7


  • Учителю
  • Математика ашық сабақ Қайталау

Математика ашық сабақ Қайталау

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





Т.Жүренов атындағы №123 мектеп-лицей

Математика пәні

Сыныбы: 3 «ә»

Пән мұғалімі: ІІІ деңгей мұғалімі Ахметова Айнұр Ысқаққызы





Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты:



Оқушылардың үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейтудің түрлі жағдайларында орындалуы туралы білімдерін жүйелеу; есеп шығару, есептеу дағдыларын жетілдіру; салыстырып, талдай білуге баулу



Сабақтың міндеттері:

Көбейту амалын қосу амалымен салыстыра отырып есе арттыруға

негізделгенін байқату.

Оқушылардың топта жұмыс жасауын, салыстыру, зерделеу ,талдау

жұмыстарын жүргізуге жағдай жасау.



Күтілетін нәтиже:

Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді біледі(барлығы);

Көбейту амалы санды есе арттыруға негізделген амал екенін түсінеді

(барлығы);Есеп шығаруда есептің сұрағына сәйкес амалдарды дұрыс

қолдана алады (көпшілігі),Өзгенің және өзінің жұмысына баға бере

алады.(барлығы)



Сабақтың әдісі:

Топтық жұмыс, акт-і қолдану, ой қозғау, салыстыру, Венн

диаграммасы , «Пилот пен навигатор»о.ү.о ,кестемен жұмыс,

сәйкестендіру,топтастыру,түсіндірмелі сұрақтар



Қажетті құралдар:

Интерактивті тақта, маркер, үлестірме қағаздар, ұлттық бұйымдар-

дың суреті,макеттері,т.б.



Бағалау:

«Бағдаршам» арқылы топтық бағалау және бірін-бірі бағалау, өзін- өзі

бағалау.









Ұйымдастыру

Амандасу.

1.Жұмыс парағын тарату, толтыру

2.Бағалау түрін анықтау

3.Сабақ барысымен таныстыру

Салемдесу.

Жұмыс парағын

тарату.Бағалау түрін,шарттарын түсіндіру, Сабақтың барысын түсіндіру

Кестені толтырады.

Топ бақылаушысын сайлайды.

.

Өткен тақырыптардыпысықтау

«Ой қозғау» арқылы сабаққа ену сұрақтарын ортаға салу



Үй тапсырмасын пысықтау

№8,232 бет Тік төртбұрышты сызып,ауданы мен периметрін табу.

Ой қозғауға арналған сұрақтарды оқиды.

Дұрыс жауаптарды мадақтау.

Оқушылардың бірін тақтаға шығару арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Сұрақтарды тыңдау,шап-шаң әрі дұрыс жауап беру.

Әр оқушы өз жұмысын тақ-тамен салыс-тытыра оты-

рып тексеру



Кірспе

1 кезең «Көш керуен»

Кестемен жұмыс №1(жеке ж)

Венн диаграммасы (топтық )

2 кезең «Жаңа қоныс»

Амалдарды орында №2

Жұмыс парағындағы кестенің толтырылу жолын түсіндіру.



Екінші тапсырманы қалай орындалу жолын талдау

Кестені толтыру,бір-бірінің жұмы-сын тексеріп, бағалау.

Амалдарды орындап,дұрыс жауаппен са-ластыра тек-у

Негізгі кезең

Мағынаны тану

3 кезең «Той-думан»

Есептерді шығар №3

«Пилот пен навигатор» №4 (жұптық жұмыс)

Кестені толтыру №5 (жұптық жұмыс)

Әр топқа тапсырма-ларды түсіндіру,кері есептің орындалу жолдарын талдау.

Жұптасып жұмыс жасауға бағыттау.

Кестенің орындалуын талдап,түсіндіру

Топта есепті талдап,плакат-та шартын құ-рып,қорғау.Екі оқушы жұта-сып амалдарды орындау. Жұп-тасып кестені толтыру.

Бекіту кезеңі

4 кезең «Оюлы өлке» №6

Әрбір өрнектің ауданын

квадрат бірлік есебімен тап



Шығармашылық тапсырма

«Кім жылдам?» ауызша есептеу

Гүл тәрізді өрнектің ауданын табу жолын түсіндіру.



Граф әдісін түсіндіру

Ауызша есептеуге негізделген тапсырманы түсіндіру

Палетканы пайдалана оты-рып,өрнектің ауданын табу.

Топтасып граф арқылы ш.тап-ныорындау.

Дұрыс,шапшаң жауап беру

Бағалау

1.«Бағдаршам» б\ша топтық бағалау

2.Топ бақылаушылары сабақ барысында топ мүшелерінің әрекеттеріне баға береді.

3.Өзін-өзі бағалау.

Әрбір топтық тапсырманы бағлауын қадағалап отырады.

Әрбір топ мүш.ұпайын жинақтап,бір баға қояды.

Үйге тапсырма: №7,233 бет

</<br>












 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал