- Учителю
- Сөйлем мүшелерінің байланысы қмж 3 сынып
Сөйлем мүшелерінің байланысы қмж 3 сынып
Пәні: қазақ тілі |
Мектеп : №8 шағын жинақты жалпы орта білім беретін мектебі | ||||||||||
Күні: 26.10.2016ж |
Мұғалімнің есімі: Жабаева Алия | ||||||||||
Сынып: 3 «А» сынып |
Барлығы : 14 |
Қатысқандар: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелерінің байланысы | |||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: | ||||||||||
Сөйлем мүшелері туралы білу. | |||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||||||
Өз бетімен жұмыс жасай біледі. | |||||||||||
Кейбір оқушылар: | |||||||||||
Әр түрлі тапсырмалар орындайды. | |||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар: | ||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: сөйлем мүшелері | |||||||||||
Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік біліктер: Сұрақ қоя білу, нақты жауап беру.Сөздерді іштен қайталап отырып, қатесіз көркем жазу. | |||||||||||
Талдауға арналған тармақтар : Сөзжұмбақ шешу, деңгейлік тапсырма. | |||||||||||
Сіз неліктен ......екенін айта аласыз ба? Оқушылар сыни тұрғыдан ойланып, бір-бірімен ақылдасады. | |||||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: Сөздерді қатесіз, көркем жазу. | |||||||||||
Алдыңғы оқу |
Алдыңғы тақырыпты еске түсіру,талқылау. Мағынаны тану, сабақты қорытындылау. | ||||||||||
Ресурстар/көрнекі құралдар |
Суреттер. | ||||||||||
Жоспар |
| ||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті | |||||||||
Басталуы Ұйымдастыру кезеңі (3 мин )
|
Ынытамақтастық атмосферасын орнату Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді Болып кетер дереу сонда жан - жағым. - Міне жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз. 1.Оқушыларды үш топқа бөлу. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||||
Ортасы Үй тапсырмасын сұрау (5 мин )
Жаңа сабақ ( 10 мин)
Жаңа сабақты пысықтау ( 20 мин) |
Үй тапсырмасын «Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрау. - Сөйлем дегеніміз не? - Сөйлеммүшелерідегеніміз не? - Бастауышдеген не? - сұрақтары - ? - Баяндауышдеген не? - сұрақтары -? - Тұрлаулымүшелердеген не? - Тұрлаусызмүшелердеген не? Жаңа сабақ Дәптерлермен жұмыс. Бүгінгі күнді жазу. - Көркем жазу Оқулықпен жұмыс. 84-жаттығу.Тақтамен жұмыс. «Сұрағын тап». Жұмбақтарды көшіріп жазу, шешуін табу. (аяз, қар, бақбақ) 1-қатар . Тоңғақты (нені?) таниды, аяқ қолды (нені?) қариды. 2-қатар . Жайған жастық сөгілді, аппақ (қандай?) мамық төгілді. 3-қатар . Үлпілдеген қалпағы (несі?) ескен желден (неден?) қорқады.
86-жаттығу.Сызба бойынша тиісті сөйлем мүшелерін тауып жаз. 1-қатар . 2-қатар . 3-қатар . «Бой сергіту» - ойыны. «Көңілімізді көтерейік»
87-жаттығу .Өз бетімен жұмыс. Сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсету. Мақал: Ақыл жастан шығады, Асыл тастан шығады.
Көгершіндер сендерге тапсырмалар әкелді. 1-ші көгершін тапсырмасы. 88-жаттығу. Ауызша 2-ші көгершін тапсырмасы. 89-жаттығу. - Балалар мұз айдынына келді. - Жандос пен Гүлназ коньки теуіп жүр. - Айжан мұнда бірінші рет келген еді. - Ол әлі өздігінен коньки тебе алмайды. - Оған достары көмектесті. |
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіру.
Жаңа сабақ бойынша түсінік алып.
Оқушылар бойларын сергітеді. | |||||||||
Аяқталуы Жаңа сабақты қорытындылау (3 мин)
Қортынды баға (2 мин)
Үй тапсырмасын беру ( 2 мин ) |
Қорытынды.
Бастауыш Баяндауыш
«5» - 1- 4 толық қамтылса; «4» - 1- 3 толық қамтылса; «3» - 1- 2 толық қамтылса; Топтық бағалау |
Оқушының аты- жөні |
1. Үй тапсырмасын орындауы. |
2. Жаңа сабақты меңгеруі. |
3. Жаттығу жұмыстарын орындауы |
4. Қосымша тапсырмаларды орындауы. |
5. Қорытынды баға | ||||
1 |
|
|
|
|
|
| |||||
2 |
|
|
|
|
|
| |||||
3 |
|
|
|
|
|
| |||||
4 |
|
|
|
|
|
| |||||
5 |
|
|
|
|
|
| |||||
6 |
|
|
|
|
|
|
Оқушылардың сабаққа қатысуына, тапсырмаларды орындауына байланысты қорытынды бағаны журналға түсіру
90-жаттығу. Ереже жаттау.
Берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар сабақ барысында орындаған жұмыстарына қарай бағалырын алады.
Берілген тапсырмаларды күнделіктеріне түсіру.
Қосымша ақпарат: Өз ойларын еркін айту, сабақта белсенділік таныту.
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ -мен байланыс Құндылықтарды
Анықтау
Сурет бойынша әңгіме құрау, талдау жүргізу.
Топтық бағалау
Қауіпсіздік ереже-
сімен таныстыру.
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз?
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Сабақтың өтілу барысы шынайы.
Бүгінгі сабақта оқушылар сөйлем мүшелерінің байланысының ережесін, сұрақтарын, сөздерін танып білді. Сабақта оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы мен белсенділігі өте жақсы болды.
Сабаққа құрған жоспарым оқушыларымның жас ерекшілігі мен деңгейіне тиімді болғанын байқадым.
С деңгейлі оқушыларымның тапсырмаларды қызыға орындап, уақытқа бағынып жұмыс жасағанын байқадым
Өтілу барында жоспарыма өзгертулер енгізілген жоқ. Себебі тапсырмалар оқушыларға қызықты әрі түсінікті болды.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)
1: Жаңа сабақ бойынша түсінік алу.
2: Сөйлем мүшелерін сөйлем ішінен сұрақ қою арқылы таба білді.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)
1: «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау
2: Критерий арқылы әр кезеңді бағалау парақшасына бағалады
Сабақ барсында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағым жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Сабақта оқушыларға оңай тапсырмадан күрделі тапсырмаға сатылап көтеріліп беруді және сабақтың әр кезеңін критерий бойынша бағалап отыруды білдім