7


  • Учителю
  • Үлестерге байланысты есептер шығару. ӨТілген материалды бекіту /математика, 3 сынып/

Үлестерге байланысты есептер шығару. ӨТілген материалды бекіту /математика, 3 сынып/

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Мақсаты: Оқушылардың математикалық біліктерін, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын бекіту.Есептерді шығарту арқылы алған білімдерін қолдануға дағдыландыру.Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.Әдісі:ой қозғау,сұрақ-жауап,деңгейлі тапсырмалар, ойындар.Көрнекілігі:
предварительный просмотр материала

Тақырыбы:Үлестерге байланысты есептер шығару.

Өтілген материалды бекіту

Мақсаты: Оқушылардың математикалық біліктерін, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын бекіту.Есептерді шығарту арқылы алған білімдерін қолдануға дағдыландыру.Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Әдісі:ой қозғау,сұрақ-жауап,деңгейлі тапсырмалар, ойындар.

Көрнекілігі: сызба, дидактикалық ойын,санау материалдар

Сабақтың типі:бекіту сабағы

Сабақтың барысы

І.Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Есептеуге жүйрік болсаң жасыңнан,

Математикаға орын берсең басыңнан

Барлық ғылым саған үйір болады,

Досың солар табылатын қасыңнан

ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

ІІІ.Өткен материалды бекіту

Өткен тақырыптар бойынша алған білімдерімізді ортаға саламыз

-Балалар банк дегеніміз не?

-Бүгін біздің сабағымыз ойын түрінде өтеді.

Бұл ойынға үш банк қатысады.

1.Халық банк

2.Каспи банк

3.БТА банк(жребий арқылы әр қатардың оқушылары банк атауларын таңдайды)

-Маған осы банктің қайсысы жақсы жұмыс істейді,тұрақты банк екенін тексеру тапсырылды.Сондықтан бүгінгі сабақта дұрыс,тез жауап беруіміз және тәртіп сақтауымыз керек.

-Берілген тапсырмалар ақша арқылы бағаланады.

-Ең көп ақша жинаған банк «Үздік банк» иегері болады.

ІҮ.Ауызша есептеу

Сәйкестендіру арқылы дұрыс жауабын тап бағасы( 2000 тг)

1 . 72

6х8 21

3х7 48 63

9х6 24

8х9 54 15

6х4

2.

3х9 48 64

8х8

6х5 42 27

3х8 24

7х6 81

3. 36

9х4 35

5х7 30 36

9х8 15

3х5

4х9 72


2.Тіктөртбұрыштың,шаршының,шеңбердің ауданын тап (бағасы 2000тг)

а-4см

b-6c

S-?см2

a-8

S-?см2

Фигураның ауданын палетка арқылы тап,

S-?см2

3.Фигуралардың қандай бөлігі боялған?(бағасы 1000тг)

Ү.Мағынаны тану(оқулықпен жұмыс) 110бет

№1 «Дүкенші ойыны»

-Қайтаратын ақшаны есепте. Оны ұсақ ақшамен жинақта бағасы(2000тг)

№2Өрнектің мәнін есепте (бағасы 5000тг)

(3+5)х5

3+5х5

4х5+(3+6)

4х(5+3)+6

9х6-4:2

9х(6-4):2


№3.(а) Кесінділердің ішінен қызыл кесіндіден екі есе ұзынын тап және дәптерге сыз.(«Кім жылдам?» бағасы 5000тг. Банк басшылары орындайды)

№4Теңсіздік тура болатындай тиісті сандарды таңда(5000тг)

6х…<42 5x…<40 4x…<32 …x3>25 8x…>45 9x…>27

Сергіту сәті

№5 Мәселе есеп (бағасы 50 000тг)

а)М.Х-8дана 5қорап түйме -? артық

М.Ф-6дана5қорап түйме

ә) Торт-8 ? торт пен бәліш

Бәліш-?одан 3есе артық

б) Сатып алды-40кг

Жұмсады-2кг-6торт

Қалды-?кг -?кг кем

№7Теңдеулерді шеш (бағасы 10000тг)

№8Өрнектер құрастыр және олардың мәнін тап

№9Салыстыр (бағасы 10000тг)

№10 Өздік жұмыс (бағасы 100S)

ҮІ.Сабақты қорытындылау

-Банктің жұмысы жайлы аудитор қорытынды шығарарып,жеңімпаз банкті атайды.

Үйге тапсырма

112бет№12

Оқушыларды бағалау



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал