- Учителю
- Адам және айналадағы дүние. Дүниетану. 2 сынып
Адам және айналадағы дүние. Дүниетану. 2 сынып
Жамбыл облысы
Тараз қаласы
№11 орта мектебі
Мұғалім:Чмаева Ж.Д.
2 «Б» сыныбы
Дүниетану. Сабақ №
Сабақтың тақырыбы: Адам және айналадағы дүние.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Адам мен айналадағы дүние, ондағы адамның орны, рөлі туралы оқушы білімін жүйелеу, тереңдету, бекіту.
Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.
Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа материалды меңгеру сабағы..
Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,
көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.
Көрнекілік: «Денсаулық - зор байлық» кестесі.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.
Адам мен айналадағы дүние, ондағы адамның орны, рөлі
Айналадағы дүниенің табиғат
ірі бөліктері: адам
адам қолымен жасаған дүниелер
құбылыстар
Жаңа сабақ.
-
Талдау. Адам Табиғат
табиғат сыйын түсіну
табиғатты сақтау
табиғатты қорғау
-
Талдау. Адам Адам
әдептілік
Оқулықпен жұмыс мәдениеттілік
достық
- Мәтінді мәнерлеп оқу. жолдастық
-
Дауыстап кезекпен оқыту. сыйластық
-
Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту. өзара көмек
салауатты өмір салты
Сергіту сәті.
Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.
-
Адамның айналамен дұрыс қарым-қатынас жасауы дегенді қалай түсінесің?
-
Мұның адам өмірі үшін маңызы бар ма?
-
Адам өміріне қажетті жағдайлар деген не?
-
адам өміріне еңбек ету не үшін қажет?
-
Оқу не үшін қжет?
-
Адамның айналамен дұрыс қарым-қатынас жасауы өзіне байланысты дегенді дәлелде.
АДАМ
Адам мен табиғат байланысын анықта
АДАМ
ТАБИҒАТ
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.