7


  • Учителю
  • Урок письма з використанням казкового сюжету (1 клас)

Урок письма з використанням казкового сюжету (1 клас)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:        Працюючи з шестирічними першокласниками, я помітила, як іноді їм важко переключатися з одного виду роботи на інший, наприклад, після проведення навчальної гри, фізкультхвилинки діти не відразу заспокоювалися, витрачався час на перехід до наступної роботи. Для по
предварительный просмотр материала

Кравченко Надія Петрівна - вчитель початкових класів

Кланчацької загальноосвітньої школи І ступеня № 3

Каланчацької районної ради

Херсонської області

Односюжетні уроки в 1 класі.

Працюючи з шестирічними першокласниками, я помітила, як іноді їм важко переключатися з одного виду роботи на інший, наприклад, після проведення навчальної гри, фізкультхвилинки діти не відразу заспокоювалися, витрачався час на перехід до наступної роботи. Для покращення результативності уроку, я вирішила проводити односюжетні уроки. На такому уроці вчитель розповідає дітям якусь цікаву історію, казку або вирушає з ними в «мандрівку». В процесі розгортання сюжету історії діти виконують різні навчальні завдання уроку.

На односюжетних уроках діти з цікавістю і бажанням в ході однієї гри виконують всі заплановані вправи, щоб продовжити ігрову ситуацію. Шестирічні учні не завжди розуміють завдань уроку, але вони з задоволенням будуть писати, рахувати, читати, малювати, якщо цей момент буде частиною ігрового сюжету і від виконання даної роботи буде щось залежати в історії, яку розповідає вчитель. У дітей протягом всього уроку зберігається інтерес до навчання, тому що вони чекають продовження казки чи розповіді.

Готуючись до такого уроку, необхідно ознайомитися з методичними рекомендаціями до уроку, переглянути запропонований матеріал в зошиті з друкованою основою та матеріал підручника до даної теми уроку і спираючись на цей наочний і словесний матеріал придумати такий сюжет, в якому кожному з цих елементів знайшлося б місце. Це можуть бути розповіді про пригоди героїв казок, мультфільмів, історії про знайомі дітям речі, наприклад про ляльку, м'яку іграшку, м'яч, шкільне приладдя.


Урок письма з використанням казкового сюжету.

Тема. Написання великої букви «Ж» (же), складів, слів із нею.

Мета. Вчити учнів писати велику букву Ж (же), з'єднувати її з іншими буквами, вчити списувати з друкованого тексту, письму під диктовку, розвивати мову учнів. Виховувати в учнів позитивне відношення до процесу письма.

Обладнання. Посібник для аналізу букви «Ж»; лялька; кольорові олівці; пластилін.

Зміст уроку

І. Організаційний момент.

В класі затишно і тепло,

Дзвоник ніжний нас зібрав,

Щоб ми всі не зволікали

Урок письма швидко починали.

ІІ. Гімнастика для рук, масаж.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати нову букву. Працювати, як завжди, будемо в «Прописах», але у деяких учнів їх немає на партах, вони розміщені на «Дошці пошани» (вчитель називає прізвища учнів, діти підходять до дошки і отримують свої зошити). Ці учні дуже старалися на попередньому уроці, охайно і правильно виконували всі завдання. Молодці! В зошитах у них усміхається сонечко. Давайте сьогодні будемо працювати так, щоб всі наші зошити потрапили на «Дошку пошани»! Домовилися?

  • До нас на урок прийшла красива лялька.

  • Цю красуню звати Снігуронька. Дідусь і бабуся, в яких не було діток, зліпили взимку з мокрого снігу собі ляльку, а вона перетворилася на живу дівчинку і стала для них онучкою. Вона дуже любила холод і сніг. Давайте намалюємо красиві сніжинки в зошитах, щоб Снігуронька себе добре почувала.

ІV. Робота над темою уроку.

  1. Малювання сніжинок по лініях.

Зошит - це ваше обличчя.

Прошу всіх старатися,

Щоб в кінці вашої роботи

Сонечку в зошиті усміхатися.

  • Покажіть, як треба правильно покласти зошит. Яким кольором ви будете малювати сніжинки?

  1. Знайомство з новою великою буквою «Ж» (же), зі способом її написання.

  • Ось коли йшов такий густий лапатий сніг, Снігуронька вибігла з теплого будинку погратися в поле, підставила свої долоньки, щоб вони не розтанули, і почала ловити сніжинки. Ті сніжинки були не прості, а чарівні. Вони мали форму букв. Раптом їй на долоньки впала велика, важка сніжинка (вчитель демонструє велику букву «Ж»). «Як тебе звати?» - спитала Снігуронька.

  • Буква відповіла, що її звати «Ж» велика.

Снігуронька запитала: «А навіщо ти потрібна, велика Ж?»

  • Щоб писати імена. Її пишуть на початку речення.

«Яка важка буква! - сказала Снігуронька. - Не розумію, як тебе пишуть». Діти, давайте подивимося з яких елементів складається ця буква. Скільки їх? (Вчитель демонструє «гармошку» з написаною буквою Ж. Кожен елемент букви на окремій частині.)

  1. Ліплення букви «Ж» з пластиліну.

  • Снігуронька хотіла підкинути букву Ж, щоб вона полетіла, але в неї не виходило, буква прилипла до дівчинки. Потім такі ж сніжинки почали їй заліплювати очі. Снігуронька кинулася бігти до хати, але сніжинки закрили їй шлях. Вже й ніч настала, а сніжинки не відпускають Снігуроньку (діти з закритими очима проводять пальцями по зліпленій букві «Ж»). Ось буква «Ж» говорить дівчинці: «Ми відпустимо тебе, якщо діти навчаться красиво і правильно писати букву «Ж».

  • Діти! Допоможемо Снігуроньці?

  • Допоможемо!

  1. Показ і пояснення вчителя написання букви.

  • Велику букву «Ж» починаємо писати нижче міжрядкової лінії, ведемо до неї вгору, заокруглюючи праворуч, потім униз, теж заокруглюючи. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо ліворуч і ведемо вгору. Трохи нижче середини цього елемента ведемо пряму вгору до міжрядкової лінії, не відриваючи руки, пряму похилу до нижньої рядкової, звідти знову, не відриваючи руки, ведемо вправо пряму похилу лінію, яку доводимо до верхньої рядкової. Відступивши, пишемо третій елемент, схожий на букву «С», який торкається другого елемента.

  • Пишемо під лічбу і-раз-і, і-два-і, і-три-і.

  1. Робота в зошиті.

а) Написання букви «Ж» у повітрі, обведення по пунктирах зразка в зошиті ( 1-ий рядок).

б) Написання великої букви «Ж» , з маленькою «ж»; написання складів та буквоз'єднань. Жо, Же, Жи, Жл.

- А тепер давайте перевіримо чи гарно і правильно ви написали букви, чи відпустить буква-сніжинка нашу Снігуроньку. (Вчитель перевіряє, аналізує роботу учнів). Снігуронька вам говорить: «Велике спасибі, діти!». Ви постаралися і всі гарно попрацювали. Сніг притих і дівчинка побігла додому.

  1. Фізкультхвилинка.

Ой летить, летить сніжок,

Засипає весь гайок.

Годі, діти, вам писати,

Будем у «Сніжки» ми грати.

Бабу зліпим снігову.

Бо ми любимо зиму.

Носики почервоніли,

То ж пора вже нам до діла.

  • По дорозі Снігуронька зустріла своїх друзів, які допомагали бабусі і дідусю її шукати. Вони дуже всі зраділи, побачивши дівчинку.

  1. Списування речення з друкованого тексту.

Женя і Жанна зустріли подружку.

  • Давайте дізнаємось як було звати друзів Снігуроньки.

  • З якої букви будемо починати писати речення?

  • Як пишуться імена людей?

V. Повторення написання вивчених букв.

  • Щоб більше не потрапляти в такі прикрі історії Снігуронька вирішила навчитися писати всі літери алфавіту. Давайте й ми пригадаємо як пишуться великі літери М, В, С, Т.

а) написання вивчених букв у робочому зошиті;

б) Гра «Дай ім'я». (Дівчатка називають імена дівчаток, що починаються на букви М, В, С, Т, а хлопчики імена хлопчиків; записують декілька під диктовку вчителя).

- Діти, якщо вам сподобалась наша гостя, пропоную намалювати Снігуроньку в зошитах за допомогою шаблонів.

VІ. Пісумок уроку.

- Чим ми займалися сьогодні на уроці?

- Яку букву ви навчилися писати?

- На що схожа за своєю формою буква «Ж»?

- Снігуронька дякує вам за хорошу роботу, за те , що ви допомогли їй повернутися додому. Мені теж сподобалося як ви сьогодні працювали і зараз засяє сонечко у зошитах самих старанних учнів.


Математика 1 клас

Урок - гра «В гості до пані ведмедиці»

Тема. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Кругові приклади.

Мета: закріплювати навички табличного додавання й віднімання, уміння розв'язувати кругові приклади й задачі на знаходження остачі та на зменшення числа на кілька одиниць.

Обладнання: квітки з цифрами від 1 до 10; малюнок із зображенням зайчика.

ХІД УРОКУ



Робота з підручником (ілюстрація на с. 63).

Діти! Погляньте, яка пані Ведмедиця добра господиня! Скільки смачного наготувала! От би нам завітати до неї в гості! Хочете? Тоді рушаймо прямо зараз у чарівну подорож до казкового лісу, в гості до пані Ведмедиці. Як? Дуже просто!

Уявіть, що ми сіли в чарівний автобус і він рушив...

І ЗУПИНКА

А ось і перша зупинка - «Ромашкова». Автобус далі не поїде,

доки ми не пограємо з чарівними ромашками.

На звороті: 4 5 6 8 7

(Діти називають числа, а потім перевіряють правильність відповідей, перевертаючи ромашку, їдемо далі.

ІІ Зупинка

Наступна зупинка - «Гайова».

Посадив Ведмідь в гайочку Дві осички й шість дубочків. Ви йому допоможіть, Скільки разом, підкажіть!

(2 + 6 = 8)

ІІІ Зупинка

Ось і третя зупинка - «Лісова». Приїхали! Можна трохи розім'ятися. Виходимо з автобуса!

Фізкультхвилинка.

Не втомились ви сидіти?

Пропоную відпочити.

Кожен ранок на галяві

Спритно білки роблять вправи.

В боки разом нахилились -

Раз, два, три, чотири.

Люблять білочки стрибати-

Раз, два, три, чотири, п'ять.

Лапки в боки, вгору вушка -

Розминаються подружки.

Раз - присіли, другий - встали

Й на пеньочки посідали.

Творча робота. Гра «У лісовім магазині.»

А ось пані Білочка горішки продає. Треба й нам купити гостинчик для Ведмедиці. Пані Білочка щось запитує. Прочитаймо запитання в підручнику (№ 1, с. 63).

Скажіть пані Білочці, якими монетами можна дати 7 копійок здачі? (5 к. і 2 к.; 5 к. + 1 к. + 1 к. та інші варіанти.)


Діти, треба якось повідомити пані Ведмедицю, що ми йдемо до неї в гості, щоб чекала. Ось пані Голубка, лісова листоноша, нам допоможе, лист передасть. Треба купити конверт.

Робота над задачами.

Розв'яжемо задачу № 2 на с. 63 у підручнику про конверт без марки.

Відповідь: 10 - 4 = 6 (к.). Ой, діти, ви чуєте, ніби хтось плаче?

Це зайчисько в лісі плаче,

Полічить не вміє здачу.

Ви йому допоможіть,

Скільки здачі? - підкажіть!

Робота в парах.

Розв'язуємо задачу № 3 на с. 63 у підручнику. (10-5 = 5 (к.) Залишилось 5 к.)

Зайчик так зрадів, що аж підстрибує. Може й ми трохи відпочинемо? (Фізкультхвилинка.)


Куди ж нам далі йти? О! Зайчик підказує, що прямо стежинкою, якою ведуть нас приклади № 6 на с. 63. Розв'яжемо їх.

Ось і скінчилась стежка. А будиночка пані Ведмедиці щось невидно. Але ми можемо завітати в гості до дівчаток. Погляньте, які чудові серветки вони вишили! Виконуємо задачу у зошиті з друкованою основою (№ 1, с. 67).

Давайте запитаємо в дівчаток, куди далі йти. Вони нам подарували чарівний клубочок! Він до самої хатки пані Ведмедиці доведе!

Тільки треба його правильно розмотати. Розв'яжемо кругові приклади № 4 на с. 63 у підручнику.

Нарешті прийшли. Ось і наша господиня. А скільки банок варення, сиропу, джемів наварила! Полічіть, скільки усього? (9)

А ще й у шкафчику є! Скільки ж там? (На 6 менше.) Треба дізнатися, а як? (9-6 = 3)

Напевне, ці три банки вона нам подарує! Візьмемо їх із собою?

Тоді -назад до автобуса! Додому! А з варення нам в їдальні компоти варитимуть.

Рефлексія

Чи сподобалась вам наша подорож?

Що вам найбільше сподобалось?

Які труднощі ви відчули, виконуючи завдання?

То ж приємних і успішних вам подорожей Країною Знань.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал