7


Урок Дециметр, 10 саны.

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

1 сынып

Математика Сабақ № Күні:

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы: 10 саны. Дециметр.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Оқушыларды 10 санымен, оның пайда болуымен, 10 цифрымен, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 сандар ретімен таныстыру. 10-ды 9-бен салыстыруға жаттықтыру.

Дамытушылық: Оқушылардың математика пәніне қызығушылығын арттыра отырып, есептеу, логикалық ойлау әрекеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-

қатынасқа тәрбиелеу. Білімділікке баулу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: «Сандар» кестесі. Тақырыпқа байланысты суреттер.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

Ү. Қорытындылау, бағалау.

ҮІ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі..

4, 5, 6, 7, 8 сандарының құрамын қайталау, пысықтау.

Ауызша жаттығулар:


Азайғыш

8

7

6

4

5

7

6

Азайтқыш

2

1

3

1

2

4

5

Айырма мәні

6

6

3

3

3

3

1


9-5 * 7-4 2+4 * 9-3 9-4 * 0+3

7-4 *9-5 9-3 * 2+4 0+3 * 9-4


Жаңа сабақ.

Сабақ мақсатымен таныстыру.

Мұғалімнің түсіндірмесі.

9 затты алып, оған тағы бір зат қосу арқылы 10 санының пайда болуымен таныстыру.

  1. санын кесте арқылы түсіндіру.

Оқулықпен жұмыс.

  1. саны және цифры.

Баспа, жазба түрлерімен таныстыру.

Тапсырмалар арқылы 10 саны мен цифрын меңгерту.


Суреттер мазмұнына сәйкес әңгіме құрастырылып,

9+1=10 10-1=9 10-9=1 теңдіктері түсіндіріледі.


10 см

Кесінді. Кесінді ұзындығы неге тең?

Кесіндінің ұзындығы -10см.


10см = 1 дм

1 дм = 10 см

2. Салыстыр.



9 * 10 10 * 9

3. Қалып қойған сандарды ата.

10

0

6

0

1

4. Теңдіктер құр, оларды оқы:


ڤ + ڤ =9 9 - ڤ = ڤ


Логикалық тапсырма.


Дәптермен жұмыс.

Әрбір оқушы өз бетімен орындап шығуы керек. Берілген қосындылар мен айырмалардың мәндерін дұрыс табу үшін доптардың суретін пайдалануға болады.


Рефлексия

Бүгінгі сабақта мен ... үйрендім.

Маған ... қызық болды.

Маған ... қиын болды.

Мен ... түсіндім


Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал