- Учителю
- Ашық сабақ: 6-ға көбету және бөлу кестесі 3-сынып
Ашық сабақ: 6-ға көбету және бөлу кестесі 3-сынып
| Күні | 12.11.2015 жыл | 3-сынып | |||
| Сабақ тақырыбы: | 6-ға көбейту және бөлу кестесі | ||||
| Сілтеме | 3-сынып "Математика" оқулығы | ||||
| Мақсаты: | 6-ға көбейту және бөлу кестесі туралы түсінік қалыптастыру. | ||||
| Күтілетін нәтиже: | А. 6-ға көбейту және бөлу кестесін біліп түсінеді. В. 6-ға көбейту және бөлу кестесін пайдалана отырып, ауызша есептеу дағдылары дамиды. С. 6-ға көбейту және бөлу кестесіне байланысты теңдеулер мен есептерді шешіп, қорытынды жасай алады, | ||||
| Уақыты Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
| І. Кіріспе 2 минут 
 
 
 ІІ. Тұсаукесер 5 минут 
 
 
 
 
 3 минут 
 
 
 ІІІ. Негізгі бөлім 10 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 3 минут 
 
 
 
 
 5 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 10 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 ІҮ. Қорытынды 3 минут 
 
 
 
 
 2 минут 
 
 
 
 
 
 2 минут 
 
 
 | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сыныпты өрнектер арқылы топқа бөлу. 
 
 
 "Стикердегі сауал" арқылы өткенді еске түсіру - Балалар, санның бөлігі туралы не айтуға болады? 
 
 
 
 
 - Балалар, бүгін 6-ға көбейту және бөлу кестесімен танысамыз. 
 Топтық жұмыс Әр топқа 6-ға көбейту және бөлу кестесін флипчартқа құрып жазу тапсырылады. 1-топ: 6-ға көбейту кестесін құрады. 6*6=6+6+6+6+6+6=36 6*7=6+6+6+6+6+6+6=42 7*6=6*7 7*6=42 6*8=6+6+6+6+6+6+6+6=48 8*6=6*8 8*6=48 6*9=6+6+6+6+6+6+6+6+6=54 9*6=6*9 9*6=54 
 2-топ: 6-ға бөлу кестесін құрады. : 6 36:6=6, себебі 6*6=36 36:6=6 42:6=7, себебі 7*6=42 42:6=7 12 ? 48:6=8, себебі 8*6=48 48:6=8 54:6=9, себебі 9*6=54 54:6=9 * 6 Топтық жұмысты "Бағдаршам" арқылы бағалау ұсынылады. 
 Жұптық жұмыс Топ ішінде жұптаса отырып, оқулықтың 87-бетіндегі №4 тапсырманы орындау ұсынылады. Бір-бірлерінің дәптерлерін алмастырып, орындалған тапсырманы тексеру қажет. 
 Жеке жұмыс №5 тапсырманы өз беттерімен орындау ұсынылады. 720+230 (48-39)*6 1*6 2*6+27 500-260 (19+17):6 36:6 6:6+99 504+125 24:(3*2) 6:1 42:6*3 
 
 
 
 Кеңейтілген тапсырма 1. Семантикалық картамен жұмыс. Әр топ мүшелеріне семантикалық карта беріліп, онымен жұмыстанады. 
 
 | Дұрыс жауап | Теңдеулер | ||
| 54-х=17+25 | х:5=26+14 | 4*х=52-16 | |||
| 1 | 9 | 
 | 
 | + | |
| 2 | 42 | + | 
 | 
 | |
| 3 | 40 | 
 | + | 
 | |
2. Мәтінді есептерді шешу.
а) Шешуі: 6*8-19=29 (ертегі)
Жауабы: Марат тағы 29 ертегі көруі керек.
ә) Шешуі: 6*8+2=50 (компьютер)
Жауабы: Мектепке барлығы 50 компьютер әкелінді.
"Кубизм" әдісі
Кубиктегі өрнектерді шешу ұсынылады.
Рефлексия
Смайликтер арқылы өз-өздерін бағалау.
Үй тапсырмасы
88-бет, № 9
Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!!!
Оқушылар топқа бөлініп, топтың ережесін еске түсіреді.
Оқушылар стикерлерде жазылған сұрақтарға жауап беріп, өткенді еске түсіреді.
Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді.
Әр топтасып 6-ға көбейту және бөлу кестесін құрып, қалай құрылғанын түсіндіреді.
Өзара топтар
бір-бірлерін "Бағдаршам"
арқылы бағалайды.
Мазмұнды есептің шешуі мен жауабын жазады. Бір-бірлерін тексереді.
Есептерді өз беттерімен орындап, жеке-жеке оқиды және "Бас бармақ" арқылы өз-өздерін бағалайды.
Тапсырманы орындап, топтар оқиды. Әр топ
бір-бірлерін "Сэндвич" арқылы бағалайды.
6-ға көбейту және бөлу кестелерін пайдаланып, өрнектердің нәтижесін айтады.
Бүгінгі сабақ бойынша өз-өздерін смайликтердің көңіл күйлерімен көрсетеді.
Үйге тапсырма алады.
.