7


  • Учителю
  • ҚАзақ тілі 'Етістік' қысқа мерзімді сабақ жоспары

ҚАзақ тілі 'Етістік' қысқа мерзімді сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Сабақтың мақсаты: заттың қимылын білдіретін сөздердің етістік екенін біледі, сұрақтарымен танысады,жаттығулар орындай алады. Мысалдар келтіріп сұрақтар қою арқылы етістікті анықтай алады. Көрнекілігі: кітап,суреттер,ақ қағаз,суреттер,маркерлер
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы: Етістік

Сабақтың мақсаты: заттың қимылын білдіретін сөздердің етістік екенін біледі, сұрақтарымен танысады,жаттығулар орындай алады. Мысалдар келтіріп сұрақтар қою арқылы етістікті анықтай алады.

Көрнекілігі: кітап,суреттер,ақ қағаз,суреттер,маркерлер

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылар іс-әрекеті:

3 мин.


5мин.

2 мин

5 мин


7 мин


2 мин.


.

3 мин

1 мин


3 мин

.


2 мин



Сабақ барысы


1.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал туғызу:


Шеңбер жасату:

Сергіту сәті:

Қайталау

«Пресс-конференция» Д|О

Сөздік диктант.

Проблемалық жағдай-заттардың қимылын білдіретін сөздер қандай сұрақтарға жауап береді?Сонымен ,балалар қазақ тілінде заттың қимылын білдіретін сөздер не істеді?қайтты?не қылды? деген сұрақтарға жауап береді.

Топпен жұмыс: 4 топқа бөлінеді.

Топтар постерларын,қорғайды, бағалайды

Оқулықпен жұмыс:

Біріккен жұмыс:тақтада орындалады.

Сергіту сәті (музыка)


Жұппен жұмыс:

Қағазға орындайды.

Дидак.ойын «Шапалақ,топылдат»

Қорыту: Балалар,қандай сөз табы заттың қимылын білдіреді?

Не үйрендіңдер?

Үйге: 4 жаттығу

Рефлексия: Бүгінгі сабақтан кейін көңіл күйлерің қандай? Не ұнады?Не ұнаған жоқ?

Жарқырап күн ашылды,

Айнала қар шашылды.

Қайырлы күн,

Біз нәзік қыздармыз.

Қайырлы күн,

Біз ержүрек ұлдармыз!!!


Орындайды

Сергіту сәтінде қандай қимыл қозғалыстар мен іс-әрекеттер орындадық?

Ғалымдар-3 бала,қалғандары журналист рөлін ойынап сұрақтар арқылы етістікті қайталайды.


Балалар анықтайды


Мұғалім,жылы,жазды,дәптер,

алды,қарындаш,бес,алты,жарқырады, күн ашылды.

шақырды,қалам,келді,барады-заттың қимылын білдіретін сөздерді теріп жазу.


Ережені шығарады.


Балалар өздері шығарады.


Қыс,көктем,жаз,күз- осы мезгілде болатын өзгерістерді анықтайды-постер жасайды

Критерийлер бойынша:мазмұны,безендіруі және қорғауы

(Таймермен жұмыс)

1 жаттығу-ортақ жаттығу:жасайды,демалады,шығады,кеміре бастайды,құлайды,байқалады.


Балалар сұрақ қою арқылы анықтайды


Көңілмен орындайды

5 жаттығуды орындайды .Жұппен жұмыс жасайды:мағыналарына қарай топтап жазу.

Көгерді-көктеді,әңгімеледі-баяндады,мұздады-тоңды,қарады-көрді,амандасты-сәлемдесті.


Дұрыс жауапта шапалақ ұрады

Балалар сұрақтарға жауап береді,мысалдар келтіріп.

Күнделіктеріне жазады

Бас бармақпен көрсетеді.

Стикерге жазады.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал