7


  • Учителю
  • Сауат ашу Ее дыбысы және әрпі 1 сынып

Сауат ашу Ее дыбысы және әрпі 1 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақ жоспары

Күні: 9.12.2016

Мұғалімнің аты-жөні: Маматаева А

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақтың

Тақырыбы:

Менің отбасым. Ее дыбысы мен әрпі

Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай сөйлемдер/ мәтін құрастыру және жазу.

1.2.5.1 Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен).

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.3.11. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: Жаңа білімді меңгереді.

Оқушылардың көпшілігі істей алады Сөз сызбасын оқи алады. Сөйлем соңына нүкте қойып жазады.

:

Кейбір оқушылар істей алады: Тұтас сөздерді оқиды. Сөйлем сызбасын оқиды. Сөйлемнің жазылу ережесін біледі.



Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: Ер қанаты- ер

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Неліктен Е дыбысы дауысты дыбыс ененін айта аласың ба? Е е дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі екен?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Неліктен « Ер қанаты-ер» деп айтылып тұр?

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:



Алдыңғы оқу

Е е дыбысы мен әрпі

Жоспар

Басы

3мин















4 мин











10 мин



















2 мин





6 мин

Ұйымдастыру

1.Топтасу. Гүлдер суреттері арқылы топтасу.

1-топ «қызғалдақ», 2-топ « сарғалдақ», 3-топ «раушан», 4-топ «лала»

2. Ертеңгілік шеңбері

Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!Қандай жақсы дос болу!

- Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша,

қандай қуаныш!



(МК; Ж; Қ) Мақалды түсініп оқып, мағынасын талдай алу білігін бағалау.

«Ер қанаты - ер» мақалымен жұмысты «Ойлан, тап» ойыны арқылы ұйымдастыру

Ойының шарты бойынша бір оқушы мақалды оқиды, екіншісі оның мағынасын қалай түсінетінін айтады. Қай жұп дұрыс оқып, мағынасын дұрыс түсіндірсе, сол жұп жеңімпаз атанады.

Сергіту сәті: аудиоролик арқылы жасату

(МК; Т; Қ) Сюжетті суреттердегі негізгі идеяны түсініп, сызбаларға сүйеніп сөйлем құрау білігін бағалау

Суреттер мен сызбалардың көмегімен «Есен не істеді?» сұрағына оқушылардың жауап беруіне мүмкіндік жасау. Есеннің сабақтан бос кезде не істегенін бейнелейтін суреттердің көмегімен әңгіме құрату. «Есен мұражайға барды. Атасымен шахмат ойнады»

(МК;Ж;Қ) Тыңдау арқылы және сюжетті суреттің көмегімен диалог құра алу білігін бағалау

Диалогті қалпына келтіру жұмыстарын ұйымдастыру.

Оқушылар жұбымен диалогті қалпына келтіреді. Диалог жауаптарын берілген. Олар осы жауаптардың сұрақтарын құрастырады. Мысалы:

-- Атың кім?

-- Ерлан.

-- Жасың нешеде?

-- Алтыда.

-- Сен қандай баласың?

-- Ақылды.

Суреттер





























Оқулық



















Оқулық

Ортасы

3 мин











5мин







Сергіту сәті: аудиоролик арқылы жасату.

( МК;Т;Қ ) Сурет мазмұны бойынша ертегі құрай алу білігін бағалау. Суреттердің көмегімен оқушылардың ертегі құрастыруына мүмкіндік туғызу.

Әрбір сюжетті сурет бойынша сұрақтар қою. Ертегіні «Ерте,ерте,ертеде» сөздерімен бастатып, құрастырып жазуына ықпал ету.

( МК;Ө;Қ ) Бас әріптер мен кіші әріптерді бір -бірімен дұрыс байланыстыру және оларды гигиеналық талаптарға сай жазу білігін бағалау

Оқушылардың әріптер мен сөздерді қатесіз әрі көркем жазуын қадағалаңыз. Оқушылардың әріптерді жазу дағдыларын қалыптастыруда бастырып жазу әдісі мен генетикалық әдісті тиімді қолдану.





Оқулық









Дәптермен жұмыс













Соңы





2мин

Оқушылардың сабақта не үйренгенін бір сөйлеммен айтқызу.







Қосымша ақпарат

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

Жеке оқушыға арналған тапсырмалар

Бағалау парақшалары арқылы

Әдебиеттік оқу

Табиғатты сүю, қорғау



Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



















Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

1

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінне білдім















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал