7


  • Учителю
  • Тақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу 3 сынып

Тақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу 3 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

15.04.16ж.Сабақтың тақырыбы :Жазбаша көбейту және бөлу. 104 * 6, 624: 6

Сабақтың мақсаттары. а) Үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу амалының әдіс- тәсілдерін таныстыру.ә) Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа және жарастыру арқылы тез, тәрбиелеу.б) Алған біліммдерін жаттығу кезінде қолдана білу дағдысын және өз бетінше ойлау қабілетін дамыту.

Көрнекілігі: Оқулық, машиналар.. Сабақтың түрі. Жарыс сабағы.Сабақтың әдісі. Сұрақ-жауап. Сабақ барысы:I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық .Біз бүгін бұрыңғы жарыс сабақтарындағыдай үш топқа бөлінеміз."Алғырлар" тобы." Тапқырлар" тобы."Зеректілер "тобы Қазақ халқы ежелден бәйгені жарыс арқылы жеңіп алған. Бұрын жаяу жарыс, өгіз жарыс, тай, құнан жарыспен жеңіп алса, біз бүгін ХХІ ғасырда яғни ғылым мен техниканың дамыған заманында машиналармен жарысқа түскелі отырмыз.Тақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу 3 сынып

Алғырлар тобы "Мерседес" машинасына отырады,

ал "Тапқырлар" тобы "Джип" машинасына отырады

"Зеректілер" тобы "Иномарка"машинасына отырадыТақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу 3 сыныпТақырыбы: Жазбаша көбейту және бөлу 3 сынып









Үш машинаның жүк салғышы мына екі конверт. Берілген тапсырманы қай топ бұрын және дұрыс орындайды, сол топтың конвертіне 5 ұпай салынды. Математикалық диктант жазу, үш тапсырма: 1 топ: (27+3) * 30+40*20-938=12 2топ -.420:2+100:5+245-453=12. 3 топ:(400-250):5+64:2

III.Жаңа сабақ: 104*6, 624:6 жағдайларындағы есептеулер. 104*6. 104 санның бірліктерін, ондықтарын, жүздіктерін атау, олардың әрқайсысын 6-ға жеке-жеке көбейту, толымсыз көбейтінділерді мәндерін табу.4 бірл.* 6=24бірл. 24 бірл. =2 онд. 4 бірл. 0 онд. * = 0 онд. 1 жүзд. * 6 =6 жүзд.Сонда 6 жүзд.2 ондық 4 бірлік шықты, яғни 104* 6=624. 624: 6. 624 санның жүздіктерін, ондықтарын, бірліктерін атау, анықтау. Неше толымсыз бөлінгіш шығарып алуға болады? Олардың әрқайсысын 6-ға бөліп, сәйкес бөлімдердің мәндерін табу.6 жүзд.: 6=1 жүздік. Бөліндігінің мәні деп таңбалы сан (100).2 онд.: 6=0 онд.(қалд.2онд.)2 онд. 4 бірлік.: 6=4 бір. Сонда 1 жүзд. 0 онд.4 бірлік. Шықты, яғыни 624:6=104. жауабы: 104. №1 б).Тақтаға орман арасында, аңдар аю,қасқыр,түлкі т.с.Орманнан аң аулаймыз. Аң аулау аңшылық туралы қысқаша айтып беремін.Үш топтан үш оқушы шығып қалаған аңын алып,артындағы есепті шығаралы.Есепті бұрын бітірген топты мадақтап, машинасындағы конвертке 5 ұпай салынады.Есеп 2. Тақтаға шығару. №3. Кім жылдам?"ойыны бойынша жарысқа түсеміз.Топпен жұмыс.

IY.Сергіту. Ойын: Кім шапшаң? №5.Өрнек құр және мәнін есептеп шығар.а)810:9=90 ә)749:7 = 107 б)320*3 =960

№6.Мына сандардың қайсысының жүздіктері 3-ке бөлінеді.Қайсысының ондықтарынан3-ке бөлгенде қалдық қалады? 327,365,856,372,723,732,565,536,635,653.

Бөлінетін: 327,365,356,372,635,653. Қалдық: 327, 356,372,723,653.

Y.Бекіту. Логикалық есептер. YI.Үйге:№4







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал