- Учителю
- Ана тілі сабағы бойынша сабақ жоспары 'Төрт түліктің кеңесі' 2сынып
Ана тілі сабағы бойынша сабақ жоспары 'Төрт түліктің кеңесі' 2сынып
Сыныбы: 2«А»
Пәні :Ана тілі
Мұғалімі: Зұлпыхарова Гүлнар Әбдірашқызы
Кенесары Қасымұлы атындағы № 33 жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.
Сабақтың тақырыбы: Төрт түліктің кеңесі
Сабақтың мақсаты: Төрт түліктің пайдасын білдіру.
Сабақтың міндеті: Ауызекі сөйлеу тілдерін дамыту.
Сабақтың түйінді идеялары: Төрт түлікті бағып - күтуге байланысты еңбек түрлерін біледі.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: ДО -сұрақ жауап. СТО-Постер дайындау, «Кезбе тілші», шағын топтар, АКТ бейне фильм.
Уақы ты
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Қолданылатын ресурстар
2мин
2мин
3мин
3мин
Кіріспе
Психологиялық дайындық: Балалар, бір - біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Топқа бөлу: Рөлдерге бөліну:Топ басшы, баяндамашы,хатшы
Білу : Үй тпасырмасын сұрау
«Кезбе тілші»
1.Түйенің төлін қалай атайды? Сүтін ше?
2.Түйе қандай шөпті жақсы көреді?
3.Түйенің пайдасы қандай?
4.Түйенің жүрісі туралы не деуге болады? Жүрісін салып берші.
Талдау: Түйе жүнінен істелетін бұйымдарды атап беріңдерші.
Түйе сүтінен әзірленетін тағамдарды атап беріңдерші.
Түйе терісінен істелетін бұйымдарды атап беріңдерші.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда.
Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Тақтадан кеспе қағаздар алып жазылған атау бойынша топтарға бөлінеді:
1-топ Сиыр
2-топ Қой
3-топ Түйе
4-топ Жылқы
Жеке жұмыс
Жеке жұмыс
Табыс критерий-лері арқылы бағалау.
белгілер арқылы бағалау
АКТ,төрт түлік суреті
5мин
Түсіну: Түйе туралы мақал-мәтел айтқызу
Нар жолында жүк қалмас
Бақырауық демесең,
Бағалы көлік түйе ғой
Белгімен бағалау
5мин
5мин
1О мин
Таныстыры-
лым
Жаңа сабақ
Мәтінді топтарға бөліп беру
Мәтіннен төмендегі сөздердің мағынасын ашатын тіркестерді теріп жаз.
Постер дайындау.Түліктердің пайдасын жазып шығу.
Сиыр тобы:
Қой тобы:
Түйе тобы:
Жылқы тобы:
Оқып шығады
Мәтінді мәнерлеп оқып , рөлге бөліп оқып шығу.
1-топ. Тұрмыс жағдайы төмен адам: қоры үзілген қуға бітем. 2-топ. Еңбекқор адам:Шаруа қуған басқа бітем.
3-топ.Батыл, өжет адам:Найза ұстаған ерге бітем.
4-топ. Шаруасы жақсы, бай адам:Ел ішіндегі зорға бітем.
Постерді қорғау.
Формативті бағалау
Топ аралық бағалау стикер беру
Қызыл-5
Жасыл-4
Сары-3
5 мин
Негізгі бөлім
Суреттермен жұмыс
Тақтамен жұмыс.Төрт түлік қандай жерді, қандай кісіні қалайды екен?Сәйкестендіру.
5мин
Қорытынды
Жоғарыдағы мәтінді сахналау
Үйге тапсырма:Төрт түлікті бағып -күтуге байланысты еңбек түрлерін атап келу.