7


  • Учителю
  • Математика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспары

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Өтілген материалды бекіту

Сабақтың мақсаты: Сандар қатарының негізгі қасиеттері туралы білімдерін бекіту

Сабақтың міндеті:

  • +1; -1 кестелік жағдайын орындау;

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Психолгиялық көңіл күй:

Бірінші қосылғыш 7, екінші қосылғыш 1. Қосындыны жаз.

5 шығу үшін 1-ді қандай санға арттыру керек?

4 шығу үшін қандай саннан 1-ді азайту керек?

6 санының 5-тен нешеуі артық?



Тақтамен жұмыс:

6+1=7 9-1=8 3+5=8

6+2=8 9-2=7 8-2=6



ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Алмас -3 а ? а 3+4=7 (а)

Олжас-4 а Жауабы: 7 алмұрт



Өздік жұмысы:

5>3 6=8-2 7-2<6

6<10 9>7-1 5+2<9

7<8 2<6-2 3+2=5





Қорытынды:



7-2=5 4+2=6 0+8=8 2+5=7

6+2=8 7+1=8 7-7=0 2+7=9

8-2=6 9-2=7 1+9=10 8-2=6

























Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Өтілген материалды бекіту

Сабақтың мақсаты: Сандар құрамы туралы білімдерін , өрнек, теңдік, теңсіздікқұрастыра білу дағдыларын дамыту

Сабақтың міндеті:

  • Жаттығу жұмыстары арқылы білімдерін жетілдіру;

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



«Мақсатыңа жет»



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары 6

Математика пәнінен сабақ жоспары + +

Математика пәнінен сабақ жоспары 3

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары 10

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспары 5

+ + +

Математика пәнінен сабақ жоспары

2 4



Тақтамен жұмыс:



4+5=9 4-1=3

9-5=4 4+3=7



Дәптермен жұмыс:

5+3=8 5=1+4 3+4=2+5

5+4>8 5>0+4 3+4>1+5

5+2<8 5<4+4 3+4<5+5



Өздік жұмысы:



2<3 3>2 3>1 1<3

1+1<2+1 2+3> 3+1



ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыорытынды:

КМатематика пәнінен сабақ жоспарыөк - 3 ж 3+5=8(ж)

Жасыл -5ж ? ж Жауабы? 8 жалау













Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 3 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 3 санын қосу және азайту жолдарын таныту

Сабақтың міндеті:

  • Санға 3 - ті қосу және азайту тәсілін ұқтыру;

  • Алған білімдерін қалыптастыру жаттығуларын орындату

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Математикалық диктант:



5+2=7 6+2=8 8+2-10

9-2=7 7-2=5 10-2=8

4+2=6 2-2=0 4-2=2

Кіріспе әңгіме:



2+1+1+1=5 10-1-1-1=7

2+2+1=5 10-2-1=7

2+3=5 10-3=7



Жаңа сабақ:



0+3=3 2+3=5 5+3=8 8-3=5

7+3=10 6+3=9 10-3=7 7-3=4

3+3=6 4+3=7 9-3=6 6-3=3



Тақтамен жұмыс:



7-2<7+2 4+3=3+4

9+1>9-1 10-1>10-2

Математика пәнінен сабақ жоспары

ОМатематика пәнінен сабақ жоспарықулықпен жұмыс:



Шығарды -3е 5-3=2 (е)

Қалды - ? е 5е Жауабы: 2 есеп



ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:



Дәптердегі тапсырмаларды орындайды.



Қорытынды



4+3=7 6+3=9 1+3=4

9-3=7 5-3=2 3-3=0



Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты: 1, 2, 3 сандарын қосу мен азайтуды дағдыларын бекіту

Сабақтың міндеті:

  • Қосу мен азайтудың компоненттерін білдіру;

  • Қалдықты табуға арналған есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

7+3=10 5+3=8 3+3=6

10-3=7 9-3=6 5-3=2

Тақтамен жұмыс:



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары 4 5 7 2 8 5

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары 5 6 7





Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

4 1 6



Дәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспары

БМатематика пәнінен сабақ жоспарыолды-8 с 8-5=3 (с)

Бояды-5с Жауабы: 3 сурет калды

Калды-?



Өздік жұмысы:



6+0=6 8-8=0 4+3=7 9-0=9

10-3=7 7+3=10 8+2=10 7-6=1

4+3=7 5-3=2 9-1=8 3+2=5



Қорытынды:



4+2> 3+1 4+3>2+1

6-2>4-1 4-3< 6-4



5+2-1-2+3=7

9-3+1-2-3=2

















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 4 САНЫН ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ

Сабақтың мақсаты: 4 САНЫН ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУДЫ ҮЙРЕТУ

Сабақтың міндеті:

  • Қосу мен азайтудың компоненттерін білдіру;

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



Құмырада 9 райхан гүлі болды. Оның 3- і солып қалды. Неше гүл қалды?

Азайғыш тоғыз, азайтқыш бес. Айырманың мәнін тап

Азайғыш бес, айырма ң. Азайтқыш неге тең?

Жаңа тақырып:



0+4=4 1+4=5 2+4=6

4+4=8 5+4=9 3+4=7



Математика пәнінен сабақ жоспары

ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Т-3д 3+5=8(д)

Ж-5д ?д Жауабы: 8 дәптер



Өздік жұмысы:

3+4=7 8-4=4

7-4=3 5+4=9





Қорытынды:



9-4 < 5+3 7+3 > 8-4 2+5 < 6+3

7-4 < 5+2 1+5 > 10-7 4+3 > 8-4





















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты: Геомтриялық фигураларды танып білу, 1-4 сандарын қосу және азайту дағдыларын бекіту

Сабақтың міндеті:

  • Өткен материлды бекітуге арналған есептер шығару

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

9-3=6 4+3=7

9-6=3 3+4=7

3+6=9 7-4=3

6+3=9 7-3=4



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыОқулықпен жұмыс:

Кетті - 4б 9б 9-4=5 (б)

Қалды - ?б Жауабы: 5 бала

Дәптермен жұмыс:



9 < 9-1 3<3+4 8-2 < 4+3 7+2=10-1

6>6-2 7<7+3 6-3 < 8-3 9-2 > 8-2



ӨМатематика пәнінен сабақ жоспарыздік жұмысы:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Себет- 5 а ?а 5+3=8(а) 8-3=5(а)

Салды-3а Жауабы: 8 алма



Қорытынды:



4+2 =6 9-3=6 10-4=6

5+3=8 8-4=4 7-4=3

9-2=7 7+3=10 9-4=5





















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Қосынды мен айырманы, қалдықты таба алу дағдыларын бекіту

Сабақтың міндеті:

  • Өткен материлды бекітуге арналған есептер шығару

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

АМатематика пәнінен сабақ жоспарыуызша есептер шығару:



ТМатематика пәнінен сабақ жоспарыұр - 6т ?т 6+4=10 (т)

Қойды - 4т Ж: 10 тарелка блды



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыОқулықпен жұмыс:

Дүйсенбі - 4 ж 4+3=7 (ж)

Сейсенбі -3 ж Жауабы: 7 жемсауыт

Математика пәнінен сабақ жоспары

ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Кетті - 3т 7т 7-3=4(т)

Қалды -?т Жауабы: 4 торгай



7+3=10 6+4=10 8+2=10

10-3=7 10-4=6 10 -2=8

4+4=8 3+3=6 5+4=9

Өздік жұмысы:



6+4=10 3+4=7 3+7=10

4+6=10 4+3=7 7+3=10

Қандай формула қолданылып отыр

(а+в)=(в+а)

Қорытынды:



Ұл бала қыркүйек айында 2 кітап оқыды. Қазан айында 3 кітап оқыды. Ал қараша айында қыркүйек пен қазан айларында қанша кітап оқыса, сонша оқыды. Ұл бала қараша айында неше кітап оқыды?















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты: 1,2,3,4 сандарынң қосу кестесі туралы білімдерін, есеп шығару дағдыларын бекіту

Сабақтың міндеті:

  • Өрнектерді құруға, оны салыстыруға арналған жаттығуларды бекіту

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

«Жоқ санды тап»

..... + 1 = 3 .... - 2 = 4 3 + 4 = 7

1+ .... =5 ..... + 4 = 6 4 + 3 = 7

Математика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспарыОқулықпен жұмыс:

Тобыл - 3д ?д 3+4=7д

Кайрат - 4д Жауабы: 7 доп



Дәптермен жұмыс:



6см - 4см < 5см - 2см 3см < 10см - 4см

3см +1см > 4см - 2см 10см = 8см + 2см



Математика пәнінен сабақ жоспары

Өздік жұмысы:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Болғаны -6б 6 - 4 =2 (б)

Өлшегені - 4б Жауабы: 2кесінді калды

Қалды-?

Қорытынды:



7+3=10 6+4=10 8+2=10

10-3=7 10-4=6 10 -2=8

4+4=8 3+3=6 5+4=9



















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 5 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 5 санын қосу және азайтуды үйрету

Сабақтың міндеті:

  • 5 санын қосу және азайтудың тәсілдерімен таныстыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



10 9 8 7 6 5 4 3 2



9 1 8 1 7 1 6 1 5 1 4 1 3 1 2 1 1 1

8 2 7 2 6 2 5 2 4 2 3 2 2 2 1 2

7 3 6 3 5 4 4 3 3 3

6 4 5 4 4 4

5 5

Жаңа тақырып:



0+5=5 1+5=6 2+5=7 3+5=8 4+5=9 5+5=10

10-5=5 9-5=4 8-5=3 7-5=2 6-5=1 5-5=0

ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Отырды- 9б 9-5=4 (б)

Кетті -5б Жауабы: 9 балапан калды

Қалды-?



Өздік жұмысы:



10-10=0 7+2=9 6-4=2 7-2=5

6+2=8 8-0=8 7+0=7 5+3=8

4-2=2 4+2=6 6+3=9 9-4=5





Қорытынды:

7+3=10 6+2=8 5+2=7

10-6=4 5-4=1 3+4=7













Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 6 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 6 санын қосу және азайтуды үйрету

Сабақтың міндеті:

  • 6 санын қосу және азайтудың тәсілдерімен таныстыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

Математикалық диктант:

10 мен 0 - дің, 4 пен 5- тің, 1мен 5-тің, 5 пен 4-тің қосындысын табу;

10 мен 5-тің, 9 бен 5 -тің, 7 мен 4-тің, 8 бен 5- тің айырмасын тап;

5+4=9 3+2=5

9-2=7 8+2=10

Жаңа тақырып:



0+6=6 1+6=7 2+6=8 3+6=9 4+6=10

10-6=4 9-6=3 8-6=2 7-6=1 6-6=0

ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:



КМатематика пәнінен сабақ жоспарыетті - 2қ 7қ 7-2=5 (қ)

