- Учителю
- Конспект урока по математике на тему 'Қосу және азайту'
Конспект урока по математике на тему 'Қосу және азайту'
М.Әуезов атындағы №33 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Сапахова С.К.
2 сынып
Математика
Сабақтың тақырыбы:Қосу мен азайту.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Бірліктермен, ондықтармен, жүздіктермен орындалатын амалдардың ұқсастығына сүйене отырып, сандарды және шамаларды қосу мен азайтудың үлгісін көрсету.
Дамытушылық: Қабырғаларының берілген ұзындықтары бойынша төртбұрыш салу және оның периметрін табу дағдыларын, бірдей қосылғыштардың қосындысын табу және оған кері іс-әрекеттер; ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі.Үш таңбалы сандар кестесі.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Үй тапсырмасымен жұмыс:
Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.
16-х =47-40
16-х =7
х =16-7 Шешу тәсілін түсіндіру.
х =9
16-9 =47-40
7 =7
Жаңа сабақ.
1 - тапсырма
2+3 20+20 200+300
2 см + 3 см20 см + 30 см200 см + 300 с 2 бірл. + 3 бірл. 2 онд. + 3 онд. 2 жүзд. + 3 жүзд.
Әр қатардағы қосындыларды салыстыр.
Әр бағандағы қосындыларды салыстыр.
Ұқсастығы неде?
Айырмашылығы неде?
2 - тап сырма
5 = 5 бірл.
60 = 6 онд.
200 =2 жүзд.
265 = 2 жүзд.+6 онд.+5 бірл.
4-тапсырма.Өрнек құр және оның мәнін тап.
(500+200)-300 =
(а+200)-300, а =500, 800
5-тапсырма
Мектеп ауласы ұзын. - 200 м
Ені - 100 м
Р =? м
Р =а+в+а+в =200+100+200+100 =600 (м)
Р =600 метр
7-тапсырма
7+7+7 =21
21-3-3-3-3-3-3-3 =0
21-7-7-7 =0
Қосымша тапсырма.
97-х =40+5 70-х =50+6 64-х =26
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 3,6-тапсырма
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.