7


  • Учителю
  • Математика Тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табу (3 сынып)

Математика Тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табу (3 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні:.

Пән: Математика

Сабақтың тақырыбы: Тіктөртбұрыштың периметрін әртүрлі тәсілмен табу

Мақсаты: 1.Тіктөртбұрыштың периметрін табудың әр түрлі тәсілдерімен қосындыны санға көбейту ережесі негізінде таныстыра отырып, оқушының дұрыс көбейту, бөлу амалын орындауға үйрету және өздігінен ойлап есеп шығарып, дұрыстығын анықтай білуге дағдыландыру;

2.Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту,

3.Білімділікке,шапшаңдыққа,адалдыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Әдісі: іздену- ойлау, сұрақ-жауап, түсіндіру, дәлелдеу.

Көрнекілігі: оқулық, кестелер, сызбалар,слайд,геометриялық фигуралар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу,түгелдеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Оқу әрекетіне қызығушылықты арттыру

Әрбір адам?Туысым,досым,жұрағат

Әрбір сабақ?Үйрену,ұғу,ұлағат

Әрбір ісің?Тірлік,тірек, адамдық

Әрбір сөзің?Шындық, білім,адалдық

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 4 (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру)

ІІІ. Пысықтау:

1.Меңзер арқылы сәйкестендіріп өткен сабақтарға шолу жасаймыз

1. (375+425):8 10

(420-370)*7 100

(727+73):80 350



2. 200:2 20

630:7 280

4*70 100

180:9 90

600:10 480

80*6 60

2мин 45с 51 сағ

3сағ 10 мин 350 кг

2тәул 3сағ 1 кг

1000г 190 мин

3ц 50кг 165 с



4. Бірінші орамда 90см,ал екінші орамда одан 2есе артық сым бар.Екі орамда барлығы неше сантиметр сым бар?



1. 180см

2. 360см

3. 270см

4. 200см



2.Қорытынды сұрақ тапсырмалар:

1.10,100 сандарына көбейту және бөлуге байланысты қандай ережені білеміз?

2.Көбейтудің үлестірімділік қасиеті дегеніміз не?

3.Шаршының жарты ауданы(тікбұрышты үшбұрыш) қалай есептеледі?



ІҮ. Жаңа сабақ: 1.Ұжымдық талдау. № 1. Тіктөртбұрыштың периметрін тап:

3 см

Неліктен былай табуға болады?

1 см Р= ( 3 см + 1 см) ∙ 2 = 8 см

Р=3см+1см+3см+1см=8см

Р=3см*2+1см*2=8см











2. № 2 Шаршының периметрін тап.

3 см Бұл шаршының периметрін былай табуға бола ма?

Р= 3см ∙ 4 = 12см

Р=3см+3см+3см+3см=12см



3 см











№3

а-5см Р=5см+3см+5см+3см=16см

в-3см Р=5см+3см*2=16см

Р=? Р=5см*2+3см*2=16см

№4

Р=16см в=Р:2-а Р=8см а=Р:2-в

а-5см в=16см:2-5см=3см в-1см а=8см:2-1см=3см

в-? в-3см а-? а-3см

  1. Оқулықпен жұмыс

№1

(60+30)*5=450 (5+4)*30=270

(60+30)*5=60*5+30*5=450 (5+4)*30=5*30+4*30=270

(2+4)*70=420 (20+50)*6=420

(2+4)*70=2*70+4*70=420 (20+50)*6=20*6+50*6=420



№3

РАВСD=5см+2см+5см+2см=14см РEFGH=7см+3см+7см+3см=20см

РABCD=5см+2см*2=14см pEFGH=7см+3см*2=20см

PABCD=5см*2+2см*2=14см PEFGH=7см*2+3см*2=20см

Сергіту минуты

Логикалық тапсырмалар беру

№4

S=21м2 Ш: 21м2:7м=3м

в=7м 7м+3м*2=20м

Ш-? Ж:20м шарбақ



№5

Р=20см в=Р:2-а

а=6см в=20см:2-6см=4см

в=? в=4см



№7

1кг=1000г 200г+200г+200г+200г200г=1кг

5кг=2кг+3кг



Ү. Жаңа сабақты пысықтау:

1. Жұптық жұмыс.

Кестелерді толтыр:

Есептер мен жаттығулар жинағы 51-бет №209 тапсырма

ҮI. Үйге тапсырма: № 6 23-бет

Бағалау.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал