7


  • Учителю
  • Математика Тақырыбы: Қосындыны санға бөлу

Математика Тақырыбы: Қосындыны санға бөлу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың тақырыбы:Қосындыны санға бөлуСабақтың мақсаты:Білімділігі: тақырыпты түсіндіре отырып еслептер шығаруға,негізгі ойды табуға ,ой қорытындысын жасауға ,ойын қосуға,әрі қарай жалғастыруға,аяқтауға және есептер құруға үйрету. Дамытушылығы:Оқушылардың ой-өрісін,
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы:Қосындыны санға бөлу

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: тақырыпты түсіндіре отырып еслептер шығаруға,негізгі ойды табуға ,ой қорытындысын жасауға ,ойын қосуға,әрі қарай жалғастыруға,аяқтауға және есептер құруға үйрету.

Дамытушылығы:Оқушылардың ой-өрісін,өзіндік іс-әрекетін дамыту.Өздігінен қортынды шығаруға машықтандыру,пәнге деген қызығыушылығын,белсенділігін арттыру.

Тәрбиелігі:Жақсы мінез-құлыққа ,адамгершілікке,асыл қасиеттерге баулу және топпен жұмыс жасау барысында ізденімпаздыққа ,ұйымшылдыққа, бірін-бірін сыйлай білуге тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: сайыс сабақ

Сабақтың көрнекілігі: білім туралы ұлағатты сөздер,ір түрлі фигуралар

Пәнаралық байланыс: геометрия,әдебиет,бейнелеу

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

1-топ.Тік төртбұрыштың ауданын табу.

2-топ.Үшбұрыштың периметрін табу

ІІІ.Жаңа сабаққа кіріспе:психологиялық дайындық

Ой сананы арттыру ,

Бүгінгі күн талабы.

Біле білсең бұл дәуір,

Математика заманы.

ІҮ.Жаңа сабақ

ЕКДМ тік төртбұрышы неше шаршыдан құрастырылған?Есеп шығар

1-ші тәсілі:(6+4)/2

2-ші тәсілі:6/2+4/2

Ендеше (6+4)/2 6/2+4/2

Ү.Жаңа сабақты бекіту

А) Есептер шығару

1-топ

2-есеп а)

Мектепке әуелі 24 парта,соңынан тағы 32 парта әкеліп,тқрт сыныпқа тең бөліп берілді.Әр сыныпқа неше партадан берілді?

2 топ 2-есеп ә)

Төртбұрыштың периметрі 24 см,ұзындығы 8 см.Тік төртбұрыштың енін тап.

Ә) «Кім жылдам?»ойыны

3-мысал

(8+6)/2 (6+9)/3 200*2+20*2 (250+100)*3

(10+15)/5 (10+18)/2 100*5+30*5 (28+24)/4

(36+18)/6 (16+14)/2 (21+9)/3 (20+100)*3


ҮІ.Сергіту сәті

Б)Тақтамен жқмыс

5-есеп

1-топ Периметрі 20см шаршының қабырғасы неше см болады? Осындай шаршы сыз және әріптермен белгіле. Оның ауданын тап.

В)Логикалық тапсырма

Ең төменгі дөңгелекке қандай санды қойып,көрсетілген бағыт бойынша амалдарды орындағанда сол сан қайта шығады?


ҮІІ.Сұрақ-жауап


-Жарты метрде неше см бар?

-Жарты дециметрде ше?

-Бір тоннаның бестен бір бөлігі неше килограмм бар?

-Жарты центнерде неше килограмм бар?


ҮІІІ.Бағалау

ІХ.Үйге тапсырма

6-мысал

№54 жом Алтаева Мереке бастауыш сынып мұғалімі математика



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал