7


  • Учителю
  • Поурочный план по казахской литературе на тему 'Ақ кеме' (4 класс)

Поурочный план по казахской литературе на тему 'Ақ кеме' (4 класс)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Павлодар қаласы, ПҚБАИ Бекітемін___________________

1 топ Мектеп директоры

Қазақ тілінде А.О.Нургожина

Тренер: Жунусова.А.Р

Тыңдаушы: Ильязова А.С

Пәні: әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы: Ақ кеме

Сынып: 4 «а»

Мерзімі: 02.04.2015

Сабақ мақсаттары: Шығарманы талдау арқылы тақырыбы мен идеясын ашуға, әңгімені өз желісінде мазмұндау, тыңдаушыға әсерлі

етіп жеткізе білуге, шеберліктерінің қалыптасуына мүмкіндік туғызады.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс:

Құралдар: А-3, маркерлер,

Әдіс-тәсілдер: жұппен, топпен жұмыс, мозайка.

Оқыту нәтижесі: Арман мен қиялдың қол жетімді екенін сезінеді.

Сілтеме: әдебиеттік оқу. Алматы кітап

Табыс критерийлері:

Мен білемін:

- мақсатты қоя білемін

-жаңа сөздерді

-жаңа сөздердің мағынасын айыра аламын.

-сөз тіркестері мен сөйлемдерді құрастыра аламын.

-уақыттың тиімділігін түсінемін;

-дайын сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа қатыса аламын.

Мен істей аламын:

-уақыттың пайдалы мен пайдасызын айыра аламын;

-алған мәліметті талдап оны тиімді қолдана аламын;

-жаңа сөздер мен сөз тіркестерін сөйлесімде қолданамын.

-уақытты тиімді қолдануын дәлелдеп сұхбатқа кіріп, пікірімді айта аламын.

-тақырыпты ашып, баяндай аламын.

Мен қолдана аламын:

-уақытты ұтымды пайдалануын үйрете аламын;

-жүйелі түрде келтіре аламын;

- ойымды еркін жеткізе аламын.

- өзімді-өзім және өзара бағалай аламын.

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Кірікті

рілген модуль

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі


5мин


ООЖТ


Қызығушылықты ояту.тренинг.

Ш.Айтматовтың «Ақ кеме»кинофильм-н үзінді.


«Ақ кеме»кинофильм-н үзінді.

Көргендерін талқылайды, тақырыпқа шығады, сабақтың мақсатын құрады. автор туралы берілген мәліметтерге назар аударады.



Білу

Түсіну


5мин

5мин


АКТ

СТОҮ


СТОҮ

Арман деген не? Арман дегенді қалай түсінесіңдер?

Автормен,аудармашымен танысу.


Мәтінмен жұмыс.Абзацтарға бөлу,жеке-жеке ат қояды,ортадан ұнаған бір атты айтады. Топтастыру суреттеу.


Ассоциация арқылы білгендерін айтып, көрсету.

Жұптық әңгіме. Айтушы-тыңдаушы. Тыңдайды- айтады. Жұптар бірін-бірі бағалайды. Бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді.

Постер арқылы суреттеп, әңгімелейді

Қолдану


Сергіту сәті

10мин

СТОҮ


Маршруттық парақ беріледі. 1-деңгей.Авторға хрон-қ кесте құру

2-деңгей .Мәтінге жоспар құру.

3-деңгей. Жұмбақтың шешімін тап.

Мозайка арқылы топ ауыстыру

Дәптерлеріне хрон-қ кестені құрастырады. Бағдаршам арқылы бағалайды.


Өлеңді қозғалыспен көрсетеді.

Талдау

10мин

СТОҮ.


Мәтіндегі негізгі кейіпкерге ментальді карта жасау.

Топпен талдайды. Өз ойларын дәлелдеу арқылы қорғайды. Астарлы мағынаны ашып айтады.

Жинақтау

5мин

СТОҮ

ОүБ

ТжДБО

Сенің арманың бар ма? Арманыңа жету үшін не істей аласың? Суретте немесе әңгімеле, эссе жаз.

Бармақпен бағалау. Әңгімелейді, суреттейді.

Шығармашылықпен орындайды.

Бағалау


5мин

ОүБОБ


КЕМЕҢГЕР- МЕЙІРІМДІЛІК - сөздері- нен бірнеше сөздер құрастыру.

Кеме, мең, кем, кереге, мереке, рең т.б

Мереке, иірім, ірімшік, кеме, кілем. т.б сөздерін құрастырады.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал