- Учителю
- Дүниетану Мен адаммын 2 сынып
Дүниетану Мен адаммын 2 сынып
| Тақырыбы: | Мен адаммын | ||
| Мақсаты: | 1.Адам туралы қызықты, ерекше жағдайлары мен танысу. | ||
| Күтілетін нәтиже: | 1.Адам туралы қызықты, ерекше жағдайлары мен танысады; 2. Дені сау,күшті болып өсу жолын үйренеді. 3. Адам да жанды табиғаттың бір бөлігі екенін дәлелдейді. | ||
| Керекті жабдықтар: | Дүниетану оқулығы, , суреттер, топшамалар. | ||
| Тапсырмалар: | Сурет бойынша әңгіме, тапсырмалар, | ||
| Бағалау | Қолпаштау, мадақтау, басбармақ | ||
| Сабақтың барысы | |||
| Сабақтың кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
| Кіріспе | Шаттық шеңбер» Психологиялық көңіл-күй туғызу. «Ша Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым! Арайлап атқан әр күнге. Топқа бөліну. Өсімдік, жануар, табиғат, күн Үй тапсырмасын тексеру. «Джоккер» әдісі | Мұғаліммен бірге орындау. 
 
 
 Топқа бөлінеді. | |
| Тұсау кесер | «Сұрақты ұстап ал!» әдісі. Табиғат нешеге бөлінеді? -Қоршаған орта деген не? -Сезім мүшелерін ата. -Табиғат құбылыстарын ата. -Ауа райы деген не? 
 | Ауызша жауап алу | |
| Негізгі бөлім 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 | Топтастыру 
 1-топ Адам тіршілігіне не қажет? 2-топ Адам мен жануарлардан айырмашылығы неде? 3-топ Адам табиғаттың бір бөлігі неге? 4-топ Тірі табиғат Өлі табиғат 
 
 
 
 
 Оқулықпен жұмыс. Оқу, оқыту. Сөздікпен жмыс. Сұрақ- жауап. Сергіту сәті. </<font face="Times New Roman, serif">Дәптермен жұмыс сөздік жазу. | Қолпаштау, 
 
 
 
 Топтық жұмысты топта орындап, тақтаға шығып қорғайды. 
 
 Басбармақ 
 
 
 
 Оқулықты тізбектеп оқу, сұрақтарға жауап беру. 
 Бойларын сергіту. 
 | |
| Қорытынды Үй тапсырма беру | Мәтінді түсініп оқу, дәлелдеу. | Қолпаштау, ынталандыру. Күнделікке жазу | |