7


Урок математики в 1 класі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Вчитель Козачкова Ю.В.

Урок математики в 1 класі


Урок математики в 1 класі.

Тема: Закріплення знань про склад числа 10. Складання рівностей за малюнками. Побудова відрізків заданої довжини. Монета номіналом «10 к.»

Мета: закріпити знання складу числа 10; вправляти в складанні й обчисленні виразів за малюнками, написанні цифр, розпізнаванні геометричних фігур; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу, співпереживати.

Обладнання: індивідуальні листочки для учнів, мультимедійний проектор, картки з цифрами, плакат «Склад числа», їжачок, гриби, смайлики, мікрофон.

Тип уроку: закріплення ЗУН.

План уроку:

  1. Організаційний момент (2 хв.)

  2. Повідомлення теми і мети уроку(1 хв.)

  3. Мотивація навчальної діяльності.(2хв.)

  4. Актуалізація опорних знань(10 хв.)

  5. Фізкультхвилинка (2 хв.)

  6. Розвиток і закріплення математичних знань(15 хв.)

  • Робота за підручником

  • Робота на листочках

  • Самостійна робота

7. Релаксаційна хвилинка(1 хв.)

8. Підсумок уроку.(2 хв.)

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався -

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп'ятка.

Сядьте, діти, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

Зараз в нас з вами

урок математикою зветься.

Будем плідно працювати,

щоб почути у кінці,

що у нашім 1 класі

діти - просто молодці.

- Кожний ваш урок - це подорож країною знань, будьте ж допитливими, цікавими, але тільки не байдужими.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо працювати над складом числа 10, будемо складати рівності за малюнками та будувати відрізки.

ІІІ. Мотивація

Холодно зараз в лісах і лугах.

Холодно зайчикам, лискам, птахам.

Затишно й тепло у класі у нас.

Ось поспішаю я вранці до школи.

Чую, поблизу хтось плаче в кущах.

Я придивилась - а там, бідолашний

Сіренький, маленький сидить їжачок.

І так гірко плаче….

  • Чого це ти плачеш - його я питаю.

І ось що мені він тоді розповів.

  • Я готуюсь до зими, збираю яблучка, грибочки. І раптом зустрів капосного вовчиська. Забрав він всі мої запаси. Як я буду зимувати?.

  • Не хвилюйся, Їжачок, ми з дітьми не залишимо тебе в біді,ми допоможемо тобі повернути грибочки.

Ось така несподівана зустріч у мене відбулася вранці. Прийшов їжачок до нашого класу. Допоможемо йому?

Нам треба буде виконати завдання Вовчика. І за кожне вірно виконане завдання він буде повертати Їжачкові грибочки.


ІV. Актуалізація опорних знань.

Отже, дітки,1 завдання -

даремно не пустуємо,

усно всі швидко і правильно рахуємо

1.Мозковий штурм.

  • Чітко називаючи числа, полічи від 1 до 10;

  • Від 10 до 1;

  • Назвіть числа в порядку зростання (на геометричних фігурах)

  • Якій фігурі належить цифра 7, 5, 10?

  • Назвіть «сусідів» числа 6, 2, 8;

2. Усна лічба.

Гра «Мовчанка»(з віялом) На слайдах.

  • Покажіть скільки рожевих квіток? Скільки блакитних? Скільки разом?

  • 2 і 3 склад якого числа?

  • 6 і 3 склад якого числа?

Ой, які ви молодці! Виконали завдання Вовка і повернули Їжачкові 1 гриб.

3. Віршовані задачі.

Приготуйте магнітні дощечки. Сидимо рівненько, рахуємо швиденько.

  • На травиці біля хати метушились кошенята.

Чотири білі, наче сніг, одне руденьке. Скільки їх?


  • Посадив ведмідь в гайочку три березки й два дубочки.

Ви йому допоможіть: скільки всіх дерев, скажіть?


А зараз ми з вами повправляємось у порядковій лічбі. Слухайте вірш і допомагайте мені закінчувати рядки.

Перша в клас прийшла Іринка,

Другою була Маринка.

Третім увійшов Сергій,

А четвертим був Андрій.

Далі ви кажіть, малята!

Петрик був, звичайно…

Ще за мить прийшов і Костик,

Але він уже був…

А за ним прибігла Тома,

Та вона була вже …

Потім Ярослав Авоськін

Увійшов. Він був аж…

Далі - Олексій кирпатий.

Він прибув у клас …

А коли прибігла Ната,

Їй сказали: «Ти …»

Ой, які ж ви молодці! І це завдання швидко виконали. Ось іще гриб від Вовчика

Перш ніж виконати наступне завдання, давайте попрацюємо в парах.

4. Робота в парах.

Розкажіть один одному склад числа 10. Повторили? Зараз перевіримо…

2 завдання.

«Засели мешканців у будинок»(повторення складу числа 10)

Молодці, і з цим завданням ви впорались. Іще 1 гриб повернув Вовчик.


V. Фізкультхвилинка.

Бачу заніміла ваша спинка

І затерпли ручки.

Чекає нас фізкультхвилинка,

Мої славні малючки.

VІ. Розвиток і закріплення математичних знань.

Крокуємо далі і наступне завдання -

  1. Конкурс «Цифри-красуні»

Каліграфічна хвилинка на листочках.

А яку ми будемо писати цифру ви дізнаєтесь, коли розв'яжете задачу.

Біг зайчисько Куций Хвіст,

Мамі з поля моркву ніс:

Дев'ять у кишені

І одна ще в жмені.

Скільки всього морквин ніс

З поля зайчик Куций Хвіст? (10)

- Отже ми будемо писати рядочок цифри 10.

Каліграфічно щоб писати, треба рівну спинку мати.

Листочок клади навскоси і гарнесенько пиши!

(діти працюють на листочках)


- Ось ми з вами ще один грибочок для Їжачка відпрацювали.


2. Робота за підручником.

- Розгорніть підручники на стор.40. подивіться на завдання під номером 1. Саме це буде наступним завданням від Вовчика. Чи зможемо ми його виконати і повернути Їжачку ще один гриб?

(записали рівність на листочках)

- Діти подивіться на малюнок у верхньому правому куточку сторінки. Що зображено? (завдання 2)

- Наступне завдання 3 на цій же сторінці.

(записали рівність на листочках)


  • Дуже добре! Ще один грибочок віддав нам Вовчик. Як радіє Їжачок!

3. Складання нерівностей на листочках.

4. Креслення відрізка.

5. Самостійна робота.

На листочках ви маєте приклади, які вам слід виконати самостійно. За 4 хвилини.

Ще один гриб.

VII. Хвилинка релаксації.

VIII. Рефлексія.

Всі діти дружні були,

Вовка злого перемогли.

Бідному Їжачку допомогли

Всі грибочки повернути змогли.

- Чи сподобалось вам, діти, робити добро?

Діти, їжачок дуже вдячний вам за допомогу! У нього для вас є подарунок. В знак подяки за ваше добро і вашу турботу він пригощає вас печивом з посмішкою і бажає, щоб така щира посмішка частіше була присутня на вашому дитячому обличчі.

«Мікрофон»

  • Що було цікавим на уроці?

  • Яке завдання найбільше сподобалось?

  • Яке завдання було важким?

Діти, у вас на партах лежать червоні і сині смайлики. Червоні з посмішкою, а сині - зажурені. Підніміть, будь-ласка, смайлик, який характеризує ваш настрій в кінці уроку. А тепер подивіться на мене і покажіть виразом обличчя свій настрій.

Дякую вам за урок. Ви були молодчинками! З вами було приємно працювати!

Я бажаю вам успіхів і хорошого настрою!

Дома розкажіть батькам, над чим вам цікаво було працювати.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал