7


  • Учителю
  • Конспект уроку з математики за темою Додавання на основі переставного закону додавання

Конспект уроку з математики за темою Додавання на основі переставного закону додавання

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Конспект уроку з математики у 2 класі за методикою С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко.Мета уроку: актуалізувати знання переставного закону додавання, уміння додавати до меншого числа більше в межах 10, перенести цей спосіб міркування на випадки додавання більшого числа до менш
предварительный просмотр материала

5

Тема. Додавання на основі переставного закону.

Мета: актуалізувати знання переставного закону додавання, уміння додавати

до меншого числа більше в межах 10, перенести цей спосіб міркування

на випадки додавання більшого числа до меншого з переходом через

розряд; вчити додавати більше число до меншого на підставі

переставного закону додавання; формувати обчислювальні навички

додавання й віднімання чисел з переходом через десяток у межах 20,

вміння розв'язувати задачі, прийоми розумових дій аналізу, порівняння,

синтезу, перенесення способів дій у нову навчальну ситуацію під час

виконання завдань; виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги.



Обладнання: презентація, картки для індивідуальної та групової роботи.



Тип уроку: урок засвоєння нових знань.



Вид уроку: комбінований.

Хід уроку



І. Організація класу.

Пролунав дзвінок.

Час почати нам урок.

Один одному всміхніться

І за парту опустіться.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Вправа «Мікрофон»

  • Скажіть мені, будь ласка, вам подобається подорожувати?

  • Сьогодні у нас буде урок-подорож. Збираючись у подорож ми беремо з собою необхідні речі.

  • Що нам може знадобитися в подорожі на уроці математики?

( Зошити, ручки, олівці, лінійки, віяло цифр, увага, кмітливість, старанність, знання, дружба, взаємодопомога)

ІII. Актуалізація опорних знань і способів дії

  1. Усне опитування

  • Я бачу, ви вже приготували шкільне приладдя , а чи є у вас необхідні знання, зараз перевіримо.

  • Як називаються числа при додаванні?

  • Як знайти невідомий доданок?

  • Сформулюйте переставний закон додавання.

  • У яких випадках додавання двох чисел цей закон зручно застосовувати?

  • Як додати суму до числа?

  • Як можна знаходити значення суми трьох чисел зручним способом? [Будь-які два доданки можна замінювати значенням їх суми.]

  • Молодці, діти, і знання необхідні у вас є.

Спочатку подорожувати ми будемо ось на такому автобусі. Тільки нам необхідно придбати квитки. У кожного з вас на парті лежить квиток з номером місця. Але скористатися ним зможе лише той, хто красиво пропише цифри, записані на квитку.

  1. Хвилинка каліграфії

  • Всі добре впоралися із завданням, то ж сідайте зручніше і поїхали.

  • Щоб в дорозі нам було веселіше, давайте пограємо і дізнаємося, куди ми ідемо.

  1. Усний рахунок

Гра « Кращий математик»

  • Відтворіть склад числа 10. Допоможуть вам в цьому віяла цифр.



  • Молодці. Поки ми грали, заїхали до чарівного лісу. Давайте походимо по ньому.

  1. Актуалізація знання переставного закону додавання та застосування його в обчисленнях у межах 10.

  • Ой, хто це шарудить опалим листям? (Їжачок)

  • У лісових мешканців зараз багато клопоту, вони готуються до зими.

Їжачок взимку буде спати, але він допомагає своїм друзям робити запаси. Ось він знайшов грушки. Зліва від дерева - 2, а справа - 6.

  • Допоможемо йому їх порахувати.

  • Як дізнатися, скільки всього грушок? (Об'єднати)

  • Яку дію виконуємо, коли об'єднуємо? (Додавання)

  • Чи зручно до 2 додавати 6? (Ні, зручно до 6+2)

2+6=6+2=8

  • Який закон додавання ми застосували при цьому? ( Переставний)

  • Пригадаємо його. (Від перестановки доданків сума не змінюється)

IV. Формування нових знань і способів дії

1. Ознайомлення з прийомом додавання більшого числа до меншого в межах 20. Зошит с.50 № 2

  • Їжачок назбирав ще грибочків: 4 лисички та 7 боровичків. Дізнаємося, скільки їх всього.

4+7

  • Як зручніше виконати додавання? (7+4)

  • Який закон при цьому використаємо? (Переставний)

4+7=7+4

  • У нас додавання з переходом через десяток. Пригадаємо, як ми його виконуємо.

4+7=7+4= (7+3)+1=10+1=11

^

3+1

Висновок:

  • Що треба зробити, коли до меншого числа додаємо більше?

( Коли до меншого числа додаємо більше, зручніше переставити доданки.)

  1. Первинне закріплення.

  • Ще допоможемо Їжачкові дізнатися, скільки всього яблук він знайшов, якщо у нього 6 -жовтих і 8 - червоних яблук.

6+8=8+6= (8+2)+4=10+4=14

^

2+4

V. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого

1.Формування вміння виконувати додавання з переходом через десяток на підставі переставного закону додавання. Зошит с. 50 №3

Робота в парах.

  • Їжачку допомогли, ідемо далі.

  • Подивіться, на дереві білочки сушать грибочки на двох гілочках. Дізнаємося, скільки їх у кожної білочки . Працювати будемо в парах. Діти І ряду обчисліть, будь ласка, скільки грибів у першої білочки, ІІ - у другої, ІІІ - у третьої.

Знайдіть у зошиті свій вираз і обчисліть. (Перевірка)

Фізхвилинка ( з Білочкою)

2. Формування вміння розв'язувати задачі. Зошит с. 51 №5

А) Розв'язання задачі

- За лісом протікає річка. Підходимо до неї.

- Хто це там старанно працює? (Бобер)

- Він будує греблю - споруду з стовбурів дерев, що перегороджує русло річки. Бобри ї х будують для того,щоб утворився ставок, де вони будують свої хатки.

  • Читаємо умову задачі.

  • Аналізуємо задачу.

  • Перекажіть умову.

  • Назвіть запитання.

  • Виділіть числові дані.

  • Яке число є шуканим?

  • Про що йдеться в задачі?

  • Які ключові слова можна виділити?

  • У нашому зошиті вже є короткий запис умови задачі, схематичний рисунок та схема аналіза. Доповнимо їх числовими даними.

  • Чи відомо, скільки метрів греблі побудував бобер за перший рік? Запишемо це.

  • Чи відомо, скільки метрів греблі побудував бобер за другий рік?

  • Чи відомо, скільки метрів греблі побудував бобер за третій рік? А що відомо?

  • Яке запитання задачі?



  • Аналізуємо схематичний рисунок.

  • Що означає рожевий відрізок?

  • Що означає зелений відрізок?

  • Що означає цілий відрізок, що складається із рожевої та зеленої частин?

  • Що означає фіолетоий відрізок?

Аналізуємо розв'язання задачі

  • Яке запитання задачі?

  • Що достатньо знати, щоб відповісти на запитання задачі? [Достатньо знати І - скільки всього метрів греблі побудував бобер за перший і другий роки ( поки що невідомо), ІІ - що за третій рік стільки ж.]

  • Що достатньо знати, щоб дізнатися скільки всього метрів греблі побудував бобер за перший і другий роки? [Достатньо знати І - скільки метрів греблі побудував бобер за перший рік (відомо - 3), ІІ - скільки метрів греблі побудував бобер за другий рік (відомо - 2).]

  • Якою дією відповідаємо на це запитання?

  • Запишіть розв'язання задачі у робочому зошиті:

3+2=5 (м) - усього за І та ІІ роки, тому за ІІІ рік також 5.

Запишіть відповідь: 5 м греблі побудував бобер за ІІІ рік.

Б) Робота в групах.

- Змініть умову задачі так, щоб у ній потрібно було знайти суму трьох доданків. Розв'яжіть її.

Перевірка роботи груп:

  1. Слухання умови задачі.

  2. Перевірка розв'язання.

  3. Геометрична хвилинка.

  • Повертаємося до автобуса.

Погляньте, сорока назбирала галузочок, щоб підремонтувати своє гніздо. Кожна з них має свою геометричну форму.

  • Форму якої фігури мають коричневі галузки?

  • Що ви знаєте про пряму лінію? [Пряма лінія не має ні початку, ні кінця.]

  • Форму якої фігури мають зелені галузки?

  • Що ви знаєте про відрізок? [Відрізок - це частина прямої лінії.

Він має початок і кінець.]

  • Форму якої фігури мають жовті галузки?

  • Що ви знаєте про промінь? [Це частина прямої лінії. Він має початок і не має кінця.]

  • Порахуйте, скільки прямих, відрізків, променів, скільки їх разом?

VІ. Пояснення завдань домашньої роботи

  • Ось і наш автобус. Сідаємо і вирушаємо додому. Вдома розкажете батькам про нашу подорож та про те, як до меншого числа додати більше. У зошиті «Працюю самостійно», с. 14, тема «Додавання на основі переставного закону», № 1-2. У завданні № 1 ви маєте поставити запитання до умови й розв'язати задачу. У завданні № 2 треба виконати обчислення за схемами.

VIІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

  • Як до меншого числа доцільно додавати більше число?

  • Який закон додавання при цьому використовуємо?

  • Цікавою була наша подорож?

  • Що вам найбільше в ній сподобалось?

  • Чим урок був важливий?

VІIІ. Підсумок уроку

  • Всі ви добре працювали,

Знання міцні здобували.

Тож скажу вам у кінці:

- Діти, ви всі - молодці!

Дякую за гарну роботу!

От ми і приїхали, виходимо з автобуса. До наступної подорожі!





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал