- Учителю
- Киелі 7 саны тақырыбына сабақ жоспары
Киелі 7 саны тақырыбына сабақ жоспары
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Киелі жеті саны. | |
Сабақтың мақсаты |
Киелі 7 саны туралы кеңінен түсінік алу. | |
Міндеттері |
| |
Күтілетін нәтиже |
| |
Дерек көздері: |
4 сыныптың әдебиеттік оқуы. Үлестерме материалдар, Интернет матеиалдары. «Білім шуағы» журналы 2013 қыркүйек, Бастауыш сыныпта оқыту журналы - қыркүйек - қазан айы, 45 минут интернет порталы. | |
Жаттығулар немесе тапсырмалар: |
1. «Айналмалы доп» әдісі 2. сандарға байланысты мысал келтіру. 3. Жұмбақ жасыру 4.7 санын топтастыру 5. 7 байлықты топпен талқылау 6. жеті атаны топтастыру 7. « Мен...» тұжырымдамасы бойынша кесте толтыру 8. 7 жақсыны ойластырып жазу | |
Сабақ барысы: | ||
|
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі - 5минут |
Сыныппен сәлемдесу. Смайлик арқылы топтарға бөлу Әр топқа көшбасшы сайлап алу. |
Оқушылар сәлемдесіп, топтарға сандар бойынша бөлінеді. Әр топ көшбасшы сайлайды. |
Психологиялық дайындық:
|
«Сиқырлы сандықша» тренингін ұйымдастыру
|
Оқушылар қағаздың бетіне өз бойларындағы жағымсыз қылықтарды жазып, сандықшаға салады да, құлптап тастайды. |
Үй тапсырмасын пысықтау |
«Айналмалы доп » әдісі бойынша
|
-Сөздер әр түрлі болады. Мысалы: өткір, қисық, қанатты, нақыл, ұмытылмайты, шешендік, т.б. -Шешендік сөздер дегеніміз-шешен, билердің, қазылардың тауып айтқан тапқыр сөздері, өсиеті. -Оқушылар жатқа айтып береді. - Сары би, Балпық би, Қазыбек би, Төле би, Әйтеке би. |
Қызығушылықты ояту
|
Сұрақ - жауап. Жұмбақ: 6 санынан кейін, 8 санының алдында тұратын қандай сан?
|
Оқушылар сұрақтарға толық жауап береді.
Әр топ ақылдаса отырып, іздену арқылы сыни тұрғыдан ойлау нәтижесінде мысалдар келтіреді.
Оқушылар жұмбақтың шешуін табу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады. |
Мағынаны тану. |
7 санына байланысты қандай ұғымдарды білесіңдер?
Оқулықтан "Жеті байлық" өлеңін оқыту.
Мен... тұжырымдамасы бойынша төмендегі кесте толтырылады |
7 қазына 7күн 7 күнә 7 керемет 7жарғы 7 шелпек 7 жұт
Әр топ өздеріне берілген байлықтарды өз сөздерімен түсіндіреді Ойлан - жұптас - талқыла. Фостерге 7 атаны топтастырады баламын ---------... |
Сергіту сәті
|
Қолдарыңды көтеріңдер - бір дейік. Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік. Қолды создық, басты бұрдық - екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі. Алға, артқа қарадық та - үш дедік. Тағы жаңа жаттығулар істедік. Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Алты, жеті деп денені біз сермеп Отырайық көңілді енді марқайтып. |
Оқушылар өлеңді жатқа айта отырып, қимылын жасайды. Бойларын сергітіп, көңіл - күйлерін көтереді. |
Топтық тапсырмалар.
|
7 жақсыны ойластырып жазады.
|
|
Қорытынды. |
Кері байланыс арқылы сабақты қорытындылау |
Бүгінгі сабақ ұнады ма? |
Бағалау |
Смайликтер арқылы бағалау Оқушылар алған бағаларына қанағаттануы және қанағаттан- бауы мүмкін | |
Үйге тапсырма |
1.Өлеңдерді жаттау 2. Өз жеті аталарын жаттап келу
|