- Учителю
- Әдебиеттік оқу: ' Интернат қоймасы. ' Сабақ жоспары
Әдебиеттік оқу: ' Интернат қоймасы. ' Сабақ жоспары
Күні:15.02.15ж
Сабақ: ана тілі
Тақырыбы: Ш. Мұртаза «Интернат қоймасы»
Мақсаты мен міндеттер: мәтінді оқу арқылы оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,
1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;
2.Дамытушылық: талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу; патриоттыққа тәрбиелеу.
Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Көрнекіліктер: суреттер
Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Үй тапсырмасын тексеру: мәнерлеп оқу
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Қазақстанда болып жатқан аштық оның себептері туралы Сталинге ашық хат жазған адам Тұрар Рысқұлов .
Кәне ,2 сыныпта оқыған «Қызыл жебе» романың еске түсірейік: бала Тұрар, Атамырза. Бүгін де сол романнан үзіндімен танысамыз.
Оқулық бойынша жұмыс 124-126 бет «Интернат қоймасы»
-
үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)
-
-тізбек бойынша оқу
-
тұтас оқу
-
мәтінде, не туралы айтылған?
-
Тұрар Серікті неге сұраққа алды?
-
Серік неліктен шындықты айтуға мәжбүр болды?
-
Сен олардың орнында болсаң не істер едің?
-
Әңгімеге тағы қандай ат қояр едің?
-
Балалардың іс әрекетіне баға бер.
Сергіту сәті
3.Жаңа білімді бекіту:
-Мәтінді рольге бөліп оқу
Шығармашылық жұмыс (топтық жұмыс) 3 топ
Тұрар
Атамырза
Серік
Әр топ өз кейіпкерін сипаттап жазады.
Әр тотың ойларын ортаға салу, бағалау.
-мәтінді іштей тұтас оқу
-Мәтіннен соңғы азат жолды қайталап оқы. Өз сөзімен түсіндір.
- мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру.
-Венн диаграммасымен салыстыру
Тұрар
Атамырза
4. Үйге тапсырма: 124-126 бет әңгімелеу.№11 сұраққа жауап келу ауызша.