7


  • Учителю
  • Конспект уроку з літературного читання у 2 класі

Конспект уроку з літературного читання у 2 класі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок з літературного читання у 2 класі

Вчитель Козачкова Ю.В.



Урок 15. Підсумковий урок за темою «Народні дитячі пісні та малі жанри»

Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості;

перевірити знання, уміння, навички учнів;

розвивати зв'язне мовлення;

виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: підсумковий

Обладнання: мультимедійна презентація, скринька, картки зі словами, титульна сторінка книги.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Станьте, діти, всі рівненько.

Посміхніться всі гарненько.

Настрій на урок візьмемо

Й працювати розпочнемо.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп'ятка.

Слайд 2.

Девіз уроку:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно й плідно працювати.

ІІ. Мовленнєва розминка.

Слайд 3.

Робота над скоромовкою.

Улас у нас, Панас у вас. (Дощик. Дощ. Злива. Сонце.)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання.

ІV. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу.

Слайд 4.

1. Давайте згадаємо, які жанри усної народної творчості ви знаєте.

Усна народна творчість: пісні, казки, малі жанри (прислів'я, приказки, скоромовки, загадки, лічилки.)

Слайд 5.

2. Гра «Відгадай твір та його жанр.»

Відгадайте якому твору належать слова та зазначте жанр.

  • А вовчок-сірячок з лісу виглядає, ухопив цапеня та й далі тікає.(«Два півники» Народна дитяча пісенька)

  • Зайчику, зайчику, де ти бував?(«Зайчику, зайчику» Пісня-забавлянка)

  • Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику!(Пісня-закличка)

  • Десь тут була подоляночка…(Пісня-гра)

  • Сімсот соколят на одній подушці сплять.(Загадка)

  • Поспішиш - людей насмішиш.(Прислів'я)

3. Слайд 6.

Фізкультхвилинка.

Рухи під пісню «Десь тут була подоляночка»

4. Слово вчителя.

- Як називається людина, яка створює книжки?

- Діти, сьогодні на уроці ми з вами будемо авторами і створимо книгу, яка буде називатися «З чистого джерела народної творчості»

Слайд 7.

- Як ви думаєте що буде в цій книзі?

- Кожен розділ цієї книги буде вміщати ваші роботи.

- Перший розділ буде називатися «Скринька пісень-небилиць»

- А що ж таке скринька?(Демонстрація скриньки)

- Як ви думаєте, що буде містити в собі скринька пісень-небилиць.

Слайд 8.

Виходе група дітей, які готували сторінки нашої книги для цього розділу.(6 учнів)

Слайд 9.

- Наступний розділ - «Скринька пісень-закличок»

Виходять 6 учнів, демонструють свої роботи.

Слайд 10.

- Наступний розділ - «Скринька загадок»

Виходять 6 учнів, демонструють свої роботи.

Слайд 11.

- Наступний розділ - «Скринька прислів'їв та приказок»

Виходе 5 учнів, демонструють свої роботи.

V. Підсумок уроку.

Ось і підійшов до кінця наш урок.

Метод «Мікрофон»

  • Що вам сподобалось на уроці?

  • Про що ви дізналися?

  • Який висновок для себе зробили?

VI. Домашнє завдання.

Прочитати казку, підготувати її переказ.





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал