7


  • Учителю
  • Дүниетану сабағы Табиғат тақырыбы бойынша саюақ жоспары 4сынып

Дүниетану сабағы Табиғат тақырыбы бойынша саюақ жоспары 4сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың № ______

Мерзімі:

Сабақтың атауы

Табиғатты зерттеу және бақылау үшін қолданылатын тәсілдер. Жергілікті жерді бағдарлау әдістері

Мақсаты

Күтілетін нәтиже

Тақырыптың маңыздылығымен танысады, табиғатты зерттеу және бақылау әдістері жайлы мағлұмат алады. Бақылаудың түрлерімен танысады, тәжірибенің адамның тіршілігі үшін өте құнды екенін түсінеді.

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы:

Мұғалім мен оқушылардың әрекеттері

Ресурстар

Психологиялық ахуал

- Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.

Кел, балалар, күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкі- көңіл ажары !

Күліп өмір сүрейік!

Оқушылар шеңберде жиналып, мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Топқа бөлу

Шарлар арқылы топтарға бөлу.

Түрлі түсті шарлар

Қызығушылықты ояту

Табиғат деп нені айтамыз?

Ойланып еске түсіреміз.

Жұмбақтар шешу арқылы класстер құрастырады

Тосқауыл сұрақтар

1.Адам табиғатты қалай танып-біледі?

2.Бақылаудың зертханалық жұмыс жүргізуден қандай айырмашылығы бар?

Оқулықпен жұмыс

Жаңа сабақ

Зертханалық жұмыстың жоспарын құрастыру, талқылау

  1. Мақсатты анықтау

  2. Болжам жасау

  3. ЗЖ жүргізу жоспарын құру

  4. Құрал-жабдық таңдау

  5. Қауіпсіздік ережесін орындау

  6. Өз бақылауын жазу н/е сурет салу

  7. Болжамды тексеру, қорытынды жасау



Бағдарлау әдісі: бағдарлау дегеніміз-көкжиек тұстарын, бақылаушының өзінің тұрған орнын және жүру бағытын анықтау.

Бағдарлаудың екі түрі бар:

а)белгілі жерді бағдарлау - белгілі жерді бағдарлаудың еш қажеттігі жоқ,үйреншікті дағды арқылы жүреміз.

ә)белгісіз жерді бағдарлау - белгісіз жерде жүру, жолды дәлме-дәл табу тұсбағар арқылы жүргізіледі. Ол үшін тұсбағармен азимутты анықтайды.

Солтүстік пен белгілі бір затқа дейін жүретін жол арасындағы бұрыш азимут деп аталады. Азимут арабша ас-сумут -жол деген мағына береді.

Азимут А әрпімен белгіленеді.

Азимутты анықтау үшін тақтаға шеңбер сызылады.

Оқушылардан шеңбердің градустық шамасын сұрау.(360°)

Шеңбердің әр бөлігін 90°-тық бұрышқа тең екендігін және берілген азимутты шеңбердің қай бөлігінен іздеу керектігін ұғындырамын да,азимутты өлшеп көрсетемін.Яғни,275ºІV бөліктен,С-Б-тан табу,200 ºІІІ бөліктен,О-Б-тан табуға болады.

Тақтаға азимутты транспортир құралымен сызып көрсетемін. Азимут бағыты үнемі сағат тілінің бағытына сәйкес келеді.

Соматикалық карта



















Құбыланама, транспортир, бор, тақта







кесте

Сергіту сәті

«Қаражорға» биі

Музыка қосылады, үнтаспа

Дәптермен жұмыс

Жаңа сөздерді жазып алады, талқылайды

Геолог, бағдар, бағдарлау

Рефлексия

Екі жақты күнделік стратегиясы





Ой толғау

1-топ: Орманға ауылдың оңтүстік жағынан кірдіңдер. Қайтарда қай бағытпен қайтасыңдар?

2-топ: Жаңбырдан соң ғимарат қабырғаларының қай жағы жылдам кебеді?

Карточкаларда берілген логикалық сұраөтар

Үйге тапсырма

Мазмұндау

Сұрақтарға жауап табу

  1. Құбыланаманы қалай пайдалануға болады?

  2. Құбыланаманы қашан, қай жерде ойлап тапқан?

Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау</</p>

Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс

Бағалау парақшаларын толтыру.

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату

Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал