7


  • Учителю
  • Математика Сандардың нөмірленуі 4- сынып

Математика Сандардың нөмірленуі 4- сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала





Қысқа мерзімді жоспарматематика

Мектеп: «№3 Қазақстан бастауыш мектебі»

Күні: 01. 09. 2016.

Мұғалімнің аты-жөні: Оңдаған Жұлдызай

Сынып: 4 «в»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

</<font face="Times New Roman, serif">Сандардың нөмірленуі

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Үштаңбалы сандардың құрылу тәсілдерін қорытындылау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

А) 1000-ға дейінгі натурал сандар қатарындағы сандарды таба алады, атайды, салыстыра алады, сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктей алады

Оқушылардың басым бөлігі:

В) Шаманы өлшем бірліктеріне өрнектеу мен үштаңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу арасындағы байланысты анықтай алады

Кейбір оқушылар:

С) 1000-ға дейінгі сандардың нөмірленуіне байланысты жекелей кездесетін қиындықтарды анықтайды; олардың түзетілуін көрсетеді, қорытындылайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

1000-ға дейінгі сандарды оқи, жаза және салыстыра алады;

Оларды разрядтық қосылғыштарға жіктей алады. Сыныпта диалог жазылым үшін пайдалы тілдік:

Топта бірлесіп жұмыс істей отырып, пікір алмасуға өз ойын ашық айтуға дағдылану.

Талқылауға арналған тармақтар:

Сандарды разрядтарға жіктей білу

Жай сандар қатары мен натурал сандар қатарының қандай айырмашылығы бар?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Сан- цифры- figures, бірлік- единица- ,

ондық- десятка- , жүздік- сотня -

Алдыңғы тақырып



Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескерпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

7 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шеңбердегі тілек.

Санау арқылы топқа бірігеді

Ширату жаттығуы

1, 2, 3 цифрларының көмегімен үш таңбалы сандар жазу ұсынылады. (123, 132, 213, 231, 312, 321)

  • Неше сан жаздыңдар? Ең кіші санды; ең үлкен санды; 1 ондығы бар санды; 1 бірлігі бар санды; 3 ондығы бар санды ата. 312 мен 321 сандарының арасындағы сандарды жаз.









Кеспе цифрлар

Ортасы

28 минут

  1. Оқулықпен жұмыс. № 1 ауызша есептеу. Жасырын сандарды ата.Сандар туралы білімдерін қайталауға арналған жұмыс.

    № 2. Салыстыр. Жұптық жұмыс. Есептемей - ақ салыстыру.

    699 - 90 < 699 - 9 808 - 8 > 808 - 80

    400 + 80 > 400 + 8 550 + 50 > 550 + 5

    998 - 900 < 998 - 90 665 - 60 - 5 = 665 - 5

    № 3. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.

    1- топ.

    900 см = 9 м 895 см = 8м 9дм 5см 10м = 100д.

    2- топ.

    400см = 4 м 502 см = 5м 0дм 2см 10м = 1000 см

    3-топ.

    300см = 3 м 660см = 6м 6дм 0см 2м 5дм 7см =257см

    №5 Есептерді шығар

    1-топ. 124:2=62 62х6=372 Жауабы: Барлығы 372 парақ

    2-топ. 124+ 124х2= 372 Жауабы: Барлығы 372 парақ

    3-топ. 124:2=62 Жауабы: 62 көк парақ

    4-топ. 500-(124+106)=270 Жауабы: 270 сары парақ





Оқулық

Жұмыс дәптері













А4 парақтары, маркерлер.





Кубик

Аяқталуы

10 минут

№8 Логикалық тапсырма

Үстелде әр түстен неше кесе болуы мүмкін?

Жауабы: 4 нұсқа



Саралау - Сіз қосымша көмек

көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз.

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ - мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс









Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?







Қорытынды бағамдау

Қайдай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?

1.

2.

Қайдай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал