7


Розробка уроку з математики

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема. Загальне поняття про дієслово як частину мови.

Мета. Повторити і поглибити знання учнів про дієслово як частину мови, його граматичні ознаки; виробляти вміння розрізняти дієслова серед інших частин мови; розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати повагу до рідної мови..

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

I. Організація класу.

Продзвенів дзвінок.

Ми розпочинаємо наш урок.

Допитливі в класі діти

Про все хочуть знати на світі.

З добрим ранком!

Розпочато день.

Першим ділом женемо лінь.

На уроках не нудьгувати,

А працювати і каліграфічно писати!

- А у вас сьогодні гарний настрій? Посміхніться один одному. А тепер скажіть добрі слова своїм товаришам, від яких приємно і радісно на серці. У своїй душі віднайдіть чарівне тепло, зігрійте тих, хто поруч з вами. Я сподіваюсь, що ми зможемо створити ситуацію успіху на уроці. Щоб наша спільна робота була успішною, пригадаємо закони уроку.

Вести себе спокійно.

Не викрикувати.

Бути терплячими.

Дати можливість висловитися своїм товаришам.

Поважати один одного.

II. Основна частина

  1. Складання девізу уроку з розсипаних слів.

навчати,Добре,знати,хто хоче все,того.

( Добре того навчати,хто хоче все знати).

- Як ви розумієте цей вислів?

  1. Фронтальне опитування. Гра «Мікрофон»

  • З чого складається наше мовлення?

  • З чого складається речення? (зі слів)

  • Пригадайте які частини мови ви вивчили вже у 4 класі? (Іменник, прикметник, числівник, займенник, прийменник, числівник).

  • Яка частина мови називається іменником? прикметником? займенником?

  1. Каліграфічна хвилинка. Словникова робота.

Д д

Слівце деревце

В рідній мові своїй, мусиш вивчити кожне слівце.

Доглядати його, як старий садівник деревце.

- До чого автор закликає?

  1. Словниковий диктант. ( Ланцюжок).

Діяти, веснянка, щедрівки, ми, масляна, існують, обжинки, віночок, єднатися, сміється, ловити,орати, писанка, хоровод, виорати, колядки, оглянулася, шостий, веселі. (діяти, існують, єднатися, сміється, ловити,орати, sdasd, оглянутися).

- Підкресліть першу букву в кожному записаному дієслові:

- Прочитайте утворене слово. (Дієслово)

-Це і є тема нашого уроку.

  1. Повідомлення теми,мети уроку.

-Сьогодні ми повторимо правила й виконаємо вправи, які допоможуть вам узагальнити й систематизувати знання з теми Дієслово. Ви вчитиметеся міркувати, використовувати свої знання на практиці, колективно працювати,допомагати товаришам.

  • Пригадайте, що ви знаєте про дієслово. Наведіть свої приклади.

• Цікаво знати

За частотою вживання дієслово займає друге місце після іменника і має вдвічі менше, ніж іменник, слів.

  1. Робота з підручником.

- Читання правила с.134.

  1. Робота в парах .

- На дошці записане речення.

Тизнайсвоєкоріння.

- Роз'єднайте слова, запишіть утворене речення. Визначте основу. Яким членом речення виступає дієслово? (присудком). Що означає присудок? (Спонукає до дії, яку робить підмет).

  1. Фізхвилинка ( під музичний супровід)

  2. Робота за підручником.

С.133,Впр.261 (естафета).

  1. Вправа-конкурс "Хто більше".

- Хто запише більше дієслів протягом 1-ї хвилини, той - переможець конкурсу.

  1. Робота за підручником.

С.134,Впр.262.(Робота в парах).

  1. Гра «Шаради»

- Утворіть слово , взявши частинки інших слів .

1. Префікс від слова оглядати.

2. Корінь від слова оберіг.

3. Закінчення зі слова голова .

4. Чотирнадцяту букву алфавіту .

-Яке слово утворилося? (ОБЕРІГАЙ).

ЗНАЙ , ШАНУЙ , ОБЕРІГАЙ РІДНУ МОВУ .

- Як ви можемо розумієте цей вислів?

ІІІ Підсумок уроку.

- З якою частиною мовою ми працювали?

- Чим виступає у реченні?

- З якою частиною мови найчастіше пов'язана?

Домашнє завдання. С. 134(правило), Вправа 264















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал