7


  • Учителю
  • Математика Ондықтарды салыстыру

Математика Ондықтарды салыстыру

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сыныбы: 1 Күні: Сабақтың тақырыбы Сабақтың тақырыбы: Сөз. Сөйлем. Кітап ескірмейді. Мақсаты Мақсаты: Оқушыларға сөйлем туралы түсінік бере отырып, сөздер арқылы сөйлем құрауды үйрету. Оқу, жазу дағдыларын дамыту. Күтілетін нәтижелер А.Мәтінді буындап оқып, сөзде
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы

Ондықтарды салыстыру

Мақсаты

Оқушыларға ондықтармен санауды, салыстыруды үйрете отырып, есептеу дағдыларын дамыту.

Күтілетін нәтижелер



А. Ондықтармен санап, сандарды өсу және кему ретімен жаза алады.

В.Ондықтарды жазып, салыстыра алады.

С. Күнделікті өмірде ондықтармен нені санай алатындарды атай алады.

Керекті жабдықтар

Б. Ақпаева Л.А. Лебедева В.В. Буровова 1-сынып оқулық, дидактикалық материалдар, АКТ қолдану, суреттер

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе



5 минут



Оқушылармен көңілді амандасу.

Өткенді пысықтау

«Серпілген сауал» әдісі арқылы ауызша есептеу дағдыларын анықтау

-Сәлематсыз ба Самал Сабитқызы.

ауызша есептеулерді орындайды.

Тұсаукесер


Негізгі бөлім

7 минут


30 минут

Ондықтармен санау

ондықтарды өсу, кему ретімен жазу тапсырылады.

Табыс критерийін оқушылармен бірігіп құру:

Табыс критерийі

1. Ондықтармен санай аламын, өсу ретімен және кему ретімен жаза аламын.

2. Ондықтарды салыстыра аламын.

3. Ондықтармен нені санауға болатынын айта аламын.

Электронды оқулықпен жұмыс

ондықтарды салыстыру көрнекіліктермен

Оқулықпен жұмыс

сандардың ең үлкені қайсысы, ең кішісі қайсысы?

2 тапсырма

50=5 онд 80=8 онд 10=1 онд

60=6 онд 100=10 онд 70=7 онд

Балалар ондықтармен санап, оларды өсу ретімен және кему ретімен жазып шығады.


Табыс критерийі

1. Ондықтармен санай аламын, өсу ретімен және кему ретімен жаза аламын.

2. Ондықтарды салыстыра аламын.

3. Ондықтармен нені санауға болатынын айта аламын

Балалар ондықтардың салыстыру жолдарын меңгереді.


10 , 90

Мектепте 8 адам болды, 2 адам кетіп қалды.Мектепте неше адам қалды?


3 тапсырма / салыстыру/ Дәптермен жұмыс

4 онд 1онд

7 онд 5 онд

з онд+1онд 4 онд -1 онд

9 онд-3 онд 4 онд+2 онд

АББҚ балаларға көмек беру

4 тапсырма

сызба бойынша есеп құрастыру

Маржанда 7

Данада ? 3 артық


5 тапсырма

шығармашылық тапсырма

қандай заттар алынды?

Дарынды балаларға семантикалық карта ұсыну

балалар ондықтарды салыстырады

Балалар теңдік пен теңсіздіктер құрастырады.

шешуі: 7+3=10

жауабы:10

Балалар суретке қарай отырып,қандай заттар алынғанын тауып айтады.

Қорытынды

5 минут


Эстафета ойыны

1+3+5+2=

4-2-2+0+1=

8-3+5-4=

Бүгін не үйрендік?

табыс критерийіне оралу

Балалар ойланып жазады, мәнін айтып береді.

Фармотивті бағалау, «Блоб ағашы» өзін-өзі бағалау, Критерий арқылы бағалау, кері байланыс, мадақтау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал