7


  • Учителю
  • ҚМЖ .4 сынып. қазақ тілі. Тақырыбы: Үстеу

ҚМЖ .4 сынып. қазақ тілі. Тақырыбы: Үстеу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала









Пәні: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Үстеу

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жаттығу жұмыстар орындау арқылы үстеу жөнінде түсінік беру. Құрамына, тұлғасына , мағынасына қарай оның түрлерімен таныстыру.

Оқыту нәтижесі:

*Тақырыпты талдай білу дағдылары қалыптасады.

*Тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін-өзі реттеуді қалыптастырады.

Түйінді идеялар: үстеу қимылдың түрлі белгісін білдіретін сөз табы.

Сілтеме: қазақ тілі оқулығы 2015 ж. «Атамұра» баспасы, әдістемелік оқулық.

Көрнекілік: бор, кесте, Ах3 қағазы, кеспе қағаздар.

</ Сабақтың барысы:



Тапсырмалар





О/б

О/ү/б

Мотивациялық бағдарлау

















Операциялық-орындаушылық















































































Рефлексиялық

бағалау



Ұйымдастыру сәті.



















«Көркем жазу» жұмысы І топ оқушылары ұйымдастырады.





Қайталау- білім анасы»



«Конверт -сұрақ»

Топтық жұмыс









Тақтаға сөйлем жазу.











Сергіту сәті





Топтық жұмыс























Өз беттік жұмыс









Үйге тапсырма









Кері байланыс







Бағалау

































Оқушылар өздері топқа бөлінеді.

Аспанымыз ашық болсын!

Күніміз көңілді өтсін!

Қызыл гүлдей жайнай берейік!

Жасыл шөптей ырғалып өсе берейік!

Ақ тілекпен бүгінгі күнге сәттілік тілейміз!













Өткенді қайталау тапсырмаларды орындау арқылы іске асады.

Сол сұрақтарға жауап бере отыра, оқушылар сабақтың тақырыбын, мақсатын айқындап шығады.

Сөйлем жазып, талдап , қорыту жасау.

Ережені дәлелдеу.

Оқып, талдау.

Бұл жерде, дәлелдеу үлгісін қолдану.







1 топ

2 топ

Ребусты шешу. Шешуіндегі үстеулерді қатыстырып сөйлем құрастыру.

3 топ

Жұмбақты жазып,үстеулерді тауып, үстеу екенін дәлелдеу.

Бұл жерде, ережеге сүйену.

Оқушылар өз бетімен орындайды.

















Нені білдім?

Нені жетілдіруім керек?

Қай іс-әрекетім бәрінен де жақсы шықты?

Топ басшысы әр топ мүшесінің ұпай айтады.

Әр оқушы өзің бағалайды.

Мұғалімнің суммативті баға қою.





Топтасып болғаннан кейін,психологиялық дайындық жүргізіледі.













1 топ басшысы басқарып, берілген тапсырманың шешуін тауып, тақтаға жазып береді.



«Түрткі сұрақтар»

1.Сөз табы дегеніміз не?

2.Атап беріңдер.

3.Ұқсастығы, өзгешілігі неде?

Әр топтан 1 оқушыдан шығады.











Оқушыларға қимыл-қозғалыс жасатып сергітіп аламын.

























Сөйлемдерді жазу.

Үстеулерді қай сөзбен байланысып тұрғанын сызбамен көрсету.



Жаттығу жұмысы

«Биылғы қызық оқиғалары» тақырыбына әңгіме құрау. Әңгімеде үстеуді қолдану.

Ұпай бойынша бағалау

















Ұпаймен бағалау



















Ұпаймен бағалау



















Формативті бағалау













Топ басшының ұпаймен бағалап отыруы.





















































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал