- Учителю
- Урок-презентация по природоведению на тему 'Разнообразие животного мира' (3 класс)
Урок-презентация по природоведению на тему 'Разнообразие животного мира' (3 класс)
Урок-презентація
Тема. Різноманітність тваринного світу
Мета. Повторити й узагальнити вивчене про тваринний світ, продовжити розвивати вміння правильно розрізняти їх за групами;розширити знання учнів про тварин; розвивати спостережливість, творчі здібності; виховувати культуру мовлення, працелюбність, дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: альбом-довідник «Тваринний світ рідного краю» з мультимедійною презентацією, відеопроект книги рекордів тваринного світу "Самий най-най…», з мультимедійною презентацією, навчально-пізнавального журналу «Тваринний світ в мистецтві», ноутбук, мультимедійна установка, музичний супровід в записі, таблиці, малюнки тварин, картини-вишиванки тварин.
Хід уроку
І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальноі діяльності
1. Організація класу.
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі,
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Учень:
Ми вам раді, люди добрі
І вітаєм щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок у третій клас.
II. Підсумки фенологічних спостережень
Вчитель.-Діти, як завжди, на початку уроку природознавства, ми проводимо з вами фенологічні спостереження.
- А подивимось,що сьогодні нам прогнозують наші синоптики у програмі «Прогноз погоди»?
1. Повідомлення синоптиків (відеофрагмент)
Юний синоптик
Що день сьогодні нам готує?
Що за погода надворі?
Зима! Мороз! І мінус двадцять!
Десь поховались снігурі.
Все білим покривалом вкрите,
Холодний вітер завива.
Мороз лютує, сніг все сипить.
Зима ввійшла в свої права.
Та зима буде недовго,
Маємо ми добрий знак -
Вже весна не за горами,
Бо проснувся вже бабак.
Хміленко Юрій
Вчитель.
- Синоптиків ми послухали, але як часто буває, що вони помиляються. Тож будемо сподіватися на свої спостереження. Залишилось взяти в руки ручки і заповнити наші календарі спостережень.
- Що можна сказати про погоду сьогодні (відповіді дітей - стан неба, температура повітря, напрямок вітру, опади).
- А які прикмети зими ви знаєте?
2. Прогностики знайомлять дітей з прикметами
зими.
Вчитель.- А зараз послухаємо, які прикмети зими ви знаєте?
Діти.
1) Хмари ідуть проти вітру - на сніг.
2) Вночі іній - вдень снігу не буде.
3) Кіт шукає тепло - буде сильніший мороз.
4) Горобці ховаються в укриття - на мороз або заметіль.
-Молодці, діти!!!
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Вступне слово вчителя.
Вчитель.- До сьогоднішнього дня ми з вами ретельно готувалися, бо сьогодні наш урок - це презентація групових проектів на тему «Різноманітність тваринного світу». Ви представите результати своєї творчої роботи - це альбом-довідник «Тваринний світ рідного краю» з мультимедійною презентацією, відеопроект книги рекордів тваринного світу "Самий най-най…», з мультимедійною презентацією.
Над проектами працювали: (показую на групи)
-
науковці;
-
дослідники;
-
мистецтвознавці.
А помічниками наших груп були вчитель та батьки.
2. Ситуація успіху.
Вчитель.- Я бажаю вам гарного настрою та вдалих виступів, отримати від уроку задоволення. А головніше - поповнити і розширити свої знання про різноманітність тваринного світу.
В народі сова - вважається символом мудрості. За ваші досягнення на уроці ви будете отримувати цей символ (показ символу). А в кінці уроку ми поповнимо наше «Дерево знань» (звернути увагу на дерево).
Ми сумлінно працювали в бібліотеці з журналами і книгами, в інтернеті з картинками і музикою. А зараз час показати свою роботу.
ІV. Захист проектів.
До захисту свого проекту запрошую групу «Науковців», які створили альбом-довідник «Тваринний світ рідного краю». І одна із сторінок альбому «Червона книга України». А щоб було цікавіше, вони створили мультимедійну презентацію.
Виступ групи «Науковці»
(Виходять діти і презентують «Червону книгу України»).
Вчитель.-
-
Дякую, дуже цікаве дослідження провела ця група.
-
Діти, як ви вважаєте, чи заробили вони за свою роботу символ мудрості? (відповідь дітей)
-
Тримайте!
-Ви побачили, що в Червоній книзі зібрані різні види тварин, які потребують захисту.
-А які ж види тварин ви знаєте?
-А допоможе нам пригадати ця таблиця (показ таблиці)
-Які ж види тварин ми вивчали? (діти називають: Звірі, комахи, птиці, земноводні, плазуни, риби)
-А тепер визначимо до яких видів належать тварини із Червоної книги?
( )
- Молодці, діти!
Ці види тварин можна зустріти в нашій місцевості, тому запам'ятайте, що вони потребують вашого захисту.
V. Фізкультхвилинка.
-А зараз нам саме час відпочити.( Музична руханка з мультимедійною підтримкою «У зимовому лісі»)
-Які тварини танцювали разом з нами? ( відповіді дітей).
Учитель. Друга група з нетерпінням чекає свого виступу.
Виступ групи «Дослідники»
І учень -Наша група створила відеопроект книги рекордів тваринного світу "Самий най-най…».
ІІ учень - Найбільший, найменший, найшвидший….
(виступ учнів)
Учитель. Молодці, діти!! За вашу цікаву роботу ви отримуєте сову. Подякуємо «Дослідникам» за сумлінну працю.
-Діти, а тепер вам легко буде пограти зі мною в гру «Незакінчене речення»
-Почніть свою відповідь словами, записаними на дошці «Я знаю, що……..»
( відповіді дітей……………………………………)
- Я задоволена вашими успіхами!!!
Виступ групи «Мистецтвознавці»
- Ви готові до виступу третьої групи?......Тоді із задоволенням запрошую групу «Мистецтвознавців».
(Діти розповідають про тварин в анімалістиці. На слайді «Твори письменників, художників-анімалістів, усної народної творчості у супроводі музичного твору Каміля Сен-Санс "Карнавал тварин". проводжую інтерактивну вправу « Відгадай тварину»).
Учитель. А зараз давайте погортаємо сторінки навчально-пізнавального журналу «Тваринний світ в мистецтві», де послухаємо чудову музику Каміла Сен-Санса і пограємо в гру « Відгадай тварину». А підказкою вам будуть чудові картини художників-анімалістів.
(Після останнього слайду підсумок вчителя)
Учитель. І вам дякую «Мистецтвознавці»!! Ви також отримали мудру сову за чудову роботу.
-
Діти, ви помітили, що тваринний світ живе не тільки в природі, а й на полотнах художників, на сторінках книжок і журналів, в музиці композиторів. А також у родинах, які захоплюються творчістю. Зверніть увагу на ці роботи, які виконані технікою вишиванки.
-
Хто зображений на цих картинах? (відповідь)
-
І мені дуже приємно сказати, що ці роботи виконані дівчиною, яка вчиться в нашому класі…….Дариною Корж та її творчою матусею - Корж Оленою Олександрівною. ( Представляю Дарину)
VІ. Підсумок уроку.
-
Слово вчителя
-
Діти , зверніть увагу на наше «Дерево знань», на початку уроку воно було голе і сумне. І ось урок закінчується и як ви вважаєте, чи можемо ми збагатити деревце новими знаннями? (відповіді учнів)
-
Давайте пригадаємо, що нового і цікавого відбувалось на уроці?
(відповіді дітей і прикріплення символу мудрості на «Дерево знань»)
-
Ось «Дерево знань» збагатилось новими знаннями.
-
Оцінювання.
-
За роботу на уроці кожен з вас отримає символ мудрості у щоденник.
-
І як заключною крапкою нашої роботи пропоную переглянути
відео-лист учня нашого класу, який прийняв участь у міському конкурсі «Первоцвіт» в номінації «Буду я природі другом» із своїм віршем.
(показ відео з виступом).
Природа
Буду я природі другом.
І не буду я байдужим
До лісів, полів і трав,
До річок, озер, дубрав.
Буду я птахів любити,
Годівнички їм робити,
Щоб були вони веселі,
Не голодні, жартівливі.
Коли буду я в бабусі,
Буду пасти кури й гуси,
І коників, і корів,
Баранців, і віслюків.
Буду квіти я саджати,
Доглядати, поливати,
Щоб приємно нам гуляти
Було завжди біля хати.
З татом разом посадили
Декілька ми деревець.
Мама радісно сказала:
«Ти у мене - молодець!»
Бережи і ти природу,
Все живе, що є навкруг.
Знають діти і дорослі,
Що ПРИРОДА - це наш ДРУГ!
Хміленко Юрій
-
Наш урок-презентація закінчився. Дякую всім за роботу.