- Учителю
- Сабақтың тақырыбы: Ең асыл қазына Әдебиеттік оқу 4-сынып
Сабақтың тақырыбы: Ең асыл қазына Әдебиеттік оқу 4-сынып
Сабақ тақырыбы:
«Ең асыл қазына»
Пәні: Әдебиеттік оқу
Сыныбы: 4 «ғ»
Мұғалімі:Магзумбекова С.С.
Астана-2014
Әдебиеттік оқу. 4 «ғ» сыныбы.
Сабақтың тақырыбы: Ең асыл қазына
Сабақтың мақсаты: Ертегіні түсініп оқу, ертегінің негізгі идеясын
түсіну.
№
Уақыты
Сабақ кезеңдері жұмыс түрлерінің мазмұны
Күтілетін нәтиже
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
1
3мин
Психологиалық ахуал. «Он саусақ» өлеңін жатқа айта тұрып ,қимылдар жасап,сабаққа дайындық жасау.
Көңіл күйлері артады,сабақ
қа деген ынта-
сы,қызығушы
лығы оянады.
Оқушылармен бірге қатысады.
Қозғалысқа түседі,көңіл-күйле
рі көтеріледі.
2
2мин
Топқа бөліну.оқушыларды нанның дастарқанға келу жолдары бойынша 4 топқа бөлу.
1-топ : Бидай
2-топ :Диқандар
3-топ :Диірменшілер
4-топ: Наубайшылар
Топқа бөлінеді
Көшбасшы
лық етеді,
оқушыларды
топқа бөледі
Өз орындарын тауып отырады.
2
5мин
Үй тапсырмасын пысықтау.
«Бұрыш» ойыны
4 топ төрт бұрышқа барып,үй тапсырмасына байланысты берілген тапсырмаларды алып,жауап береді.
1-топ:-Ертегіде айтылған гүлдерді ата,олардың сипатын тауып оқы.
2-топ:Ертегідегі балаларға мінездеме бер.
3-топ:Түймедағы туралы пікір айту.
4-Ертегідегі балалардың қылығы туралы не ойлайсың?
Сөздік қорла
ры дамиды,
ойларын
ашық жеткі
зеді бір-бірі
мен диалогқа түседі.
Тыңдайды,
бағалайды
Ізденеді,оқиды,
талаптанады.
3
2мин
Миға шабуыл стратегиясы Жұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпқа ауысу.
Біреуін бердім,онын тердім.(бидай)
Ой қозғау.
\ /
- нан -
/ \
Тыңдайды,ой
ланады,шеше
ді,қызығушы
лығы оянады.
Ой тастайды,
қадағалайды.
Ойланады,қызығу
шылығы артады,шешеді,
анықтайды.
2мин
Автор жайлы түсінік.
Махмуд Мурадов
туралы түсінік-
тері кеңейеді,шы
ғармалары туралы мағұлматтар алады.
6мин
Оқулықпен жұмыс.
1.Мұғалім мәнерлеп оқиды.
2.Оқушылардың тізбектей оқуы.
Мәтін мазмұны-
мен танысады ,оқиды
6
3мин
Сергіту сәті.
«Көңілді доп» ойыны
Музыка ойнайды тоқтаған уақытта доп кімнің қолында қалады сол сұраққа жауап береді.Ұннан жасалатын тағамдар.
Сабаққа қызығушылы
ғы артады.
Интербелсенді тақтадан көру,танысу.
4
12
мин
Топтық жұмыс.
1-топ.Ахмет пен Ташметті салыстырып мінездеме беру.
2-топ. «Нан» тақырыбына ребус құрау.
3-топ.Тақырып бойынша 4 жол өлең құрастыру.
4-топ.Нанның шығу тарихы туралы эссе жазу.
Оқушылардың ойлауы артып,
шығармашылық қабілеттері дами
ды,дарындылығы мен таланты ашылады,көшбасшылық етеді.
Оқып береді,оқушылардың оқуын ұйымдастыра
ды.
7
5 мин
Постер қорғау
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды
Оқушыларды ұйымдастыра
ды.
Ой өрістері кеңейеді, сергиді.көңіл күйлері көтеріледі
9
2мин
Бағалау.Көшбасшының бағалауы,топтардың бірін-бірі бағалауы.Мұғалімнің бағалауы.
(формативті бағалау)
Сабаққа деген ынтасы артады,
мақтаныш сезімі оянады.
Тыңдайды,ба
ғалайды.
Әр жұмыстың нәтижесін көреді.Өз жетістігін біледі.
10
1мин
Үйге:Әр топ өз тобының атына байланысты эссе жазу,ертегі мазмұнын әңгімелеу.
Ізденеді,шы-
ғармашылық
қа барады.
10
2 мин
Рефлексия.БҮҮ стратегиясы
-Сабақта не үйрендім?
-Сабақта не ұнады?
-Не білгім келеді?
Өз пікірлерін қағазға жазу.
Сабаққа баға беруге үйренеді.
Оқушыларды қолпаштап,олардың қызығу
шылықтарын оятады.
Баға береді,шешім қабылдайды,қоры
тынды жасайды.