Қалды -?қ Жауабы: 5 құс калды



Өздік жұмысы:

3+5=8 10-5=5 5-5=0 8-4=4

8-5=3 7+2=9 0+4=4 7-5=2

4+5=9 6-5=1 9-5=4 5+3=8





Қорытынды:

4+2=6 3+1=4 4+3=7 2+1=3

8+2=10 1+6=7 8+1=9 2+6=8

8-6=2 5-3=2 8-5=3 6-3=3





















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты: 1,2,3,4,5,6 сандарынң қосу кестесі туралы білімдерін, есеп шығару дағдыларын бекіту

Сабақтың міндеті:

  • Өрнектерді құруға, оны салыстыруға арналған жаттығуларды бекіту

  • Есептер шығара алу дағдыларын, қосындыны табу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

«Жоқ санды тап»

6 + 4 + ..... = 10 8 + ..... + 1 =1 0 7 +. ...... + 2 = 10

10 - 2 -. ... = 5 10 - ..... - 3 = 1 10 - .... - 2 = 8

+5 -3 +2

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары -4 -2 +5

Математика пәнінен сабақ жоспары







Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыОқулықпен жұмыс:

Ақ - 6 қ ?қ 6+4=10 (қ)

Қара - 4қ Жауабы: 10 қой



Дәптермен жұмыс:



10-3=4+3 4+1>10-6 5+3=6+2

8+2> 7+1 7+1=5+3 9-3>10-3



Өздік жұмысы:

6 + .... = 8 8 - .... = 2 ..... + 3 = 7

5 + ... =10 .... - 6 =4 .... + 5 = 7



№5 Тапсырма байқампаздықтарын дамытады.

Қорытынды:



Қосудың ауыстырымдылық қасиетін орында:

4+3 9+1 6+2 6+3 7+2 4+2





Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Бірнеше бірлікке арттыру мен кемітуге арналған есептер

Сабақтың міндеті:

  • Артық, кем таңбаларын пайдалана отырып, есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

Математикалық диктант:

8 бен 2-нің, 9 бен 1 дің, 1 мен 7- нің, 7 мен 2-нің қосындысы тап

10 мен 10- ның, 10 мен 6- ның, 6 мен 3- тің, 10 мен 4-тің айырмасын тап

1-ді 7-ге, 5-ті 2-ге , 7-ні 3-ке арттыр

4-ті 3-ке, 6-ны 6-ға, 9-ды 7-ге, 9-ды 6-ға кеміт

Математикалық жаңбыр:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары



Математика пәнінен сабақ жоспары







+2 -5 -5 +1 -5

-4 +3 +3 -6





Дәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Қызыл- 5д 5+3=8 (д)

Жасыл-?, 3д > Жауабы: 8 жасыл доп





Өздік жұмысы:

3<3+6 6+3=3+6 6+4> 10-6

7>7-2 7-2<7+2 7-4<7+3

4<4+3 4-3<4+1 2+6>8-5



Қорытынды:

БМатематика пәнінен сабақ жоспарыолғаны-9б

Қалды -?б 9-3=6 (б)

Сырғанады - 3б Жауабы: 6 бала калды

Математика пәнінен сабақ жоспары

Жоғарыда-6б 6+3=9

Төменде-3б Жауабы:9 бала



Бағалау.









Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Бірнеше бірлікке арттыру мен кемітуге арналған есептер

Сабақтың міндеті:

  • Артық, кем таңбаларын пайдалана отырып, есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

Математикалық диктант:

9 бен 1-дің, 8 бен 2- нің, 6 мен 2- нің, 7 мен 3-тің қосындысы тап

10 мен 6- ның, 10 мен 9- дың, 5 пен 3- тің, 10 мен 5-тің айырмасын тап

2-ді 7-ге, 4-ті 2-ге , 8-ді 2-ге арттыр

4-ті 5-ке, 7-ні 6-ға, 10-ды 7-ге, 9-ды 6-ға кеміт

Математикалық жаңбыр:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары









+5 -4 -3 -8 -6

-6 +6 +1 +3

+5

Математика пәнінен сабақ жоспары

ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Акерке - 5 ш 5-2=3 (ш)

Алия - ?, 2ш < Жауабы? 3 шар

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Қызыл-5 ш 5+3=8 (ш)

Көк-?, 3ш > Жауабы: 8 шар





ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыорытынды:

Акерке - 3 ш ?ш 3+2=5 (ш)

Алия - 2ш Жауабы: 5 шар



№4 үйге берілген тапсырма.

Шығармашылық тапсырма.











Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептерді салыстыру

Сабақтың мақсаты: «Кері есеп» ұғымымен таныстыру

Сабақтың міндеті:

  • Артық, кем таңбаларын пайдалана отырып, есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

ТМатематика пәнінен сабақ жоспарыірек сызба пайдаланып ауызша тапсырма орындалады:

Математика пәнінен сабақ жоспары

ІІ - ?, артық





І -

Математика пәнінен сабақ жоспары

ІІ - ?, кем





Самат 5 алабұға, мөңке балықтың 4- еуін артық аулады. Неше мөңке балық ауланды?



Шаянда 8 аяқ бар, ал араның аяғы одан 4-еуі кем. Араның аяғы нешеу?



ЖМатематика пәнінен сабақ жоспарыаңа тақырып:

ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыызғалдақ - 7 г 7+2=9(г)

Көк - ?, 2 г артық Жауабы: 9 гул

Математика пәнінен сабақ жоспары

КМатематика пәнінен сабақ жоспарыөк - 9 г 9-2=7(г)

Қызғалдақ - ?, 2 г кем Жауабы: 7 гул

Бұлар кері есептер

Дәптермен жұмыс:

5+3=8 6+2=7

3+5=8 2+6=8

8-3=5 8-2=6

8-5=3 8-6=2

Қорытынды:

Теңсіздік пен теңдіктер құр:

5-4 7-2 4+2 3+4 8 7 6



Шығармашылық тапсырма.











Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:Өткен материалды пысықтауға арналған жаттығу жұмыстарын жүргізу

Сабақтың міндеті:

  • Артық, кем таңбаларын пайдалана отырып, есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



ОМатематика пәнінен сабақ жоспарықушылардың назарын сабаққа аударамын.

Математика пәнінен сабақ жоспары

Өткенді пысықтау:



Жасыл - 5к 5+2= 7 (қ)

Көк - ?, 2 қ артық Ж: көк стақанда 7 қарындаш

Математика пәнінен сабақ жоспары

КМатематика пәнінен сабақ жоспарыөк - 7қ 7-2=5 (к)

Жасыл - ?, 2к кем Ж: жасыл стақанда 5 қарындаш



Дәптермен жұмыс:

2+3+1=6 1+2+3=6

3+1+2=6 3+2+1=6



ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыорытынды:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Іж - 4д 4+3=7(д)

Іж- ?, 3д артык Жауабы: 7 дана

Математика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспары

Іж - 10д 10 - 6 = 4(д)

Іж- ?, 6 д кем Жауабы: 4 дана







Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты: Балалардың алған білімдерін тексеру

Сабақтың міндеті:

  • Өткен тақырыптарға байланысты берілген тапсырмаларды өздігінен орындауға дағдыландыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;



Сабақтың түрі: өздік жұмысы

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын



5+5=10 7-4=3

10-2=8 3+6=9

4+6=10 9-5=4

Мысалды шығар:

6+4=10 6-5=1

10-3=7 2+7=9

3+7=10 8-5=3

Салыстыр:

5-4 < 9-2 3+2 > 10-7

3+5 = 4+4 7-2 = 10-5

Салыстыр:

8 - 4 < 7-2 8 + 1 > 5-1

5 + 5 = 3+7 9 - 5 = 10 - 6

Есепті шығар:

Айжанда 5 қалам, ал Жанарда одан 3-еуі кем. Жанарда қанша қалам?

Есепті шығар:

Қанатта 9 дәптер, ал Санатта одан 4-еуі кем. Cанатта қанша дәптер?













































Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту

Сабақтың мақсаты: 7 санын қосу және азайтуды үйрету

Сабақтың міндеті:

  • 7 санын қосу және азайтудың тәсілдерімен таныстыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

Математикалық диктант:

10 мен 0 - дің, 4 пен 5- тің, 1мен 5-тің, 5 пен 4-тің қосындысын табу;

10 мен 5-тің, 9 бен 5 -тің, 7 мен 4-тің, 8 бен 5- тің айырмасын тап;

5+4=9 3+2=5

9-2=7 8+2=10

Жаңа тақырып:



0+7=7 1+7=8 2+7=9 3+7=10

10-7=3 9-7=2 8-7=1 7-7=0

ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Тарелкада - 2к 6к 6-2=4 (к)

Сауытта -?к Жауабы: сауытта 4 кәмпит

Өздік жұмысы:

3+7=10 10-5=5 9-7=2 9-8=1

10-0=10 9-9=0 8+0=8 2+7=9

3+6=9 2+7=9 5-0=5 1+6=7





Қорытынды:

4+2=6 3+1=4 4+3=7 2+1=3

8+2=10 1+6=7 8+1=9 2+6=8

8-6=2 5-3=2 8-5=3 6-3=3



Шығармашылық тапсырма.Неше дөңгелек,үшбұрыш,сәуле бар.





















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 8 санын қосу және азайту. Кері есептер шығару

Сабақтың мақсаты: 8 санын қосу және азайтуды, кері есептерді шығара білуді үйрету

Сабақтың міндеті:

  • 8 санын қосу және азайту және кері есептерді шығару тәсілдерімен таныстыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

10 мен 5-тің айырмасы

2 мен 6 -ның қосындысы

10 мен 7-нің айырмасы

6 мен 2- нің қосындысы

Әлия 5 гүлдің, Асыл 4 гүлдіңсуретін салды. Қыздар барлығы неше гүл салды?



Гүл алаңында 8 гүл өсіп тұр. Омар 5 гүлді үзіп алды. Гүл алаңында неше гүл қалды?



Жаңа тақырып:



2+8=10 1+8=9 9-8=1 10-8=2

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

ЖМатематика пәнінен сабақ жоспары. - 5 м ?м 5+3=8 (м) Ж. - 5м 8-5=3 (м) Ж.-? м 8м 8-3=5(м)

А. - 3м Ж: 8 машина А. - ?м 8м Ж: 3 машина А. - 3м Ж: 5 маш

Бұлар кері есептер

Дәптермен жұмыс:



6+2=8 10 - 7 = 3 3+7 = 10

5+4=9 9 - 8 = 1 6 + 3 =9



Өздік жұмысы:



10-4=6 7-2=5 3+4=7 5+3=8 9-4=5

5+5=10 8-3=5 9-2=7 6=5=1 2+8=10



Қорытынды:



Кері есептер қалай бірімен бірі тексеріледі?

№5 логикалық есеп шығарылады







Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:Өткен материалды пысықтауға арналған жаттығу жұмыстарын жүргізу

Сабақтың міндеті:

  • Артық, кем таңбаларын пайдалана отырып, есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

2+ 7= ..... 3+ ...... =10 10- ..... =8

9- ..... =3 1+ .... =9 2+ .... = 8





ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Алма - 5 9ж 9-5=4 (а)

Алмурт - ? Жауабы: 4 алмурт

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Алма - ? 9ж 9-4=5 (а)

Алмурт - 4 Жауабы: 5 алма

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Алма - 5 ?ж 4+5=9 (ж)

Алмурт - 4 Жауабы: 9 жеміс



Өздік жұмысы:



10-7=3 8-5=3 5+2=7 9-4=5

5+5=10 6-4=2 3+4=7 7-6=1







Қорытынды:

№3 фигураларды қандай топтарға бөлуге болады?

№4 Кесінділерді өлше және олардың қосындысына және айырмасына тең кесінділерді сыз





















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы:9 санын қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты: 9 санын қосу және азайтуды үйрету

Сабақтың міндеті:

  • 9 санын қосу және азайту және кері есептерді шығару тәсілдерімен таныстыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:9-3=6 2+7=9 5-3=2

4+5=9 8-7=1 6+4=10

7-2=5 8+2=10 10-9=1

6+3=9 8-3=5 9-5=4

Жанарда 5 банан бар еді. Ол досына 2 бананын берді. Жанарда неше банан қалды?



Кері есеп құрастырады



Жаңа тақырып:



1+9=10 10-9=1 9+1=10

Дәптермен жұмыс:



6+4=10 10-6=4 10-7=3 4+5=9

7-4=3 7+3=10 8-5=3 7+2=9

2+6=8 8-5=3 3+4=7 7-5=2

ӨМатематика пәнінен сабақ жоспарыздік жұмысы:

Математика пәнінен сабақ жоспары

А- 7 7-3=4 (к)

К-:?, 3-еуі кем Жауабы: 7 қарақу



Қорытынды:

Математика пәнінен сабақ жоспары+5



+4





Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: 10 санынан азайту

Сабақтың мақсаты: 10 санынан азайту тәсілдерімен таныстыру

Сабақтың міндеті:

  • 10 санынан азайту тәсілдеріне арналған тапсырмаларды орындауға жаттықтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау



Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



Жауабы 10, 9, 8, 7 болатын мысалдарды кім тез құрастырады



Жаңа тақырып:



ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыызыл - 3г 10г 10-3=7(г)

Ақ - ?г Жауабы: 7 гүл



Өздік жұмысы:



0+5=5+0 10-5<10-3 7-5<5+0

10-0>10-1 9-8>9-9 8-8<5-1





Қорытынды:



10 мысал азайтуға және қосуға жаз













Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:Өткен материалды пысықтауға арналған жаттығу жұмыстарын жүргізу

Сабақтың міндеті:

  • Мысалдарды тез есептеуге салыстыруға, кері есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



ӨМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыткенді пысықтау:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары







Дәптермен жұмыс:



5+4=9 6-3=3 8+2=10

9-5=4 4+3=7 2+4=7



ОМатематика пәнінен сабақ жоспарықулықпен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Болғаны - 6б ?б 6+3=9(б) Кетті - 2б 8б 8-2=6(б)

Келді - 3б Жауабы: 9 бала Қалды- ? Б Жауабы: : 6 бала



Өздік жұмысы:



7+0=7-0 5-5<5-2

6+0<6+2 4+4>4+0

3+2> 3+0 8+0>8-8



Қорытынды:

Анар 9 кәмпит алды. Оның 5-еуін Зереге берді. Анарда қанша кәмпит қалды?

Есептің қысқаша шартын жазып, оған кері есеп құрастыр



















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Өздік жұмысы

Сабақтың мақсаты:Өткен материалды пысықтауға арналған жаттығу жұмыстарын жүргізу

Сабақтың міндеті:

  • Мысалдарды тез есептеуге салыстыруға, кері есептер шығаруды ұқтыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



8+2=10 7-7=0 9-6=3

9-3=6 6-4=2 10-4=6

4+6=10 1+9=10 3+6=9

5-0=5 4+4=8 0+8=8

1Математика пәнінен сабақ жоспары0-7=3 8+0=8 2+6=8

Мысалды шығар

7+3=10 9-9=0 8-6=2

8-2=6 9-7=2 9-4=5

10-6=4 2+8=10 2+7=9

3+6=9 7+0=7 3+5=8

6-0=6 3+3=6 0+9=9

ЕМатематика пәнінен сабақ жоспарысеп

Д-8б 8-3-5 (б)

Ә- ? , 3б кем Ж: 5 бала

Домбыра,ән үйірмесі

ЕМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарысеп

Ә- 7б 7+2=9 (б)

Б-?, 2б артык Ж: 9 бала

ән,би үйірмесі

Салыстыр

7<4+5 9-9<9-1

9>6+2 4+6=6+4

6=4+2 7+0=7-0

Салыстыр

6<4+5 7-7<7-1

8>5+2 3+6=6+3

10=8+2 6+0>5+0

Санның құрамын толықтыр

8=2+6 9=7+2

10=-2+8 7=3+4

Санның құрамын толықтыр

10= 2+8 8=5+3

9-2+7 7=4+3

Боя

Cәуле, кесінді, бұрыштарды түсіне қарай боя

Боя

Cәуле, кесінді, бұрыштарды түсіне қарай боя







Қорытынды:



Кері есеп қалай құрастырылады?















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Әріпті өрнек

Сабақтың мақсаты: Әріпті өрнекті жазу, оқу және шығаруға үйрету

Сабақтың міндеті:

  • Әріпті өрнекті жазу, оқу және шығаруға машықтандыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау



Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

8 саны шығу үшін 4-ке қандай санды қостық?

1 саны шығу үшін 6-дан қандай санды кеміттік

а+1 мен 2+1 орнектер3н34 айырмашылыгы кандай?



Жаңа тақырып:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспары+5 - 5 9 - 2+

Дәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

КМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары - 6 с 6+3=9 (с)

Е - 3 с ? к Жауабы: 9 сөре



Өздік жұмысы:

3=1=4 5+2=7 3-3=0 4+2=6

10-7=3 9-6=3 9-7=2 8-6=2



Қорытынды:

Әріпті өрнек деген не?











Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Әріпті өрнек

Сабақтың мақсаты: Әріпті өрнекті мәнін қою арқылы шығаруға үйрету

Сабақтың міндеті:

  • Әріпті өрнекті мәнін қойып шығаруға машықтандыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау



Сабақ барысы:



Ұйымдастыру кезеңі



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

8+2=10 7-7=0 9-6=3

9-3=6 6-4=2 10-4=6

4+6=10 1+9=10 3+6=9

5-0=5 4+4=8 0+8=8

10-7=3 8+0=8 2+6=8



Жаңа тақырып:

в=5,4,3 в+3

5Математика пәнінен сабақ жоспары+3=8 4+3=7 3+3=6

Дәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

БМатематика пәнінен сабақ жоспары-7 б 7-3=4 (б)

Б-?, 3б< Ж: 4 балык





Өздік жұмысы:

Қорытынды:



Математика пәнінен сабақ жоспары

А-4а ?а 4+6=10

С-6 а Жауабы:10 балык



5+3 8-5

  1. 5+4





Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Фигуралардың қиылысуы

Сабақтың мақсаты: Қиылысатын және қилыспайтын фигуралармен таныстыру

Сабақтың міндеті:

  • Қиылысатын және қилыспайтын фигураларды анықтауға машықтандыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау



Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



в=5,4,3 в+5

5+5=10 4+5=9 3+5=8

Математика пәнінен сабақ жоспары

Жаңа тақырып:

Математика пәнінен сабақ жоспары



Фигуралардың қиылысу нүктесімен таныстыру





Дәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

С-7 (к) 9-7=2(К)

К-? к 9к Ж: 2 көйлек қалды

Өздік жұмысы:



5см+2см = 7см 4+6 = 6+4

4см+3см < 9см 7-2 < 9-3

8см-5см > 2см 5+3 < 5+4



Қорытынды:



№3 мысалдағы фигуралар қиылысуы мүмкін бе? Сұрағына жауап беріп, дәлелдейді



Мен бі сан ойладым. Одан 8-ді кеміткенде , 1 шықты. Мен қандай сан ойладым.

Осындай тапсырмалар ойластыр.













Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Әріпті өрнектерді салыстыру

Сабақтың мақсаты: Есептемей өрнектерді салыстыруға үйрету

Сабақтың міндеті:

  • Қосу және азайту амалдары компоненттеріне таладу негізінде салыстыруға дағдыландыру

  • Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

  • Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау



Сабақ барысы:

Ұйымдастыру

Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.

Өткенді пысықтау:

6+4=10 7+2=9 9+1=10

5+4=9 4+3=7 9-2=7

Жаңа тақырып:Дәптермен жұмыс:

а

b>b-3 5-c<10-c a-1>a-2



Өздік жұмысы:

4+3<5+4 7+3>7-3 8-4<8-1

a+3<5+a d+3.d-1 7-c.3-c



Қорытынды:

2+8=10 5+1=6 8+1=9 6+1=7

10-4=6 7-2=5 10-6=4 8-3=5

9+1=10 9-8=1 2+8=10 8-7=1



Логикалық тапсырмалар орындату.









Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:Өткен материалды пысықтауға арналған жаттығу жұмыстарын жүргізу

Сабақтың міндеті:

Мысалдарды тез есептеуге салыстыруға, кері есептер шығаруды ұқтыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



ӨМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыткенді пысықтау:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары







Дәптермен жұмыс:

а+5 мұндағы а=4,5,0 в-3 в=9,7,10

4+5=9 5+5=10 0+5=5 9-3=6 7-3=4 10-3=7



2+ ..... =3 10 - ..... = 2 1+..... =6

3+ ..... =10 9 - ..... =3 2 +..... = 8



ОМатематика пәнінен сабақ жоспарықулықпен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Алма - 5а 5+4=9 (а) К-2 о 2+8=10 (о)

Алмурт - 4а ? а Ж: 9 ағаш Ж- 8о ?о Ж: 10 орындык



Өздік жұмысы:



4+b<5+b 7+c>7-c 8-x<8+x

y-2b-5





Қорытынды:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспары

Кетті - 4м 7м 7-4=3 (м)

Қалды -?м Ж: 3 машина



Толқын Айгүлден үлкен, ал Айгүл Сәниядан кіші емес.Кім ең үлкені? Кім ең кішісі?Үлкені Айгүл, кішісі Сәния.





Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Айырмалық салыстыруға берілген есептермен таныстыру

Сабақтың міндеті:

Неше артық, кем, арзан, қымбат, үлкен кіші салыстыруын пайдаланып есептер шығара білуге машықтандыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



Әріпті өрнек деген не?

Азайту амалының компоненттерін ата

Қосу амалыныкі ше?

Есептің несі болады?

Жаңа тақырып:

Не артық? Не кем? Нешеуі артық? Нешеуі кем? Сұрағына жауап алу үшін суретпен жұмыс жүргіземін.



ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыауын -6 ? > 6-5=1

Асқабақ -5 Ж: 1 қауын артык

Математика пәнінен сабақ жоспары

ҚМатематика пәнінен сабақ жоспарыауын -6 6-5=1

Асқабақ -5 ? < Ж: 1 асқабақ кем



Оқулықпен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспары

АМатематика пәнінен сабақ жоспарыйжан - 5 ж ? ж кем 8-5=3 ж

Жанар - 8 ж Ж: 3 жас кем

ӨМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыздік жұмысы:



Аян - 7ж 7+2=9 (ж)

Саян - ? 2 жас улкен Ж: 9 жаста





Қорытынды:



Салыстыруға байланысты есептерді қалай шығарады?







Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты: Айырмалық салыстыруға берілген есептермен таныстыру

Сабақтың міндеті:

Неше артық, кем, арзан, қымбат, үлкен кіші салыстыруын пайдаланып есептер шығара білуге машықтандыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



Әріпті өрнек деген не?

Азайту амалының компоненттерін ата

Қосу амалыныкі ше?

Есептің несі болады?

Жаңа тақырып:

Не артық? Не кем? Нешеуі артық? Нешеуі кем? Сұрағына жауап алу үшін суретпен жұмыс жүргіземін.

Математика пәнінен сабақ жоспары

Дәптермен жұмыс:

ТМатематика пәнінен сабақ жоспарыаңқурай -8 ? > 8-5=3

Кулпынай -5 Ж:3 таңқурай артык



Оқулықпен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспары

АМатематика пәнінен сабақ жоспарылма- 8 ж ? ж үлкен 8-5=3 ж

Інісі - 5 ж Ж: 3 жас үлкен



Өздік жұмысы:

Кесінділердің ұзындықтарын өлше.Қызыл кесінді көк кесіндіден неше сантиметр қысқа?



10-5<3+7 9-5 < 4+2

10-3< 8-0 6+2=8+0





Берілген заттардың ішінде артық затты тап.Математика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары





Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Кері есептер

Сабақтың мақсаты: Кері есептердің жаңа түрлерімен таныстыру, кері есептер құра білуге үйрету

Сабақтың міндеті:

Кері есептердің жаңа түрлерімен таныстыру, кері есептер құра білуге дағдыландыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру кезеңі



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



Есепті шығару үшіе не істеу керек?

Оларды дұрыс шығару үшін сұрақты қалай анықтау керек?



Жаңа тақырып:



Кері есеппен таныстыру:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Көк - 5 ш 5+3=8 (ш)

Қызыл - ? 3-еуі артық Ж: кызыл шар 8

Математика пәнінен сабақ жоспары

Көк - ? 3-еуі кем 8-3=5 (ш)

Қызыл - 8 ш Ж: 5 көк шар

Математика пәнінен сабақ жоспары

КМатематика пәнінен сабақ жоспарыөк - 5ш ? артык,кем 8-5=3 (ш)

Қызыл - 8 ш Ж: 3 шар артық және кем



Бұлар кері есептер





Дәптермен жұмыс:

a < a+9 c+0<3+c

b > b-3 9-c <10-c



№3 Қандай фигуралар қиылысады?



№4 Берілген кесінділерден 3 см артық кесінді сыз.

---------------------- ------------------------------



--------------------------------------





Оқулықпен жұмыс:



3см+2см=5см 4см+3см=7см 5см _3см =8см

Кесінді сыз

Өздік жұмысы:



Дәптердегі есептерді пайдаланып, өздігінен кері есептер құрастырады



Қорытынды:

Кері есеп қалай құрастырамыз?

















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептерді салыстыру

Сабақтың мақсаты: Есептерді салыстыра білуге үйрету

Сабақтың міндеті:

Есеп шығаруда сызбаны қолданудың мүмкіндігін көрсету, кері есептер құра білуге дағдыландыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



5+3=8 10-5=5 7+2=9

9-4=5 10-7=3 3+6=9

1+3>4-3 7+2<6+4 8-4= 7-3



ЖМатематика пәнінен сабақ жоспарыаңа тақырып:

Математика пәнінен сабақ жоспары

Т-4д 4+6-10 (д)

Ж-6д ?д Ж: 10 дәптер



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Т-4д ? < 6-4=2(д)

Ж-6д ? > Ж: 2 дәптер

Дәптермен жұмыс:

Тура теңдік және теңсіздік құрастыр.



5+3=8 7-2=5

1+4=5 9-1=8

Оқулықпен жұмыс:



7cм-4см=3см 5см-4см=1см

6см+2см=8см 5см-2см=3см

Өздік жұмысы:



Дәптердегі есептерді пайдаланып, өздігінен кері есептер құрастырады



Шығармашылық тапсырма.Үшбұрыштарды пайдаланып тағы не құрастыруға болады?



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары



Бағалау.















Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептерді салыстыру

Сабақтың мақсаты: Есептерді салыстыра білуге үйрету

Сабақтың міндеті:

Есеп шығаруда сызбаны қолданудың мүмкіндігін көрсету, кері есептер құра білуге дағдыландыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

Қатесін тап:

3+2=5 2+4=6 7-1=6

7-3=4 4+3=7 10-6=4

5+4=10 7-2=4 5+4=9

3+6=8 8-6=2 7+3=9

8-7=1 4 +3=8 4+6=9

7-2=4 9-4=5 8-4=2

10-5=5 10-6=4 9-7=2





Дәптермен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Қыз - 6 6+2=8

Ұл - 2 ? Ж: барлығы 8 қыз



Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыҚыз -6 6-2=4

Ұл - 2 ? Ж: 4 артық қыз келді

ОМатематика пәнінен сабақ жоспарықулықпен жұмыс:



5+ 5=10 0+8=8 2+4=6 4+3=7

7+2=9 5+4=9 9+1 =10 6+3=9



Өздік жұмысы:



Дәптердегі есептерді пайдаланып, өздігінен кері есептер құрастырады



Қорытынды:



5>3 3>5 2<1 2>1

3+2 >2+1 1+2<2+3 3+1=2+2







Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептерді салыстыру

Сабақтың мақсаты: Есептерді салыстыра білуге үйрету

Сабақтың міндеті:

Есеп шығаруда сызбаны қолданудың мүмкіндігін көрсету, кері есептер құра білуге дағдыландыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:

10-5=5 10-6=4 10-7=3

9-7-2 9-1=8 9-4=5

8-0=8 8-2=6 8-5=3





ДМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыәптермен жұмыс:

А- 5пен 8 в 10в 10-2=8 (в)

Калды-?в Жауабы: 8 вагон калды





Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

А-2в 10-2=8 (в)

К-?в 10в Ж: 2 вагон

Оқулықпен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Торда-3 т ? т 3+2=5 (т)

Келді-2т Ж: 5 тоты

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Торда-3 т 5 т 5-3=2(т)

Кетті-?т Ж: 2 тоты





Өздік жұмысы:



8-4<10-5 5+4>8-2 2+4=3+3

10-4=9-3 4+1=3+2 7-3=2+2

6+3> 7-1 8-3<6+2 7-2>7-6



Қорытынды:



5 пен 3- тің қосындысы

8 бен 4-тің айырмасы







Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Есептерді шығару

Сабақтың мақсаты: Есептерді шығара білуге үйрету

Сабақтың міндеті:

Есеп шығаруда сызбаны қолданудың мүмкіндігін көрсету, кері есептер құра білуге дағдыландыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



Өткенді пысықтау:



3 пен 6, 3 пен 5, 7 мен 3сандарының қосындысын тап;

10 мен 9, 10 мен 6, 10 мен 2 сандарының айырмасын тап;

3 санын 6-га арттыр,

7 санын 2-ге кемит





Дәптермен жұмыс:



9-5=4 7-2=5 6+3=9

10-2=8 10-5=5 7-4=3

1+8=9 2+8=10 9-8=1

Оқулықпен жұмыс:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Ж-? а 10 а 10-3=7 (а)

Қалды -3а Ж: 7 автобус жонделді

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Ж-? а 10 а 10-7=3 (а)

Орын -7 Ж: 3 автобус жонделмеді





ӨМатематика пәнінен сабақ жоспарыздік жұмысы:

Математика пәнінен сабақ жоспары

А-5 ? а 5+3=8 (а)

Ш-3 м Ж: 8 автобус бар



Қорытынды:

Оқушылардың қайсысы аз қате жіберді?

Талғат-3

Мұрат-2

Тоғжан-4





Майгүлде ,Айнұрда және Ләйләда компьютер,секіртпе,доп бар.Майгүлде доп та,секіртпе де емес.Ал Айнұрда доп жоқ.Кімде не бар?

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспары

Математика пәнінен сабақ жоспары

Бағалау.











Күні:

Пәні: Математика

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:Өткен материалды пысықтауға арналған жаттығу жұмыстарын жүргізу

Сабақтың міндеті:

Мысалдарды тез есептеуге салыстыруға, кері есептер шығаруды ұқтыру

Есептер шығара алу дағдыларын дамыту

Логикалық ой өрісін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру;

Көрнекті құралдар: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдіс -тәсілдері: түсіндірме, талдау

Сабақ барысы:



Ұйымдастыру



Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.



</<p>5+3=8 9-5=4 5+4=9

8-7=1 5+5=10 10-5=5

8-5=3 5+2=7

Мысалды шығар

3+4=7 8-4=4 8+2=10

6+4=10 7-2=5 3+7=10

9-4=5 3+6=9

Үйректің 6 балапаны бар, ал тауықтың одан

Математика пәнінен сабақ жоспары 3-еуі артық. Тауықтың неше балапаны бар?

Математика пәнінен сабақ жоспары

Ү-6б 6+3=9 (б)

Т - 3 -еуі артық Ж: 9 балапан

ТМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыауықтың 9 балапаны бар, ал үйректің одан 3 балапаны кем. Үйректің неше балапны бар?

Т-9б 9-3=6 (б)

Ү -3 б кем Ж: 6 балапан

Салыстыр:

8-2=6 4-2<4

7-4>2 6-2<5



Салыстыр:

5+4>8 0+4>0

6+4>9 4+4=8

Кесінді сыз. Одан 2 см кем кесінді сыз

Кесінді сыз. Одан 4 см артық кем кесінді сыз



Қорытынды:

Кері есеп қалай құрастырылады?

































 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал