- Учителю
- Конспект уроку основ здоров я на тему 'Дівчатка та хлопчики' (1 клас)
Конспект уроку основ здоров я на тему 'Дівчатка та хлопчики' (1 клас)
Основи здоров'я 1 клас
Урок - тренінг
Тема уроку. Дівчатка і хлопчики
Мета уроку: розширити знання дітей про хлопчиків та дівчаток, як представників протилежної статі; з'ясувати спільне і відмінне (одяг, звички, уподобання, риси характеру,ігри);продовжити формування навичок спілкування, співжиття в одному учнівському колективі; розвивати навички порівняльного аналізу, співставлення; сприяти зміцненню взаєморозуміння у класному колективі між хлопчиками і дівчатками.
Обладнання. Фотографії, , правила роботи в групі.
Хід уроку - тренінгу.
I Вступ
Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок -
Нас закликає до навчання.
Ми поспішаєм на урок,
І знов йдемо у світ пізнання.
-
Тож запрошую вас, дорогі друзі, в подорож, до нових знань, до нових вражень.
1.Інерактивна вправа"Дружнє коло"
- А тепер пропоную кожному з вас привітатися з однокласником, називаючи його по імені та запрошуючи до кола. Намагайтеся використовувати різні форми вітання. (Вчитель демонструє зразок)-Здрастуй, Олеже! Ставай до мене в коло. (Діти по черзі обирають однокласника і запрошують до кола. Останній учень замикає коло.)
- Погляньте, яке гарне дружнє коло ми утворили.
(стоячи в колі)
-
вітаю свої вушка (торкаються своїх вушок)
-
вітаю вушка сусідів
-
вітаю свої щічки
-
вітаю щічки сусідів
-
вітаю голівку
-
вітаю голівку сусідів
2. "Мозковий штурм"
- Як почуваєте себе у цьому колі? (Радісно, затишно, добре, весело, спокійно)
- Чи можна порівняти наше коло з колом вашої сімї ?(так. ні)
- Що спільного? (Радісно, весело, цікаво)
- Що відмінного? (У сім'ї нас мало, а у класі - багато, сім'я складається з дорослих і дітей, а у класі - тільки діти,)
- Чи можна наш клас також назвати сім'єю? Чому? ( Ми разом навчаємось, відпочиваємо, граємось)
- А хто ж є членами нашої учнівської сім'ї? (Ми, діти, учні і учениці, хлопчики і дівчатка…)
ІІ. Оголошення теми та завдань уроку
-
Отож, сьогодні пропоную поговорити про хлопчиків і дівчаток,
З'ясувати що у нас відмінного, що спільного? І чи умієте ви дружити.
ІII. Основний етап
(На дошці прикріплені два малюнки хлопчика та дівчинки діти на наліпках пишуть імена , підходять до дошки кажуть своє ім'я та що вони очікують від уроку)
- Подивіться будь ласка на дошку, скільки у нашому класі дівчаток? А хлопчиків?
- з ким ви більше граєтесь? Чому?
- Усі ми з вами хто? (учні, друзі)
-
1.Створення "асоціативного куща"
- Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово друг?
(учні називають свої асоціації, вчитель записує на дошці)
ДРУГ
2.З'ясування спільних ознак хлопчиків і дівчаток. Виконання команд.
- Давайте зараз посміхнемося один одному і виконуватимемо вправи за моєю інструкцією. Зверніть увагу, хто з вас відповідатиме на мої команди.
- Поплескайте у долоні всі, хто має дві руки.
- Потупайте ніжками всі, хто має дві ноги.
- Підніміть руки, хто має світлий колір шкіри.
- Погладьте себе по голівці всі, хто має русяве волосся.
- А тепер зробіть те ж саме ті діти, у кого темне волосся.
- Закрийте долоньками свої голубі оченята.
- А тепер зробіть те ж саме ті діти, у кого зелені очі.
- Оближіть губи ті, хто любить морозиво.
- Вимовте звук а всі. хто розмовляє українською мовою
- Підведіться зі своїх місць ті, хто любить танцювати.
3. Фізкультхвилинка
4. Узагальнююча бесіда
- Хто щоразу виконував мої команди? Хлопчики чи дівчатка?(І хлопчики, і дівчатка).
- То що ж між вами спільного?(Відповіді дітей)
- Вірно, у вас схожа будова тіла, колір шкіри,очей, волосся; спільна мова, якою ви спілкуєтесь; схожі смаки, захоплення.
5. Робота в групах
Повторення правил роботи в групах.
-
Говорити по черзі, а не всі водночас.
-
Не перебивати того, хто говорити.
■
-
Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.
-
Дотримуватися правила « піднятої» руки.
-
Поважати всі висловлені думки.
-
Заохочувати всіх однокласників до роботи.
Завдання для груп
1 група «Зима » Підібрати одяг для дівчинки і хлопчика. Яки одяг носять тільки дівчатка, а який тільки хлопчики?
2 група «Весна» Які спільні ігри для хлопчиків і дівчаток?
3 група «Літо» Які ігри грають тільки дівчатка?
4 група «Осінь»Які ігри грають тільки хлопчики?
Висновок . У дівчаток і хлопчиків більше спільного ніж відмінного. Дівчатка і хлопчики мають однакові права.
6. Вправа «Впізнай»
Дітям пропонується фото немовлят. Ця дитина хлопчик чи дівчинка?
7. Робота в парах «Діалог знайомства»
- Розіграйте діалог знайомства.
III. Заключна частина.
-
Чому треба жити усім в злагоді та мирі?
-
Чи було б цікаве наше життя якби в класі вчились тільки дівчатка або тільки хлопчики?
-
В які ігри ви граєтесь з друзями?
-
У вас є друзі хлопчики й дівчатка? Які вони?
2. Зворотній зв'язок
Продовж фразу «Щоб мати багато друзів, треба…..»
3. Ритуал прощання
Діти стають знову у коло, і говорять комплімент один одному по черзі
4. Підсумок
Діти сідають на свої місця.
-
І дорослі і діти, хлопчики та дівчатка усі люблять подарунки, особливо коли вони несподівані , сьогодні за гарну роботу на уроці ви також отримуєте подарунок, загляньте до себе під стільчик і дістаньте його!
-
Дякую за урок