7


7 санына көбейту және бөлу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

</<font size="2">.

7-ге көбейту және болу Математика

Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаты :7 ге көбейту және бөлу тәсілімен оқушыларды таныстыру.Санды есе арттыру артық ұғымдары жөнінде теңдеу құра білуге үйрету.

Сабақтың тәрбиелігі:ұқыптылыққа, ақыл -ой белсенділігін арттыруға, еңбекке халықтық педагогикалық негізде тәрбиелеу.

Сабақтың дамытушылығы:оқушылардың ақыл-ойын, байқағаштық қабілеттерін, өз бетімен жұмыс істей білуін, ізденушілігін дамытып,қиялын ұштау.

Сабақтың әдістері: оқулық, көрнекілік, ауызша, жазбаша шығармашылық.

Сабақтың түрі: жарыс сабақ.

Пән аралық байланысы:ана тілі, қазақ тілі,музыка.

Сабақтың көрнекілігі: көбейту кестесі ,

Есеп шарты, суреттер, қоржын.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Ертең қандай мереке?(Ертең тәуелсіздік күні)

2.Тәуелсіздік алғанымызға неше жыл толады?

3.Тәуелсіздік үшін күрескен қай батырларды білесіңдер? (Қайрат,Ләззат, Сабира)

Олай болса , қаламызда үлкен мереке,той болады.Бүгінгі сабаққа 2 топ болып , жарыса қатысамыз.

Үй тапсырмасы

№3 а)Қалдықпен бөлуді орындау

19:6=(қалд1) 45:6=(қалд3) 46:6=7(қалд4) 26:6=4(қалд2) 34:6=5(қалд4)59:6=9(қалд5)

Ә)Қалдық бөлгіштен кіші болу керек.

Математикалық диктант

Неше көбейтуді өтеміз?

Жаңа сабақ.Кестемен жұмыс

7-ге көбейту және бөлу.7 санын 6-ға дейін көбейтуді білеміз бе?

7*6=42 63:7=9

7*7=7*6+7 7*7=49 49:7=7 8*7=8*6+8 8*7=56 56:7=7

-Сонымен қандай санды көбейту. Бөлумен таныстық?(7)

-Қазақ 7 санын қасиетті сан деп есептейді. иАта-бабаларымыз бұл сандарды қаситтеп келген . Ендеше, осы 7 саны туралы не білеміз, балалар?

-7ата ,7 қазына 7күн, 7 жұт 7 шелпек,7 теңге садақа.(Әр оқушы жеке-жеке атау)

Сергіту сәт

Оқулыппен жұмыс.

№2 а)Әр тона -7 тері 63 тері ә) Әр тымаққа-2 тері

Тігілді -7тон Тігілді-7 тымақ

Қалғаны? Барлығы қашнша тері-?

Ш:63-7*7 =14 Ш: 2*7+12=26

Ж : Қалғаны 14 тері Ж:Барлығы 26 тері болған

1.Екі амалмен орындалады 1.Жұмсалған тері әр түрлі

2.Екеуі де тері туралы 2.Мәндері әр түрлі

3.Екеуі де 7киім 3.Бірінде белгісіз, бірінде

қалғаны белгісіз

№3.Өрнектер құру мәндерін табу.

А)8*7=56 9*7=63 7*7=49 7*1=7 56:7=8 63:7=9 49:7=7 7:7=1 7*8=56 63:7=9 7:9=63 7:1=7 49:7=7 63:9=7 56: 8=7

Ә)70*7=490 80*7=560 90*7=630 10*7=70 7*7=490 7*80=560 7*90=630 7*10=70 490:7=70 560:7=80 630:7=90 70:7=10

Жақсы,балалар.Өзі аңқаулығымен елге танымал болған,аққөніл де аңқау, қазақ ертегісіндегі кейіпкер кім?( Қожанасыр).

-Ендеше осы атамыз сендер қалай 2 тоқсанды аяқтағалы «қоржын» тастап кетіпті.Соны көрейікші,ішінде не бар екенін.

Қожанасырдың тапсырмасы (ауызша)

4.8*7=56 9*7=63 7*7=49 7*1=7 56:7=8 63:7=9 49:7=7 7:7=1 7*8=56 63:7=9 7:9=63 7:1=7 49:7=7 63:9=7 56: 8=7

Шығармашылық жұмысты орындайық

Ш:(2+7)*7=63

Ж: Атасы 63 жаста.

Сабақты қорытындылау.

Сонымен,бүгін қандай санға көбейту, бөлумен таныстық? Мысал келтіру

Үйге тапсырма: №5







































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал