- Учителю
- Урок читання 4 клас
Урок читання 4 клас
</<font size="4">Тема. Як не любить той край… І. Франко «Дрімають села…» (напам΄ять)
Мета. Удосконалювати навички правильного, свідомого, виразного читання; Формувати уміння, аналізувати віршовані твори. Вчити учнів сприймати змальовані образи природи рідної землі у прозових і віршованих текстах. Познайомити з дитячими роками І. Франка. Розвивати уяву, фантазію, зв΄язне мовлення. Виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю.
Обладнання. ІКТ-осінні пейзажі, виставка малюнків, блокноти поезії, додатковий матеріал з біографії І. Я. Франка.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
I Організація навчальної діяльності.
-
Девіз уроку:
«Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Гарно читати і відповідати!»
II Актуалізація опорних знань.
-
Робота з закодованим словом.
-Закреслити однакові літери і прочитати слово
КОМАСАРІМКНРЬ (осінь)
-
Робота по створенню «павутинки» до слова «осінь».
-
Читання ученицею вірша В. Сосюри «Як не любить той край…»
III Перевірка домашнього завдання.
-
Індивідуальна перевірка
Вибіркове читання твору Д. Чередниченка «Рідні краєвиди»
(Використання ІКТ: слайди)
А) Опис ясена
Б) Метелики з ясена
В) Опис лісу
Г) Ілюстрація в підручнику
Д) Опис поля
Е) Опис граків
Є) Бабине літо
IV Підсумок перевірки
V Вивчення нового матеріалу.
-
Вступна бесіда.
Великим багатством нашої землі є її природа. Книга Природи напрочуд велика і різнобарвна. Не злічити її сторінок.
Художники передають красу природи, малюючи картини фарбами. Композитори цю красу не лише бачать, а й чують, створюючи музику. А поети описують цю красу у віршах.
-
Повідомлення теми уроку.
(На екрані тема і портрет І. Франка)
-
Читання тексту про І. Я. Франка на аркушах
-
Аналіз змісту прочитаного
-Що дізналися про дитячі роки письменника?
-Якою була матуся І. Франка?
-Як Івась навчався в школі?
VI Фізкультхвилинка
(Виконують фізкультхвилинку «Мряка, дощ, злива…»)
VII Опрацювання вірша «Дрімають села…» І. Франка
-
Читання вчителем напам΄ять вірша
-Який день описав поет у своєму вірші?
2. Словникова робота
Звиваєсь-в΄ється загін-поле, пасовище
3. Самостійне читання вірша
4. Читання вголос вірша
5. Аналіз змісту прочитаного
-З чого видно, що у вірші йдеться про осінь?
-Який вираз вжито в переносному значенні?
-Що поет пише про садки?
-Знайдіть рядки зі словом «ще».
-Яку думку воно підкреслює?
6. Виразне читання вірша вголос.
-Як слід читати вірш?
VIII Робота з виставкою малюнків про осінь.
1. Бесіда-розповідь.
Ллється, ніжно бринить музика. Беззвучно відчиняються двері замку краси. Ми у картинній галереї. У нас вернісаж.
2. Розгляд малюнків
IX Робота з блокнотами поезії.
1. Читання віршів про осінь із блокнотів.
Метод «мікрофон»
Х Домашнє завдання
С. 51, вірш І. Франка «Дрімають села…», напам΄ять.
ХІ Підсумок уроку
-Якими прикметниками можна охарактеризувати наш урок?