы көршімізді мақтауымыз керек.Бұл барлығымызға да жағымды емес пе?Қазір оң жағымызда отырған көршімізге қарап,оның қандай жақсы қасиеті бар екенін ойланайық.Ол қандай нәрселерді жақсы жасай алады,ол несімен ұнайды деген сұрақтарға жауап іздейік» Тренинг арқылы оқушылардың сабаққа қызығушылықтарын арттырып аламын.

Оқушыларды 1,2,3,4-ке саната отырып, 4-топқа бөлемін.

1 топ «Дала»

2 топ «Бақша»

3 топ «Орман»

4 топ «Саябақ»

-Топтық ереже

Қолпаштау (3 шапалақ)

Топтың аттары жазылған кеспе қағаздар.

























Топтық ереже.

2.Тұсаукесер.

5 мин











2.«Миға шабуыл»

Слайд арқылы өсімдіктердің түрлерін көрсете отырып, ой түрткі болар сұрақтармен жаңа сабақ тақырыбын анықтау.

Қысқа мерзімді сабақ жоспарыҚысқа мерзімді сабақ жоспары

-Балалар суреттен не көріп отырсыңдар?

-Суретті қарап отырып қандай ой түйдіңдер?

-Неге олай ойлайсың?

-Сонымен бүгін біз қандай тақырыппен танысамыз деп ойлайсыңдар? Жалпы бір сөзбен қалай айтамыз?

Дұрыс .Бүгін біз жабайы және мәдени өсімдіктермен танысамыз.

Мақсаты: Жабайы және мәдени өсімдіктер туралы түсінік беру.









Сұрақтарға нақты жауап берген оқушыларға жұлдызша таратылады

АКТ, слайдтар







Жұлдызшалар

3.Негізгі бөлім.

23 мин



































2 мин

3.Кластер әдісі.

-Балалар сендердің әрқайсыларыңның топтарыңның аттары бар.Не себепті бұлай аталған? Топ аттарын естігенде бірден әрқайсыларыңның ойларыңа не келеді,соны «Кластер» әдісі арқылы топтастырып, ортада дәлелдейік.

Әр топ өздерінің топтарының аттарын «Кластер»арқылы топтастырып өтеді.













2-топ



1-топ 3-топ

4-топ

4.Сергіту сәті. «Ағаштар» Оқушыларға сергіту жаттығуларын жасатып, сергітіп аламын.

5. «ЖИГСО» әдісі

Оқулықпен жұмыс

Оқулықтағы 95-97 беттегі тапсырмалар топтарға бөліп беріледі.

1 топ «ЖИГСО»әдісі

Топтар тапсырманы оқып,жұбымен талқылап өтеді. Өз түсініктерін постерге сурет немесе тірек сызба арқылы түсіреді

2 топ «Ассоциация».

3 топ-Аппликация дайындау.

4 топ-Эссе жазу.

Әр топ өз тапсырмаларын қорғайды.





















«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау.

























Бармақтар арқылы бағалау























Жарайсың,тамаша,керемет





Басбармақ арқылы

Жетондар арқылы

3 шапалақ



Стикерлер

























Оқулық























Постер





Постер

Плакат









4.Қорытынды

5 мин



















6.«Қар атыспақ» әдісі

Топтар бір-біріне сұрақтар дайындап ,жауап алады.





















Жұлдызша арқылы

бағалау.























Доп



















Рефлексия.

3 мин



Бағалау.«Көңіл-күй» смайликтері арқылы бағалау. Смайликтер суреті Плакат

Қысқа мерзімді сабақ жоспарыҚысқа мерзімді сабақ жоспарыҚысқа мерзімді сабақ жоспары



Бәрін түсіндім. Жауапты толық Ойланатын нәрсе

Сабаққа белсенді бере алмадым. бар. Бұл сабақта

қатыстым. аз жұмыс істедім,бірақ

келесі сабақта

міндетті түрде

тырысамын.

Қосымша оқу. Үй тапсырмасы.

2 мин



Қосымша мәдени және жабайы өсімдіктердің аттарын іздеу,

дәптерге аттарын жазу.Мәтінді түсініп оқу.



Не сәтті өттті? Нені дамыта аласыз?









Топта оқушылардың ұжымдасып,бір-бірімен келісіп,

жұмыс істеуі. Өз постерлерін қорғауы.

Не сәтсіз өтті? Нені өзгерткіңіз келеді?





Уақыттың жетпей қалуы. Кейбір оқушылардың постер

қорғауда келіспеушіліктері.











 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал