7


  • Учителю
  • Математика: 'Шаршы және оның қасиеттері'

Математика: 'Шаршы және оның қасиеттері'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Алматы облысы

Ақсу ауданы

Жансүгіров ауылы

Е.Сиқымов атындағы орта мектебі

Бастауыш сынып мұғалімі

Жиенбаева Айнагүл Нұрболатқызы

Математика

№ 45 сабақ

25.11.2015 ж

Жиенбаева А.Н.

Сабақтың атауы

Шаршы және оның қасиеттері

Мақсаты

Геометриялық фигураларды еске түсіре отырып, шаршы жайлы түсінік беру, есепті әртүрлі тәсілмен шығаруға үйрету.Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін және зейінін дамыту;
Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Сабақ мақсаттарының орындалуы,бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді. Шығармашылық қабілеттері артады.

Дерек көздері:

Математика оқулығы, ойын материалдары, кестелер,тест тапсырмалары.

атериалдар:

Кесте, ойын материалдары, семантикалық карта, тест слайдтар.

Әдістер

Диалог, СТО. Бағалау,Жас ерекшелігіне байланысты оқыту мен оқу,АКТ

Түйінді мәселе

Шаршының төрт қабырғасының ұзындықтары тең.

Тапсырмалар

Берілген ( жас ерекшеліктеріне сай) тапсырмаларды өз бетімен орындату.

Кезеңдер

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті


І.Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

Ойға толы санамыз,

Бестік баға аламыз.

Баласындай бір үйдің ,

Тату болсын арамыз.

Құралдарын түгендеп,сабаққа әзірленеді.

Бір - біріне сәттілік тілейді.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Қызығушылықты ояту

Үй тапсырмасын жұп болып тексереді.

1. «Бәйге» ойыны. Сұрақ-тарға жауап береді. 10) Қосудың кандай қасиеттері бар? (ауыстырымдылық, терімділік)

20) 20 бен 40-дің арасындағы толық ондықты айт? (30)

30) 1 сағатта неше минут бар? (60)

40) Ең үлкен екі таңбалы сан? (99)

50) Тік төртбұрыштың қасиеті қандай? (қарама-қарсы қабырғалары тең)

60) 1 метрде неше сантиметр бар?(100 см).

2. Көзбен көр, есте сақта. Тапсырма

1) Қандай фигуралар бар?

2) Қай жақта орналасқан?

(жоғары, төмен, оң жақ, сол жақ, қай бұрышында)

Бір-бірінің орындаған жұмыстарын тексереді.

Сұрақтарға жауап береді.

Ойын тапсырмаларын орындайды.


ІІІ.Жаңа сабақ

Мағынаны тану

Тақырыпты анықтап, мақсат қою.

Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс істеу.

№1

Нөмірлерін теріп жазу.

№2

Барлығы - 20(қ) және 10(ұ) Ш: (20+10)+4=34 10+(20+4) =34

Келді - 4 (0) 20+(10+4) =34

Болды - ? (0) Ж: 34 оқушы болды.

№ 4 «Кім жылдам?» ойыны.

Сергіту сәті

Видеоролик тамашалау.

Би қимылдарын жасайды.

ІҮ. Сабақты бекіту.

Ой толғаныс

Тест жұмысы.
1.Шаршы деп қандай фигураны айтамыз?
а) барлық қабырғалары тең тіктөртбұрышты

ә) қарама-қарсы қабырғалары тең тіктөртбұрыш

б) қабырғаларының ұзындығы әртүрлі
2.Қосудың қандай қасиеттері білесің?
Ауыстырымдылық,терімділік.

3.1 сантиметрде неше миллиметр бар?
а)10 мм ә) 100 мм б) 1мм
4.Бір тәулікте неше сағат бар?
а)30 сағ. ә) 24 сағ. б) 10 сағ.

Шығармашылық тапсырма:

1) Бірдей екі шаршыдан 4 үшбұрыш қалай бөліп алуға болады? 2) Бірдей екі шаршыдан қалай тік төртбұрыш жасауға болады?

3) Неше шаршы бар?

Ү.Қорытынды

-Сонымен , бүгінгі сабағымызда не үйрендік?

Семантикалық картамен жұмыс.

ҮІ.Үйге тапсырма

91 -бет, №3

Күнделіктеріне жазып алады.

Бағалау

Бағалау парақшасын толтырады.

ҮІІ.Кері байланыс

БББк

Сұрақтарға жауап береді

ҮІІІ.Рефлексия.

Көңіл-күйді анықтау

Алмаларды ілу.


Геометириялық фигуралардың қасиеттері

Төрт бұрышы бар

Бұрыштары тік

Үш бұрышы бар

Төрт қабырғасы тең

Қарама қарсы қабырғалары тең

Үш төбесі бар







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал