7


  • Учителю
  • Конспект открытого урока в 1 классе

Конспект открытого урока в 1 классе

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Мен сабақтың мақсатын дұрыс және тура қойдым.Оның орындалуына оқушылардың жасаған қорытындысы мен бүкіл сабақ барысы куә. Сабақтың әрбір минуты тиімді қолданылды.Сабақтың басталуы жақсы ұйымдастырылды. Сабақ барысында білім берудің әр түрлі жолдарын қолдандым.Көптег
предварительный просмотр материала

Сабақтың мақсаты: Ә дыбысы мен әрпін таныту.Оқушыларға ә дыбысы арқылы берілген сөздерді дұрыс оқып ,жаза білуге үйрету.

Ә дыбысына қатысты жаңа сөздерді білдіру арқылы оқушылардың жалпы ой-өрісін,тілін, танымын дамыту.

Ұқыптылыққа,әдемі жазуға ,дұрыс оқуға тәрбиелеу.

Түрі: аралас сабақ.

Әдісі:сұрақ-жауап,іздену әдісі,түсіндіру. жұптастыру.

Көрнекілігі:аңдар суреті,қима әріптер,интерактивті тақта.

Пәнаралық байланыс.дүниетану

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Сәттілік, тілек айту.

Бүгін бізде ерекше

Сабақ болып жатыр ғой

Тәртіп, оқу деңгейін,

Ұстаздар көріп отыр ғой

Ал тәртіпті болайық

Жақсы көріп, әр күнде

Білім керек ір кімге


(1-слайд)

-Қазір қай сабақ?(Әліппе)

-Сиқырлы тақтаның көмегімен сабағымызды бастайық.

-Балалар,сендер мына суретте нені көріп тұрсыңдар?


-Түлкіні.(4-слайд)

-Бұл түлкі бүгін сендерден көмек сұрап келіп тұр.

-Қу түлкі ормандағы барлық аңдарды алдап кеткен екен, үйіне барайын десе барлық аңдар жолына тұрып алыпты.

-Балалар түлкіге көмектесейік.

-Ол үшін мына жолда тұрған аңдардың тапсырмаларын орындайық.


Аң патшасы арыстанның тапсырмасы.(5-слайд)

Өткенді қайталау.

Дыбыс пен әріптің айырмашылығы неде?

Өткен әріптерге байланысты өлең,мақал айту.

«Менің есімім» ойыны.Ойынның шарты:өз аттарынан басталған әріпке сөз ойлау.

Өткен сабақта қандай әріппен таныстық? (і әрпі)

-І әрпі қандай дыбыс? (дауысты,жіңішке)

Өткен сабақты қорытындылау.

«Қандай дыбыс» ойыны.Дауысты және дауыссыз әріптер қорабына тиісті әріптерді салу.


Жаңа сабақ.

Қорбаңбай аюдың тапсырмасы:(6-слайд)

Таныстырар әріппен

Мынау кітап -Әліппең.(7-слайд)

«Әліппең» деген аты оның

Басталған қай әріптен?(ә әрпі)

-Қане ,бәріміз бірге айтайықшы.

-Ә дегенде не естіліп тұр?(дыбыс) Ендеше біз бүгін Ә әрпін өтеміз.

«Кім тапқыр?» ойыны.

Бұрап қойған сағаттай ,айқайлайды таң атпай.(әтеш) (8-слай )

-Кім айтады әтеш қалай шақырады?

Буынға бөлу.Ә-теш,1-ші,2-ші буындарды ата.


Сергіту сәті.

Қуанамын мен де,

Қуанасың сен де

Қуанайық достарым

Арайлап атқан күнге


Киік тапсырмасы: Оқулықпен жұмыс.(9-слайд)

Балалар оқулықтың 56-бетін ашайық.

Бұл әріп қай әріп?

Дұрыс айтасыңдар Ә әрпі.

Қандай дыбыс деп ойлайсыңдар?

Әрине Ә көмей арқылы айтылатын, дауысты,жіңішке дыбыс.Сөзддің басында, аяғында, соңында кездеседі.

1.Шарлардағы буындарды оқыту.


Қасқыр тапсырмасы:(10-слайд)

2. «Әнші» мәтінін оқыту.

а) кезекпен оқыту

ә) тізбекпен оқыту

Дәптермен жұмыс.Ә әрпінің элементтерін жазып көрсету.

Арқар тапсырмасы(11-слайд)

Дәптерімізді ашайық,

Қолға қалам алайық,

Салақтықтан қашайық,

Әдемі етіп жазайық.

Ауада жазып көрсету

.

«Буынды жалғастыр» ойыны.

Сөзде неше әріп бар екенін цифрмен көрсет.

Сергіту сәті.

Балалар мына суретте кімді көріп тұрсыңдар. Ендеше «Менің әжем» тақырыбына

әңгіме құрайық. (12-слайд )

Қоян тапсырмасы:(13-слайд)

-Мына екі қоян әріптерді бөлісе алмай тұр.

-Қане, балалар, біз екі қоянға әріптерді бөліп алуға көмектесейік.


Венн диаграммасы.

Дауысты дыбыс

Ұқсастығы:екеуі де дауысты дыбыс.

Айырмашылығы:Жуан,жіңішке айтылады.

«Сөз ойла,тез ойла» ойыны.

Ә дыбысына қатысты буындар ойлау,сөз сөйлем құрау.

Рахмет балалар аңдар сендердің білімдеріңе риза болып,түлкіні үйіне жіберді.

Оқушыларды мадақтау.

Сабаққа жақсы қатысқан оқушылырды мадақтап, жұлдызша беру.

Үйге тапсырма: 56-бетті оқып келу, «Менің әкем» тақырыбына әңгіме құрастыру.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал