- Учителю
- Конспект уроку навчання грамоти за темою Буква Ее
Конспект уроку навчання грамоти за темою Буква Ее
6
Тема. Звук [e], позначення його буквами Ее. Читання текстів за С.Козловим і
О.Тихоміровим. Робота над ними.
Мета: ознайомити учнів з літерою Ее, її звуковим значенням; формувати вміння виконувати аналітико-синтетичні вправи зі звуками і буквами; розширювати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу; виховувати любов до прекрасного.
Обладнання: каса букв, фішки для позначення звуків, предметні малюнки, тлумачний словник, зошит з читання, презентація.
Хід уроку
І. Оргмомент.
Друг на друга подивіться!
Всі приємно посміхніться.
Пролунав уже дзвінок,
Починаємо урок!
Зараз у нас урок читання. Перевірте, чи все ви підготували до нього?
Сьогодні ми знову будемо подорожувати. На чому ми подорожуємо на наших уроках читання? ( на повітряних кульках)
Давайте знову їх надмемо і полетіли. (Діти надувають повітряні кульки)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
-
Фронтальне опитування:
-
Де це ми приземлилися? ( у горах )
-
Які гори є на Україні?
-
Українські Карпати дуже красиві гори,
з різноманітним рослинним і тваринним світом. Перед нами Карпатські полонини. А що це на них росте? Букви! Ми потрапили у якесь чарівне місце.
-
Назвіть мені, будь ласка, букви, які позначають голосні звуки.
-
Як вимовляються голосні звуки? (протяжно, можна їх проспівати)
-
Давайте подружимо голосні з приголосними і почитаємо склади.
-
Читання складових таблиць.
-
Рушаємо далі. Діти, що це перед нами? (замок, палац)
-
Складання звукової моделі.
-
Складіть звукову модель слова замок. (Перевіримо, учні по черзі називають звуки і дають їм характеристику).
ІІІ. Створення проблемної ситуації.
-
Опрацювання легенди.
-
Про цей замок і його мешканців існує давня Карпатська легенда.
Легенда - це народне сказання, оповідання про якісь події чи життя людей, оповите казковістю.
-
Читання легенди вчителем.
-
Хто жив у цьому замку? ( фея)
-
Що сталося з феєю? (вона закохалася)
-
На що перетворилися її сльози? (на едельвейси)
-
Словникова робота
Едельвейс - квітка, яка росте високо в горах. Вона занесена до Червоної книги, бо перебуває на межі вимирання.
Ми тільки вчора на уроці природознавства говорили про те, що рослини треба берегти.
-
Складання звуко-буквеної моделі слова едельвейс.
-
Які букви вже можемо підписати в моделі?
-
Який перший звук в цьому слові? (е)
-
Який він? (голосний, бо ротик відкритий, перешкоди для повітря немає)
-
А які ще голосні є в цьому слові? (е)
ІV. Повідомлення теми і мети.
Сьогодні на уроці ми познайомимося з буквою, яка позначає голосний звук [е], повчимося читати з нею склади і слова.
V. Вивчення нового матеріалу.
-
Гра «Найуважніший»
-
Послухайте віршик про цю букву. Плесніть у долоні, коли почуєте слова зі звуком [е].
Здивувалася дитина:
Від стовпця аж три жердини!
Здогадалася: «Еге!»
Це, напевне, буква «Е».
-
Які слова зі звуком [е] були у віршику?
-
Знайомство з буквою Ее.
-
На що схожа буква Е?
-
Друкування букви в зошиті. С.22
-
Друкування букви Е в слові едельвейс
-
Робота з Букварем с.94- 95
-
Подивіться на малюнок на с. 94, як називається ця квітка?
-
Робота з віночком слів на с. 95
- В назві яких рослин ще зустрічаються звук і буква е?
( береза, верба, клен, черемха)
-
В назві якого птаха?
- Доберіть слова до поданих звукових моделей. (лелека, береза, клен)
-
Читання складів, слів з буквою Е. Словникова робота.
Ера - система літочислення.
Аул - назва села на Кавказі, в Азії.
-
Фізхвилинка для очей.
-
Читання малюнкового тексту про зайчика.
-
А хто це пострибав по доріжці? (зайчик)
-
Куди ж він пострибав, хочете дізнатися? Тоді слухайте.
Читання тексту вчителем.
-
До кого ж прибіг зайчик і постукав?
-
Що він вигукував, коли стрибав?
-
Ким він себе удавав?
Вибіркове читання слів учнями:
Він постукав вітер весело волав
-
Як ви зрозуміли слово волав?
( дуже сильно кричав)
Читання речення
-
Е-е-е! Е-е-е!
Він летів, немов вітер.
Читання тексту учнями
-
Хто зможе прочитати весь текст?
VІ. Фізхвилинка
VІІ. Закріплення нового матеріалу
-
Читання слів с. 95
-
Який однаковий склад у словах І стовпчика, променевої таблиці, ІІІ стовпчика?
-
Читання вчителем вірша О.Тихомирова.
-
Сьогодні ми з вами подорожуємо уявно,не виходячи з класу. А що людям допомагає дізнаватися про наш світ ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.
-
Про яке чудове віконце йдеться у вірші?
-
Назвіть розсипані букви, зберіть з них слово-відгадку.
-
Читання слів
океан ріг гадав
океани носоріг відгадав
-
Читання вірша учнями.
-
Які були носороги?
-
А який папуга прилітав?
-
Хто зображений на екрані телевізора?
VІІІ. Підсумок уроку
-
Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?
-
Який звук вона позначає?
-
Покажіть, будь ласка, букву Е на нашій класній абетці.
-
Що таке едельвейс?