7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Би үйірмесінде, Домбыра үйірмесінде.

Сабақ жоспары Би үйірмесінде, Домбыра үйірмесінде.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

«Бекітемін» Сыныбы: 3Г, Д, Е, Ж.

Оқу ісінің меңгерушісі: Күні:

--------------------- Курманалиева Х.К.

Сабақтың тақырыбы: Би үйірмесінде

Мақсаты: жаңа сабақ біздің сынып туралы түсіндіру, жаңа сөздермен таныстыру жаңа сабақты қосымша материалдар арқылы меңгерту, ұғындыру

Міндеті: оқушылардың сөйлеу қабілеті мен танымдық деңгейін арттыру, сөздік қорын байыту ,дұрыс сөйлем құру, сауатты жазу мәдениетін дамыту.

Күтілетін нәтиже:үлгі бойынша мәтін құрайды,буын түрлерін ажырата біледі,диалог арқылы сөйлесім әрекеті қалыптасады.

Әдісі: сын тұрғысынан ойлау,топпен жұмыс, формативті бағалау,жас ерекшелігіне қарай оқыту.

Көрнекілігі: слайд,бейнеролик.

Сабақ барысы:

Психологиялық кезең

Шаттық шеңберге шақыру

Мектебім, армысың!

Сені жақсы көремін!

Достарым менің бармысың,

Құшақтасып алайық!

І.Мотивациялық кезең

Сабақтың тақырыбына шығу. (Видеоролик арқылы).

-Видео кім туралы?

-Алина бос уақытында қайда барады?

-Кім қандай үйірмеге барады?

ІІ.Операциялық кезең

Жазылым.Көп нүктенің орнына тиісті сөздер қойып жаз.

1. Бос уақытымда мен.... 2. Маған.... ұнайды. 3. Кейде... барамын.

4. Мен... айналысамын. 5. Мен... жақсы көремін.

Көмекші сөздер: сурет салғанды, кітап оқимын, киноға, футбол, бимен.

Көкпар ойыны

2 - тапсырма Мәтінмен жұмыс. Оқылым. Айтылым.



Менің арманым.

Менің атым - Айдар. Мен үшінші сыныпта оқимын. Бос уақытымда би үйірмесіне барамын. . Біз досым екеуміз би үйірмесіне қатысамыз. Мен де өскенде атақты биші боламын деп армандаймын.





Сергіту сәті

Оң қолымды көтерем,

Оң қолымды түсірем,

Сол қолымды көтерем.

Сол қолымды түсірем.

Оңға қараймын,

Аяқты топ-топ басамын,

Солға қараймын.

Біраз сергіп аламын.



Топпен жұмыс

1-топ би үйірмесі сатылай сөйдем

2-топ би сөзін тәуелдеу.

3-топ би сөзін септеу

Сабақты бекіту

«Ыстық орындық» әдісі бойына тақырып аясында сұрақтар қойып бекіту.



ІІІ.Рефлексиялық кезең

-Не ұнады?

-Не қиын болды?

Бағалау

Үй тапсырмасы . «Менің бос уақытым» шағын әңгіме









































«Бекітемін» Сыныбы: 3Г, Д, Е, Ж.

Оқу ісінің меңгерушісі: Күні:

--------------------- Курманалиева Х.К.

Сабақтың тақырыбы: Домбыра үйірмесінде

Мақсаты: қазақ халқының негізгі ұлттық аспабы-домбыра туралы түсінік беру. Оның шығуы, құрылысы туралы білімдерін молайту.

Міндеті: оқушылардың танымдық қабілетін арттыру, өз ойын еркін жеткізуге жетелеу. Музыканы түсінуге баулу, ұлттық өнерді қастерлеуге, құрметтеуге тәрбиелеу.



Күтілетін нәтиже:үлгі бойынша мәтін құрайды,буын түрлерін ажырата біледі,диалог арқылы сөйлесім әрекеті қалыптасады.

Әдісі: сын тұрғысынан ойлау,топпен жұмыс, формативті бағалау,жас ерекшелігіне қарай оқыту.

Көрнекілігі: слайд,бейнеролик.

Сабақ барысы:

Психологиялық кезең

«Шаттық шеңбері» бір-біріне жақсы тілектер айту.

Үй тапсырмасын тексеру

Жаңа сабақ «Ой қозғау» оқушыларға күй тыңдату.

-Кімнің үйінде домбыра бар?

-Домбыраның құрылысын кім біледі?

Сұрап, толықтыру. Басы, құлағы, пернелері, мойыны, ішегі, ойығы, шанағы, тиегі, түймесі. -Слайдтан көрсете отырып, құрылысын түсіндіру.

Топпен жұмыс

«Домбыра» туралы постер қорғау,қосымша мәтін беру.

1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

Домбыра - қазақтың халық аспабы. Домбыра - қазақ халқының әрбір үйінде болуы міндетті және қажетті аспап болып есептелген. Ертеде домбыраның түрлері өте көп болған. Олардың жасалуында өзіндік ерекшеліктері (көбіне тұтас ойылып жасалған) бар. Көбіне әсем нақышты болып келеді.

Жазылым

1-тапсырма«Домбыра» сөзін септеу.

2-тапсырма фонетикалық талдау.

3-тапсырма. Берілген сөздер қатарынан сөйлем құрастырындар.

І топ

қазақтың, домбыра, аспабы, халық.

Атасы, домбыраны, Айгүлдің, жақсы, өте, шертеді.

күй, шерткен, домбырада.

ІІ топ

Домбыра, Самат, екі рет, үйірмесіне, аптасына, барады.

мектепте, біздің, үйірмесі, бар, домбыра.

домбырашы, жақсы, армандаймын, мен, болуды.





Сабақты қорытындылау.

«Бәйге» ойыны арқылы сабақты қорытындылау.

Оң жақтағы - 60 Қазақтың ұлттық қасиетті аспабы.

Ортадағы - 50 Күй атасы кім?

Сол жақтағы - 70 Домбыраны неден жасайды?

Оң жақтағы - 30 Домбыра туралы андай аңыз бар?

Сол жақтағы - 10 домбыраның неше пернесі болады?

Ортадағы - 40 домбыраның қандай түрлері бар?

ІІІ.Рефлексиялық кезең

-Не ұнады?

-Не қиын болды?

Бағалау

Үй тапсырмасы домбыраның суретін салу







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал