7


  • Учителю
  • Урок по математику на тему 'Бір таңбалы санға көбейту мен бөлу' (4 сынып)

Урок по математику на тему 'Бір таңбалы санға көбейту мен бөлу' (4 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Ақылбекова Лиза Маутқанқызы.
Астана қаласы № 65 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі

Математика пәні. 4 сынып.

Сабақтың тақырыбы: Өткенді қайталау

Сабақтың мақсаты: Бір таңбалы санға көбейту мен бөлу тақырыбына алған білімді пысықтау.

Сабақтың міндеттері:

1. Бір таңбалы санға көбейту мен бөлу тақырыбын қайталай отырып оқушылардың тақырып бойынша алған білімін пысықтау;

2. Жылдамдық, уақыт, қашықтыққа байланысты есептер мен күрделі теңдеулерді шешу жолдарын қайталау;

3. Шығармашылық, логикалық тапсырмаларды орындату барысында оқушылардың ой-өрісін кеңейтіп, білімге деген сүйіспеншіліктерін арттыру;

4. Топ болып жұмыс істеуде өзгенің пікірімен санасуға, бір-бірін сыйлай білуге шақыру;

5. Оқушыларды өзінің және өзгенің білімін нақты бағалай отырып, еңбексүйгіштікке, әділдікке, қайырымдылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу;

Күтілетін нәтиже:

1. Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдері нақтыланып, пысықталынады, қорытындыланады;

2. Жылдамдық, уақыт, қашықтыққа байланысты есептер мен күрделі теңдеулер шешудің жолдары қарастырылып, қайталанылады;

3. Логикалық, шығармашылық тапсырмаларды орындау барысында оқушылардың ой-өрісі кеңейіп, білімге деген сүйіспеншіліктері артады;

4. Топтық жұмыста өзгенің пікірімен санасуға, топ мүшелері бір-бірін сыйлауға үйренеді;

5. Бағалаудың түрлі әдістерін қолдануда оқушылар өзінің және өзгенің еңбегін нақты бағалай отырып еңбексүйгіш, әділ, қайырымды, адамгершілігі мол тұлға болып қалыптасады;

Сабақтың көрнекілігі: кестелер, сандар, суреттер.

Сабақта қолданылатын модульдер: диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, көшбасшылық, талант және дарын, жас ерекшелік, АКТ, бағалау.

Сабақтың этаптары

Жұмыс түрлері

Қолданылған модульдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1

Ұйымдастыру

Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызу. Тренинг "Астанам-бас қалам!"

Бас қаланы сипаттау, сөз, сөз тіркесі, сөйлем айтуға болады.

Топқа бөлу. Мақалды құрастыру арқылы топқа бөлу.

Топ басшысын, бағалаушыны сайлату.

Топ ережесін қайталау.

Жас ерекшелік


Сыни тұрғыдан ойлау


Диалогтік оқыту.


Көшбасшы-

лық.


Талант және дарын

Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып, Астана қаласына сипаттама бергізеді.

Оқушылар

ға мақалдар

ды құрастыр

тады. Әр топқа топ ережесін қайталатады.

Бағалау парағын таратады.


Оқушылар шеңбер бойына тұрып бас қаланы сипаттай

ды.

Оқушылар мақалдар

ды құрастыра отырып топқа бөлінеді.

Әр топ топ басшысын, бағалаушы сайлайды.


2

Өткенді қайталау

1. Ауызша есепте:

708000, 90030

,

960:30

2.Өрнектерді баған түрінде жазып есепте, тексер:

4568901 7=

7982018 5=

6=

4=

2359860 8=

3. Теңдеуді шеш: 70902+х

а-2574= 2368:4

9000=15

54000=х

90=5400:х-810

4. S=240км, t=6сағ

V=?

V= 70км/сағ, t=7сағ S=?

S= 540км, V=60км/сағ t=?


Сыни тұрғыдан ойлау


Диалогтік оқыту


Талант және дарын


Жас ерекшелік


Көшбасшылық


Бағалау

Оқушылар

дың зейінін шоғырландырып, сабаққа деген қызығушылығын оятады

Әр топқа жеке-жеке тапсырма береді

Әр тапсырмаға уақыт белгілейді.

Уақыт біткен кезде жұмысты тоқтатып, топ басшыла

рына сөз береді.

Оқушылар ауызша жауап береді.

Әр оқушы берген жауабына қарай өзіне баға қояды.


Жұп болып орындайды. Жұптық бағалау.


Әр топ бір оқушыны тақтаға шығарады. бір топ екінші топты бағалайды.

3

Сергіту сәті

2 топтан ақылдаса отырып екі оқушы шығады. Оқушылар музыка әуенімен жаттығу жасайды.

Талант және дарын


Көшбасшылық

Кез-келген топтан сергіту сәтін жасауды сұрайды

Топтан бір оқушы шығып сергіту сәтін өткізеді

4

Сабақты қорытындылау

"Логика әлеміне саяхат"

1. Түнде екі машина жолға шықты. Біреуі - қызыл, екіншісі-жасыл түсті. Егер олардың жарығы сөніп, өшіп келе жатса қай машина бұрын көрінеді?

2. Қанша тұяқ?

Он саулықтың ақпанда,

Егіз туды жетеуі.

Қырға көшіп жатқанда,

Жалқы туды екеуі.

Тағы бір тұсақ бар.

Қысыр қалды ол бірақ та

Біздің үйде ұсақ мал

Жетті неше тұяққа?

"Шығармашылық минуты"

Әр топ тақырыпқа байланысты есеп құрастырады.

Су, тау, кесене, ауа-райы, пайдалы қазбалар.

Сыни тұрғыдан ойлау.


Диалогтік оқыту


Талант және дарын


Көшбасшылық


Жас ерекшелік.


Бағалау


АКТ-ні пайдалану

Оқушыларға логикалық тапсырмаларды оқиды.

Ойлануға уақыт береді.

Оқушылар

дың жауабын тыңдап, дұрыс шешкен топты анықтайды.


Әр топқа жеке-жеке тақырып береді. Уақыт белгілейді

Оқушылар ойлана отырып сұрақтың жауабын табады.

Әр оқушы өзін-өзі бағалайды.

Топ оқушылары өздеріне берілген тапсырма бойынша, ғаламтордан алған мәліметтерін пайдалана отырып, есеп құрастырады

5

Үйге тапсырма беру

Үйде: 2 күрделі теңдеу құру, шығару.

Диалогтік оқыту

Мұғалім тапсырманы түсіндіре отырып береді

Оқушылар күнделіктеріне жазады

6

7

Бағалау.

Рефлексия

Бағалау парағына әр оқушы өзіне-өзі баға қояды. Әр топтың оқушылары бағаны талдайды. Қорытындыны топ бағалаушысы айтады.


Оқушыларға қызыл, жасыл, сары түсті стикерлер таратыла

ды. Өте жақсы-жасыл, жақсы-сары, ұнамады-қызыл

Бағалау


Диалогтік оқу


Сыни тұрғыдан ойлау

Әр оқушыға өзін-өзі баға

лау парағына баға қойғыза

ды. Бірнеше оқушының бағасын талдатады.

Қорытынды баға қояды

Оқушылар бағалау парағына өздерін-өздері бағалайды.

Топ ішінде қойған бағаны талдайды.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал