7


  • Учителю
  • Ашық сабақ Киіктің айласы( 3сынып)

Ашық сабақ Киіктің айласы( 3сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы : Әуелбек Қоңыратбаев « Киіктің айласы»

Сабақтың мақсаты : оқушылар мәтінді мәнерлеп оқи отырып мағынасын

меңгереді.

Сабақтың міндеттері :1. Ә.Қоңыратбаев туралы қосымша түсінік алады.

Мәтінді оқи отырып киіктің пайдасы , оның

ерекшеліктері туралы мағлұмат алады .

2. тапсырмаларды орындау арқылы оқушылардың

сын тұрғысынан ойлауы , қиялы , сөздік қоры ,

байланыстыра сөйлеу дағдылары қалыптасады..

3. Топпен жұмыс істеуге , табиғатты сүюге , қорғай

білуге үйренеді .

Сабақта қолданылатын стратегиялар : Блум таксонамиясы , Семантикалық карта , Бағыттап оқыту стратегиясы , Инсерт ,Қаламды ортаға , Эссе.

Сабаққа қажетті құралдар : маркер 3 түсті , ватман , стикерлер , бағалау парағы , пирамида , үлестірмелі материалдар, автордың портреті,АКТ.

Пәнаралық байланыс : дүниетану , өзін-өзі тану

Сабақтың барысы :

І. Жылулық шеңбері .

-Балалар терезеге қараңдаршы .

-Бүгін ауа -райы қандай ?

-Бұндай ауа - райы қандай көңіл күй тудырады ?

- Сыныбымызда жақсы көңіл -күй тудыру ушін не істеуіміз керек ?

ІІ. Қызығушылықты ояту.

1.Топқа бөлу. Өткен сабақтың мәтінінің мазмұнына құрылған жоспар бойынша 3топқа бөлу.

2.Топта жұмыс істеудің ережесін қайталау, жетекшілерді сайлау.

1-топ мәтіннің басы

2-топ мәтіннің негізгі бөлімі

3-топ мәтіннің соңы

3. Үй тапсырмасын сұрау

А)мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша 3 топтан бір оқушыдан мазмұндайды.

Б) өткен мәтін бойынша диалогтық сұрақ -жауап .

-Қайырымдылық дегенді қалай түсінесіңдер ?

-Қайырымдылыққа тағы нелер жатады?

-Мұхтар қандай қайырымдылық жасады ?

-Мұхтардың орнында сен болсаң не істер едің ?

--- Қайырымдылық-

Семантикалық картаны толықтыру .

4. Сабаққа мақсат қойғызу.

5. «Жез киік» әнін тыңдату.

- Балалар не тыңдадық?

- Не туралы?

- Бұл әнді неге қосты деп ойлайсыңдар?

6. Киік туралы мағлұмат беру ИНСЕРТ әдісі арқылы оқып , киік туралы мағлұмат алады .

V- білемін

+ - жаңалық

-- - түсінбедім

?-сұрағым бар

ІІІ. Мағынаны ажырату .

1.Авторға тоқталу.

-мәтінді кім жазды деп ойлайсыңдар ?

- Автормен таныстыру . Әуелбек Қоңыратбаев

Ашық сабақ Киіктің айласы( 3сынып)





2.Бағыттап оқыту стратегиясы . Мәтіннің бастапқы бөлігі беріледі .

- ары қарай не болды деп ойлайсыңдар?

- өз ойлары бойынша жалғастыру .

3.Мәтінді тізбектей оқу « Қаламды ортаға» стратегиясы бойынша.

4.Сергіту сәті . Арқаларына жапсырылған жүрекшеге бір сөзден жазады бір -біріне.

5. Сыныпты 3 топқа бөлу.

1-топ Биографтар . Ақпараттық картамен жазушының паспортын толтыру мәліметтерді пайдалана отырып .

2-топ Тарихшылар. Сөздік жұмыс . Сөздерді мағынасымен сәйкестендіру. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрату.

3-топ Әдебиетшілер . Рецензия жазады. Мәтіндегі бос орындарға сәйкес келетін терминдердің санын жазғызу.

  • Топтар бір - бірінің жұмысын бағалап отырады .













ІV . Ой толғаныс .

1.Киіктердің қасиетті жануар екендігіне тоқталып өту , семантикалық картаны толықтыру .

2.Видеоның жалғасын көрсету.

2015ж киіктердің жаппай қырылуының себебі.

3.Киіктерді қорғау үшін қандай қамқорлық жасау керек ?

« Кешіріңдер бізді түз тағылары»

4. Үйге тапсырма мәтінді түсініп оқу .

5. Бағалау.

-оқушылар өздерін бағалайды Блум таксономиясы бойынша .

- стикерлер арқылы Блум таксономиясының 6 қадамы бойынша бағалайды.



































































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал