- Учителю
- Конспект урока по казахскому языку на тему Мен жаттығамын
Конспект урока по казахскому языку на тему Мен жаттығамын
Сабақ: Қазақ тілі 4-сынып «Мен жаттығамын» |
Мектеп: | ||
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні:
| ||
Оқу мақсаты |
Білімділік:Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы спортқа қатысты жаңа лексикалық атауларды меңгеру. Дамытушылық:мЖаңа тақырып бойынша әртүрлі диалогтық минимумдар арқылы сұхбат құру мәдениетін қалыптастыру. Тірбиелік:Қарапайым сөйлеу үлгілерін қолдану арқылы тілдесім барысында жағымды қарым-қатынас құра білуге тәрбиелеу. | ||
Сілтеме |
Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы, жазу дәптері | ||
Жетістік критерийлері: |
Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): спортқа байланысты Атауларды қатыстырып сөйлемдер құрады,өзінің сүйікті Спортшысы туралы ақпарат бере алады. Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): спорттық атауларды меңгеріп, оларды тілдесім барысында тиімді қолдана алады,сүйікті Спортшыларын сипаттай алады. Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тақырып аясында достарымен тілдік қарым-қатынас құрады,сүйікті спортшысы жайында мәтін құрады.
| ||
Дескрипторлар: 1 тапсырма
2.тапсырма
3.тапсырма |
-мәтінді мәнерлеп оқиды. -оқылған мәтіннің негізгі ойын түсінеді -мәтінді мазмұндайды.
-жаңа сөздердің мағынасын біледі. -сөйлем құрастыра алады. -жаңа сөздерді қолданады.
-сұрақты түсінеді. -Жалғауларды дұрыс қолданады. сұраққа толық дауап береді.
| ||
Негізгі түсініктер: |
Шұғылдану, жүлдегер, жеңіс, жеңімпаз, үздік боксшы, велошабандоз, озып келу, жүйрік, жарыс, жаттығу,шынығу, болғыш келеді, зілтемір, әлем рекорды | ||
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Интерактивті тақта, слайдтар, «Чемпиондар» циклынан бейнебаян, спортшылардың суреті, қимақағаздар, желімқағаздар | ||
Оқыту әдістері |
Әңгімелеу,талдау,түсіндіру,сипаттау,диалог, «Мен жұлдызбын» тренингі, «Микрофон», «Өз миыңды суретте» тәсілі, «Жеке әңгіме» техникасы,сергіту жаттығуы. | ||
Дереккөздер: |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. | ||
Тапсырмалар: |
| ||
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс- әрекеті | |||
Жоспарланған уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті | |
Психологиялық ахуал туғызу
|
Оқушылармен амандасып, түгендеу. Оқушыларды екі қатарға тұрғызып, «Мен жұлдызбын» тренингін өткізу «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу |
Өзіне ұнайтын спортшы кейпінде бір- бірімен амандасады, топқа бөлінеді | |
«Қызығушылықты ояту»
|
«Өз миыңды суретте»стратегиясы Оқушылар мидың суретін салады да, оны алдыңғы сабақ кезінде меңгерген сөздермен толтырады және әр топтан бір оқушы сөйлем айтады. Спортшылар туралы слайд, суреттер көрсете отырып сұрақ -жауап «Сен -маған, мен- саған» стратегиясы сұрақ- жауап мәтін мазмұны бойынша
|
Айтылым Сурет салады, сөздер жазады, сөйлем, сұрақ құрастырады, суреттейді. | |
«Мағынаны тану» |
Шынығу, жаттығу Грамматика: келер шақ етістігі
«Сергіту жаттығуы»
|
Тыңдалым.Оқылым.Айтылым Ауызша жаттығу, келер шақта жіктейді. Топпен жұмыс: мәтінді оқиды, түсінеді, айтады. Мәтінді мазмұны бойынша дұрыс құрастырады. Айтылым жұппен жұмыс
айтылым (топтық) сұраққа жауап береді. Өлеңді дауыстап айта отырып, жатты,у жасайды. | |
«Ой толғаныс» |
«Микрофон» Тілдесім. Жаттығу жасаймын тақырыбына диалог құрастырады |
Тілдесім. Жаңа сөздерді қолданады, сұхбаттасады. | |
Бекіту |
«Мен жаттығамын» тақырыбына өзі туралы 3-4сөйлем құрастыру |
Айтылым.Оқылым.Жазылым. Сөйлем құрастырады. | |
Бағалау
|
Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы Бойынша өз ойын айтып, Қорытын баға қояды. «Бағалау парағы» бойынша қалыптастырушы бағалау
|
«Жеке әңгіме» бағалау | |
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы 2-тапсырманы орындауға береді |
Күнделіктеріне жазып алады. | |
Рефлексия |
«Бағдаршам» стратегиясы |
Сабаққа баға береді | |
|
|
| |
|
| ||
|