7


  • Учителю
  • Скринька загадок. Поміркуємо над розгадками до загадок. (с. 13-14)

Скринька загадок. Поміркуємо над розгадками до загадок. (с. 13-14)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Літературне читання Урок № 9

Дата_____________________________________________

Тема: Скринька загадок. Поміркуємо над розгадками до загадок. (с. 13-14)

Мета: продовжувати ознайомлення учнів з багатством рідної мови; ознайомити учнів із загадками; удосконалювати техніку читання; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Уже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо .

Роботу швидше починаймо.

II. Вправи на вдосконалення читацьких навичок

1. Розчитування за складовою таблицею

Скринька загадок. Поміркуємо над розгадками до загадок. (с. 13-14)

2. Вправи на розвиток уважності

1)Гра «Знайди пеньок».

У таблиці записано однакові слова, а поміж них - таке, що відрізняється тільки однією літерою. Слова показують дітям протягом кількох секунд. За цей час вони мають знайти і назвати це слово, тобто «пеньок».

рік мишка носити

рік миска носити

ріг мишка носити

рік мишка косити

2)Гра «Утвори за зразком».

Зірка - різка, ланка - . (канал), курча - . (ручка), лошак - . (школа), вікно - .(вінок), трос - . (сорт), кіно - .(коні), літо - .(тіло), наша- . (шана), пилка - . (липка), марка - . (рамка).

3.Гра «Хто що промовляє?»

Пригадайте, діти, вмить,

Як пшениченька шумить: ш-ш-ш!

Як в гайку струмок дзвенить: джр-джр-джр!

Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз!

Як шумлять у птаха крила: ш-ш-ш!

- Як звучить тиша?

III. Перевірка домашнього завдання

Робота в парах

Інсценізвція пісні «Ходить гарбуз по городу»

IV. Мотивація навчальної діяльності.

- Як називається розділ, який ми вивчаємо?

- З якими жанрами усної народної творчості ми ознайомилися?

- Сьогодні ми ознайомимося із загадкою - одним із найдавніших видів народної творчості, що дожив до наших днів і житиме й надалі.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.Пояснення вчителя

- Загадка (від слова «гадати, думати») - це дотепне запитання або вислів, що вимагає розкриття, відгадки. У загадках прикмети предметів не називають безпосередньо, про них ідеться у прихованій формі. У загадках зашифровано певний предмет чи явище. Спостережлива людина завжди відгадає загадку.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання тексту про загадки (с. 13)

- Що таке загадка?

3. Робота в парі

- Прочитайте і відгадайте загадки (с. 13)

- Знайдіть відгадки на малюнку (с. 14).

- З яких городніх рослин, зображених на малюнку, готують український борщ?

- Чого ще бракує, щоб борщ був смачним? Загадайте про цю рослину загадку.

• Некрасива, шишкувата,

Як прийде на стіл вона,

Скажуть весело хлоп'ята:

- Ну й розсипчаста, смачна! (Картопля)

• Кажуть, щоб хвороб не знати,

Треба всім мене вживати.

Може, ви мене й з'їсте,

Тільки сльози проллєте. (Цибуля)

4. Конкурс на кращого відгадувача загадок

• Народжується з квітки,

Його всі люблять дітки,

Заліза в нім багато,

Рум'яне і хрустке.

А ну, скажіть, малята,

То що ж воно таке? (Яблуко)

■ Лампочка вгорі висіла,

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували. (Груша)

• Зелені сережки На гіллі висіли,

На сонечці підсмажились І почервоніли! (Вишня, черешня)

• Чи то жовта,

Чи то синя Соковита господиня.

Чи то сонце,

Чи то злива -

Пригостить нас влітку. (слива).

- Доберіть загальну назву до слів-відгадок. (Фрукти)

VI. Підсумок уроку

- Продовжіть речення.

• Сьогодні на уроці я навчився.

• Найбільше мені сподобалося.

• Я запам'ятав, що.

VII. Домашнє завдання

</ Дібрати загадки та намалювати малюнок до них.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал